Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Jak wybrać wygodne hokery?

Porady

Jak wybrać wygodne hokery?

Ulubione0

Hokery cieszą się obecnie szczególną popularnością. Przede wszystkim stanowią idealny dodatek do kuchni otwartych na salon lub jadalnię. Granicę między kuchnią a salonem zazwyczaj podkreśla wyspa lub półwysep kuchenny, czy też barek. Aby było można wygodnie skorzystać z niniejszych form meblowych warto zakupić właśnie hokery. Jednak na co zwrócić uwagę, by zyskać pewność że dany model stołka będzie wystarczająco komfortowy?

Hokery kuchenne
Hokery nazywane są często stołkami barowymi, co nawiązuje do ich podstawowej formy zastosowania. Niegdyś popularne były wyłącznie w pubach i restauracjach, lecz dziś możemy cieszyć się ich funkcjonalnością i designem także w zaciszu swojego domu. Rynek oferuje wyjątkowo szeroki wybór hokerów, które są odpowiednie pod względem designerskim do różnego rodzaju stylów wnętrzarskich, a także cechują się różnym stopniem i zakresem funkcjonalności. Wszystkie te aspekty warto wziąć pod uwagę podczas wyboru tych mebli do swoich aranżacji. Hokery mogą albo spójnie zlewać się z aranżacją kuchni i salonu, lub stanowić designerski kontrapunkt estetyczny i skupiać na sobie uwagę. Wszystko zależy od upodobań domowników. Jednak na co warto zwrócić uwagę, by stołki barowe służyły też wygodą użytkowania?

Jak wybrać wygodny hoker?
Hoker powinien efektownie dopełniać aranżację zarówno kuchni, jak i salonu w przypadku, gdy wnętrza są ze sobą połączone. Co jednak z kwestią komfortu? Hokery stanowią alternatywę dla tradycyjnych krzeseł jadalnianych, ale czasem budzą wątpliwości pod względem wygody użytkowania. Otóż hokery to wbrew pozorom bardzo wygodne meble, aczkolwiek istotne jest aby podczas zakupu zwrócić uwagę na kwestię ich konstrukcji.

Duże znaczenie w kontekście komfortu mają przede wszystkim:

  • Wysokość hokera

Standardowa wysokość wyspy kuchennej to ok. 110 cm, co pozwala zachować wygodę osobie, która przy niej stoi. Natomiast, gdy barek jest przedłużeniem zabudowy kuchennej zazwyczaj jego wysokość wynosi 90 cm. To właśnie do poziomu blatu należy dobrać wysokość hokerów. Aby wygodnie się siedziało przy blacie, siedzisko hokera powinno znajdować się 30 cm niżej niż blat.

  • Miejsce na stopy

Gwarancją wygody jest wyposażenie hokera w podpórkę pod stopy. Powinna się ona znajdować 40 cm poniżej siedziska, by zgięcie nóg podczas oparcia stóp zapewniało komfort i nie wymuszało napięcia mięśni.

  • Siedzisko i oparcie

Najwygodniejsze hokery są wyposażone w oparcie, które będzie wspierać odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Optymalna wielkość siedziska to 40 x 40 cm, dzięki czemu zyskujemy możliwość w miarę swobodnego zmieniania pozycji podczas siedzenia.

Zobacz również

Wykończenie ściany w kuchni – kilka najciekawszych rozwiązań

Wykończenie ściany w kuchni – kilka...

Płytki Kafelki na ścianę w kuchni? Nic nowego! To fakt, można całkiem śmiało wysunąć...

5 zalet kuchni pod wymiar

5 zalet kuchni pod wymiar

  Kuchnia na zamówienie to z pewnością marzenie każdego z was. Przeniesienie kuchni marzeń,...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena