Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Jak wybrać wygodne hokery?

Porady


Jak wybrać wygodne hokery?

Hokery cieszą się obecnie szczególną popularnością. Przede wszystkim stanowią idealny dodatek do kuchni otwartych na salon lub jadalnię. Granicę między kuchnią a salonem zazwyczaj podkreśla wyspa lub półwysep kuchenny, czy też barek. Aby było można wygodnie skorzystać z niniejszych form meblowych warto zakupić właśnie hokery. Jednak na co zwrócić uwagę, by zyskać pewność że dany model stołka będzie wystarczająco komfortowy?

Na zdjęciu: Studio Mebli Amir

Hokery kuchenne


Hokery nazywane są często stołkami barowymi, co nawiązuje do ich podstawowej formy zastosowania. Niegdyś popularne były wyłącznie w pubach i restauracjach, lecz dziś możemy cieszyć się ich funkcjonalnością i designem także w zaciszu swojego domu. Rynek oferuje wyjątkowo szeroki wybór hokerów, które są odpowiednie pod względem designerskim do różnego rodzaju stylów wnętrzarskich, a także cechują się różnym stopniem i zakresem funkcjonalności. Wszystkie te aspekty warto wziąć pod uwagę podczas wyboru tych mebli do swoich aranżacji. Hokery mogą albo spójnie zlewać się z aranżacją kuchni i salonu, lub stanowić designerski kontrapunkt estetyczny i skupiać na sobie uwagę. Wszystko zależy od upodobań domowników. Jednak na co warto zwrócić uwagę, by stołki barowe służyły też wygodą użytkowania?

 

Jak wybrać wygodny hoker?


Hoker powinien efektownie dopełniać aranżację zarówno kuchni, jak i salonu w przypadku, gdy wnętrza są ze sobą połączone. Co jednak z kwestią komfortu? Hokery stanowią alternatywę dla tradycyjnych krzeseł jadalnianych, ale czasem budzą wątpliwości pod względem wygody użytkowania. Otóż hokery to wbrew pozorom bardzo wygodne meble, aczkolwiek istotne jest aby podczas zakupu zwrócić uwagę na kwestię ich konstrukcji.

 

Duże znaczenie w kontekście komfortu mają przede wszystkim:

  • Wysokość hokera

Standardowa wysokość wyspy kuchennej to ok. 110 cm, co pozwala zachować wygodę osobie, która przy niej stoi. Natomiast, gdy barek jest przedłużeniem zabudowy kuchennej zazwyczaj jego wysokość wynosi 90 cm. To właśnie do poziomu blatu należy dobrać wysokość hokerów. Aby wygodnie się siedziało przy blacie, siedzisko hokera powinno znajdować się 30 cm niżej niż blat.

  • Miejsce na stopy

Gwarancją wygody jest wyposażenie hokera w podpórkę pod stopy. Powinna się ona znajdować 40 cm poniżej siedziska, by zgięcie nóg podczas oparcia stóp zapewniało komfort i nie wymuszało napięcia mięśni.

  • Siedzisko i oparcie

Najwygodniejsze hokery są wyposażone w oparcie, które będzie wspierać odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Optymalna wielkość siedziska to 40 x 40 cm, dzięki czemu zyskujemy możliwość w miarę swobodnego zmieniania pozycji podczas siedzenia.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Zlewozmywaki z ociekaczem – dla kogo?


Podczas wykonywania wszelkich kuchennych czynności ważny jest czas i ergonomia....

Nowocześnie czy klasycznie? Jak dobrać lampy do stylu...


Nowoczesne aranżacje kuchni skłaniają się ku minimalizmowi, podczas gdy te klasyczne...

Kuchnia w stylu vintage


Moda na styl vintage w wielu dziedzinach obecna jest już od kilku lat. W przypadku...