Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Jak urządzić kuchnię w stylu skandynawskim?

Porady


Jak urządzić kuchnię w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski zdecydowanie zdominował nasze wnętrza w ciągu ostatnich kilku lat. Wygląda na to, że trend ten nie przeminie zbyt prędko za sprawą ponadczasowego charakteru. Sprawdź jak urządzić kuchnię marzeń w stylu skandynawskim, by móc cieszyć się wnętrzem nie tylko kojącą zmysły estetyką, ale także wyjątkową funkcjonalnością.

Na zdjęciu: Studio Mebli Janpol

Mniej znaczy więcej!


To właśnie w myśl tej zasady warto podejść do kwestii planowania aranżacji kuchni. Styl skandynawski można określić jako funkcjonalny minimalizm, co przejawia się zarówno w zakresie ilości elementów wyposażenia wnętrza, jak i ich dekoracyjności. W prostocie tkwi siła, czego dowodem są skandynawskie meble kuchenne i dodatki, które czynią we wnętrzach aurę spokoju i harmonii. Najważniejszym wyznacznikiem jest jednak wymiar praktyczny. Bowiem prostota wyposażenia kuchni ma służyć wygodzie i funkcjonalności użytkowania, dzięki czemu prace kuchenne mogą przebiegać sprawniej i w przyjemnych warunkach.

 

Kuchnia w stylu skandynawskim


W stylu skandynawskim kompozycje kolorystyczne opierają się na barwach neutralnych, takich jak biel, szarości, a dla kontrastu klasyczna czerń lub matowy grafit. Dla przełamania neutralnej kompozycji wnętrza zastosować można detale w esencjonalnych kolorach. Najczęściej będzie to turkus, butelkowa zieleń, głęboki granat, czy też kanarkowa żółć. Jednak tło, czyli zabudowa meblowa, ściany i podłogi utrzymywane są w neutralnej lub lekko pastelowej kolorystyce.


Brak przesady, ekologiczne rozwiązania i prostota to wyznaczniki kuchni w stylu skandynawskim. Minimalistyczne aranżacje dają wrażenie spokoju i harmonii, co korzystnie wpływa także na samopoczucie. Dodatki w postaci naturalnych tkanin, ceramicznych wazonów, świeżych kwiatów i ziół wyróżniają styl skandynawski oraz dodają przytulności kuchni.

 

Meble kuchenne w stylu skandynawskim


Głównym założeniem tej stylistyki jest harmonia, wygoda i funkcjonalność. Przejawia się to także w formie i wyglądzie zabudowy meblowej. Meble kuchenne powinny prezentować się naturalnie, gdyż to właśnie do natury odwołuje się przede wszystkim styl skandynawski. Najlepiej więc się sprawdzą drewniane meble. Jeżeli zabudowa będzie wykonana z płyt meblowych utrzymanych w jasnej kolorystyce, to dobrym pomysłem będzie wprowadzenie do wnętrza drewnianego blatu lub stołu, które pięknie ocieplą aranżację. Zasada dotycząca minimalizmu również dotyczy mebli, które powinny być ergonomiczne oraz pozbawione zbędnych ozdobników. Gładkie fronty i naturalnie wyglądające blaty sprawiają wrażenie lekkich i estetycznych.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Kuchenny koszmar – przypalony garnek


Dużego błędu nie popełnimy, jeśli w tym miejscu odniesiemy się do słów...

Jak zyskać więcej przestrzeni w kuchni?


Małej kuchni nie jesteśmy w stanie powiększyć, jednak możemy zorganizować ją tak,...

Okap kuchenny – wyciąg czy pochłaniacz?


Każdy jest w stanie określić podstawowe zadanie kuchennych okapów. Oczywiście jest to...