Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
INFOLINIA: 
17 777 39 20
Strona główna Porady Jak wybrać suszarkę do żywności?
Porady

Jak wybrać suszarkę do żywności?

Suszenie jest jedną z najstarszych metod konserwowania żywności. Wysuszone produkty mają długi okres przydatności do spożycia i zachowują swoje wartości odżywcze. Dlatego jeśli zależy Ci na zdrowej kuchni, powinieneś rozważyć zakup suszarki do żywności. Dzięki niej przygotujesz takie zdrowe przekąski jak: chipsy jabłkowe i bananowe, suszone pomidory, morele i figi, które będą doskonałą alternatywą dla niezdrowych chipsów i słodkich batoników. Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru suszarki do żywności?

Przepływ powietrza

 

Aby wysuszyć żywność, musisz utrzymywać produkty w wysokiej temperaturze przez pewien czas – dzięki temu pozbędą się wody. Największym wyzwaniem jest równomierne rozprowadzenie ciepła po wszystkich suszonych produktach, zarówno tych ułożonych na dole, jak i na górze. Dlatego ważnym elementem każdej suszarki do żywności jest wentylator, ponieważ to on odpowiada za równomierny obieg powietrza. Wybierając suszarkę warto zwrócić uwagę także na wielkość otworów w siatkach, ponieważ od nich zależy łatwość przedostawania się powietrza.

 

Rozmiar i pojemność

 

Podobnie, jak w przypadku innych urządzeń kuchennych, musimy wziąć pod uwagę również pojemność suszarki do żywności. W przypadku takich urządzeń, pojemność określana jest przez ilość, wielkość i głębokość sit. Jeśli więc zamierzasz suszyć duże ilości żywności, wybierz model wyposażony w pięć lub sześć sit o średnicy 32 cm. Pamiętaj, że nie musisz korzystać ze wszystkich sit jednocześnie, możesz dowolnie zmniejszać lub zwiększać liczbę poziomów.

 

Moc urządzenia

 

Wybierając suszarkę do żywności, warto kierować się jej mocą, ponieważ im będzie ona wyższa, tym krótszy będzie czas suszenia. W najsłabszych i zarazem najtańszych modelach suszarek, moc nie przekracza 100 W. W sklepach znajdziemy również modele o mocy od 300 do 500 W, a nawet 700 W.

 

Dodatkowe funkcje

 

Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje suszarki, które znacznie wpływają na łatwość obsługi i wygodę użytkowania. Jedną z takich funkcji jest regulacja temperatury, dzięki której mamy możliwość ustawienia optymalnej temperatury do konkretnego rodzaju suszonej żywności. Ta funkcja jest szczególnie przydatna jeśli suszymy różnego rodzaju produkty. Kolejnym praktycznym udogodnieniem będzie timer, czyli programator, dzięki któremu ustawimy dokładny czas suszenia. Gdy proces suszenia dobiegnie końca, urządzenie automatycznie się wyłączy – nie musimy się więc martwić, że zapomnimy o naszym suszu.

 

 

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Kuchnia pełna energii – jak ożywić wnętrze?


Od tego, jakie dobierzesz kolory farb i elementów wykończeniowych Twojego pomieszczenia...

Jak zaplanować przestrzeń wokół zlewu?


Dobrze zaplanowane aranżacyjnie pomieszczenie kuchenne powinno odznaczać się...

Magiczne kosze Cargo, które pomieszczą wszystko


Producenci są specjalistami od ułatwiania nam życia. Tworzą oni sprzęty, urządzenia...