Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Jak urządzić kuchnię w stylu high tech?

Porady


Jak urządzić kuchnię w stylu high tech?

Minimalizm i nowoczesne rozwiązania – te dwie cechy najlepiej określają styl high tech. Stylistyka tego designu idealnie pasuje do wnętrz kuchennych, które kojarzą się z czystością i funkcjonalnością, dlatego coraz chętniej high tech pojawia się w nowoczesnych aranżacjach kuchennych. Sprawdź jak urządzić kuchnię w tym stylu.

Na zdjęciu: Studio Mebli Agora

High tech – styl wnętrzarski dla nowoczesnych ludzi

 

High tech jak sama nazwa wskazuje jest stylem silnie związanym z nowoczesnymi technologiami oraz rozwiązaniami, które mają być przede wszystkim praktyczne i funkcjonalne. Styl ten wyrażają proste formy i minimalizm, które przejawiają się w designie mebli oraz ograniczonej do minimum ilości elementów wyposażenia znajdujących się na widoku. Kuchnia urządzona w tym stylu prezentuje się niczym sterylne laboratorium, w którym zastosowano najnowsze technologie i materiały. Kluczowe znaczenie mają tu nowoczesne rozwiązania techniczne i systemy do-szafkowe, których zadaniem jest usprawnienie domownikom wykonywanie prac kuchennych.

 

Meble kuchenne w stylu high tech

 

W każdej kuchni najważniejszym elementem wyposażenia jest zabudowa meblowa. W przypadku kuchni w stylu high tech jest ona niczym kosmiczne centrum dowodzenia pod względem estetyki. Fronty zazwyczaj są utrzymane w wysokim połysku, co nadaje wrażenie jednolitej płaszczyzny. Ich powierzchnia odbija światło, przez co aranżacja wydaje się bardziej przestronna i minimalistyczna. Efekt ten pogłębiony jest przez brak uchwytów. Bowiem szafki i szuflady wyposażone są w specjalne odbojniki, które otwierają fronty za pomocą nacisku brzegu szafki kuchennej. Sprzęty AGD są w pełni zabudowane, dzięki czemu meble jeszcze bardziej wydają się być jednolite i nabierają efektownego wyrazu. Ich kolorystyka zazwyczaj utrzymana jest w odcieniach bieli lub czerni. Ale coraz chętniej stosowane są tu także odcienie szarości, zimnego granatu lub grafitu.

 

Styl high tech a dodatki

 

W kuchni w stylu high tech elementy dekoracyjne są w zasadzie niemile widziane. Królować tu ma bowiem surowy klimat, minimalizm oraz ultra nowoczesny wyraz. Wszystkie przedmioty powinny mieć funkcjonalny charakter i praktyczne zastosowanie. Akcesoria kuchenne, przyprawy, pojemniki itp. nie powinny być przechowywane na blacie lub w otwartych półkach lecz schowane w szafkach i szufladach kuchennych. Jeśli coś znajduje się na widoku, musi być technologiczną nowinką lub designerskim gadżetem. W kwestii materiałów dominują tu szkło i stal nierdzewna. Kuchnia w stylu high-tech to kuchnia przyszłości, która jest wyposażona w nowoczesne sprzęty i systemy. Ważnym elementem jest tutaj specyficzne, czasem wręcz techniczne oświetlenie.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Urban rustic, czyli jak stworzyć sielskie wnętrze w...


Czy styl rustykalny może odnaleźć się w miejskich wnętrzach? Oczywiście! Świadczy o...

Popularne układy kuchni w kształcie liter


Kuchenna aranżacja musi być oparta na konkretnym założeniu, układzie przestrzennym....

Jak usunąć kamień z grzałki zmywarki?


W każdym domu używane są sprzęty AGD, których najważniejszym zadaniem jest...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności