Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Jak urządzić kuchnię w stylu high tech?

Porady

Jak urządzić kuchnię w stylu high tech?

Ulubione0

Minimalizm i nowoczesne rozwiązania – te dwie cechy najlepiej określają styl high tech. Stylistyka tego designu idealnie pasuje do wnętrz kuchennych, które kojarzą się z czystością i funkcjonalnością, dlatego coraz chętniej high tech pojawia się w nowoczesnych aranżacjach kuchennych. Sprawdź jak urządzić kuchnię w tym stylu.

High tech – styl wnętrzarski dla nowoczesnych ludzi

High tech jak sama nazwa wskazuje jest stylem silnie związanym z nowoczesnymi technologiami oraz rozwiązaniami, które mają być przede wszystkim praktyczne i funkcjonalne. Styl ten wyrażają proste formy i minimalizm, które przejawiają się w designie mebli oraz ograniczonej do minimum ilości elementów wyposażenia znajdujących się na widoku. Kuchnia urządzona w tym stylu prezentuje się niczym sterylne laboratorium, w którym zastosowano najnowsze technologie i materiały. Kluczowe znaczenie mają tu nowoczesne rozwiązania techniczne i systemy do-szafkowe, których zadaniem jest usprawnienie domownikom wykonywanie prac kuchennych.

Meble kuchenne w stylu high tech

W każdej kuchni najważniejszym elementem wyposażenia jest zabudowa meblowa. W przypadku kuchni w stylu high tech jest ona niczym kosmiczne centrum dowodzenia pod względem estetyki. Fronty zazwyczaj są utrzymane w wysokim połysku, co nadaje wrażenie jednolitej płaszczyzny. Ich powierzchnia odbija światło, przez co aranżacja wydaje się bardziej przestronna i minimalistyczna. Efekt ten pogłębiony jest przez brak uchwytów. Bowiem szafki i szuflady wyposażone są w specjalne odbojniki, które otwierają fronty za pomocą nacisku brzegu szafki kuchennej. Sprzęty AGD są w pełni zabudowane, dzięki czemu meble jeszcze bardziej wydają się być jednolite i nabierają efektownego wyrazu. Ich kolorystyka zazwyczaj utrzymana jest w odcieniach bieli lub czerni. Ale coraz chętniej stosowane są tu także odcienie szarości, zimnego granatu lub grafitu.

Styl high tech a dodatki

W kuchni w stylu high tech elementy dekoracyjne są w zasadzie niemile widziane. Królować tu ma bowiem surowy klimat, minimalizm oraz ultra nowoczesny wyraz. Wszystkie przedmioty powinny mieć funkcjonalny charakter i praktyczne zastosowanie. Akcesoria kuchenne, przyprawy, pojemniki itp. nie powinny być przechowywane na blacie lub w otwartych półkach lecz schowane w szafkach i szufladach kuchennych. Jeśli coś znajduje się na widoku, musi być technologiczną nowinką lub designerskim gadżetem. W kwestii materiałów dominują tu szkło i stal nierdzewna. Kuchnia w stylu high-tech to kuchnia przyszłości, która jest wyposażona w nowoczesne sprzęty i systemy. Ważnym elementem jest tutaj specyficzne, czasem wręcz techniczne oświetlenie.

Zobacz również

Instalacja wodno - kanalizacyjna w kuchni

Instalacja wodno - kanalizacyjna w kuchni

Lepiej wcześniej niż później Instalacja wodno - kanalizacyjna, podobnie jak elektryczna, jest...

Salon w kuchni? O nowym trendzie słów kilka

Salon w kuchni? O nowym trendzie słów kilka

Kuchnie otwarte na salon a nowy trend Kuchnie łączone z salonem cieszą się szczególną...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena