Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Jak urządzić kuchnię w stylu high tech?

Porady

Jak urządzić kuchnię w stylu high tech?

Ulubione0

Minimalizm i nowoczesne rozwiązania – te dwie cechy najlepiej określają styl high tech. Stylistyka tego designu idealnie pasuje do wnętrz kuchennych, które kojarzą się z czystością i funkcjonalnością, dlatego coraz chętniej high tech pojawia się w nowoczesnych aranżacjach kuchennych. Sprawdź jak urządzić kuchnię w tym stylu.

High tech – styl wnętrzarski dla nowoczesnych ludzi

High tech jak sama nazwa wskazuje jest stylem silnie związanym z nowoczesnymi technologiami oraz rozwiązaniami, które mają być przede wszystkim praktyczne i funkcjonalne. Styl ten wyrażają proste formy i minimalizm, które przejawiają się w designie mebli oraz ograniczonej do minimum ilości elementów wyposażenia znajdujących się na widoku. Kuchnia urządzona w tym stylu prezentuje się niczym sterylne laboratorium, w którym zastosowano najnowsze technologie i materiały. Kluczowe znaczenie mają tu nowoczesne rozwiązania techniczne i systemy do-szafkowe, których zadaniem jest usprawnienie domownikom wykonywanie prac kuchennych.

Meble kuchenne w stylu high tech

W każdej kuchni najważniejszym elementem wyposażenia jest zabudowa meblowa. W przypadku kuchni w stylu high tech jest ona niczym kosmiczne centrum dowodzenia pod względem estetyki. Fronty zazwyczaj są utrzymane w wysokim połysku, co nadaje wrażenie jednolitej płaszczyzny. Ich powierzchnia odbija światło, przez co aranżacja wydaje się bardziej przestronna i minimalistyczna. Efekt ten pogłębiony jest przez brak uchwytów. Bowiem szafki i szuflady wyposażone są w specjalne odbojniki, które otwierają fronty za pomocą nacisku brzegu szafki kuchennej. Sprzęty AGD są w pełni zabudowane, dzięki czemu meble jeszcze bardziej wydają się być jednolite i nabierają efektownego wyrazu. Ich kolorystyka zazwyczaj utrzymana jest w odcieniach bieli lub czerni. Ale coraz chętniej stosowane są tu także odcienie szarości, zimnego granatu lub grafitu.

Styl high tech a dodatki

W kuchni w stylu high tech elementy dekoracyjne są w zasadzie niemile widziane. Królować tu ma bowiem surowy klimat, minimalizm oraz ultra nowoczesny wyraz. Wszystkie przedmioty powinny mieć funkcjonalny charakter i praktyczne zastosowanie. Akcesoria kuchenne, przyprawy, pojemniki itp. nie powinny być przechowywane na blacie lub w otwartych półkach lecz schowane w szafkach i szufladach kuchennych. Jeśli coś znajduje się na widoku, musi być technologiczną nowinką lub designerskim gadżetem. W kwestii materiałów dominują tu szkło i stal nierdzewna. Kuchnia w stylu high-tech to kuchnia przyszłości, która jest wyposażona w nowoczesne sprzęty i systemy. Ważnym elementem jest tutaj specyficzne, czasem wręcz techniczne oświetlenie.

Zobacz również

Patelnia z mocą, czyli patelnia żeliwna

Patelnia z mocą, czyli patelnia żeliwna

Specjalne traktowanie Patelnie żeliwne znacznie różnią się od innych typów patelni – te,...

Otwarcie nowego salonu Starimex Max Kuchnie

Otwarcie nowego salonu Starimex Max Kuchnie

Zespół Starimex Meble to grono ludzi, dla których praca stała się prawdziwą pasją. Ich...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena