Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Jak wyłączyć blokadę w pralce? Co oznacza...

Porady


Jak wyłączyć blokadę w pralce? Co oznacza kluczyk na wyświetlaczu?

Blokada rodzicielska to funkcja powszechnie stosowana już przez producentów pralek. Zabezpieczenie przed dziećmi najczęściej polega na zablokowaniu panelu sterowania, tak by nasze pociechy, nie mogły przypadkowo czy też celowo zmienić wprowadzonych przez nas ustawień. Co jednak, kiedy to my przypadkowo zablokujemy urządzenie i nie wiemy, jak wyłączyć blokadę? Sprawdź, jak możesz odblokować swoją pralkę.

Jak zdjąć blokadę rodzicielką w pralce?

 

Funkcje dodatkowe w pralkach mają ułatwić nam wykonywanie codziennych obowiązków czy jeszcze lepiej zadbać o praną odzież, ale też zapewnić bezpieczeństwo nam i naszej rodzinie. Jedną z takich opcji jest blokada uruchomienia i zmiany ustawień w pralce, zwana też blokadą rodzicielską. Jej włączenie dezaktywuje panel sterowania, by w ten sposób dziecko, wciskając losowe przyciski, nie było w stanie przeprogramować pralki czy też uruchomić jej, kiedy jest wyłączona. Niekiedy jednak sami wpadamy w pułapkę i nie wiemy, jak wyłączyć blokadę w pralce. Dlatego przygotowaliśmy podpowiedzi, z których dowiesz się, jak zdjąć blokadę rodzicielską w pralkach najpopularniejszych producentów.

 

Jak wyłączyć blokadę w pralce Amica?

 

Kiedy w pralce Amica włączymy blokadę przed dziećmi, w zależności od modelu, na wyświetlaczu pojawi się poniższy symbol:

 Blokada przed dziećmilub     Blokada Child Lock

Jak podaje producent, blokada nie zostaje automatycznie wyłączona po zakończeniu cyklu prania. Jeżeli więc chcemy aktywować panel sterowania, musimy sami wyłączyć zabezpieczenie. Jak to zrobić w poszczególnych seriach pralek Amica?

 

Pralka do zabudowy Amica

 

Jak włączyć blokadę przed dziećmi w pralkach do zabudowy Amica?

Aby włączyć blokadę rodzicielską powinniśmy jednocześnie nacisnąć przyciski Temperatura i Prędkość Wirowania i przytrzymać je przez ok. 3 sekundy.

 

Jak wyłączyć blokadę?

Wyłączenie blokady polega na ponownym przytrzymaniu przez 3 sekundy przycisków Temperatura i Prędkość Wirowania.

 

Jak wyłączyć blokadę w pralkach Amica AWD, WA1C, WA1S712CLIS?

Jeżeli w tych modelach pralek aktywna jest blokada rodzicielska, tzw. „child lock”, na wyświetlaczu widoczny jest symbol:

Blokada Child Lock

Blokady nie da się dezaktywować ani poprzez wyłączenie pralki, ani przez wyjęcie wtyczki z zasilania.

 

Uruchomienie blokady rodzicielskiej

Funkcję blokady rodzicielskiej w pralkach Amica możesz uruchomić w czasie trwania cyklu. Zrobisz to jednoczesne wciskając i przytrzymując przyciski Poziom zabrudzeń oraz Płukanie ekstra przez około 3 sekundy.

 

Wyłączenie blokady

Aby wyłączyć blokadę, należy ponownie przez ok. 3 sekundy przytrzymać przyciski Poziom zabrudzeń oraz Płukanie ekstra.

 

Jak wyłączyć blokadę w pralkach Amica z serii WA2?

 

Symbol blokady rodzicielskiej:

Blokada Child Lock

Włączenie blokady

Funkcję blokady rodzicielskiej w tych pralkach uruchomimy poprzez jednoczesne wciśnięcie przycisków Poziom zabrudzenia oraz Opcje i przytrzymanie ich przez około 3 sekundy.

 

Zdjęcie blokady

Ponownie przez około 3 sekundy przytrzymujemy przyciski Poziom zabrudzenia oraz Opcje. Blokada rodzicielska zostanie wyłączona.

 

Pralki Amica WAS712EL, WAS610EL – jak wyłączyć blokadę?

Na wprowadzenie zabezpieczeń przed dziećmi w tych pralkach Amica pozwala funkcja „Child Lock”. Jeżeli jest uruchomiona, na wyświetlaczu urządzenia pojawi się następujący symbol:

Blokada Child Lock

Uruchomienie zabezpieczenia Child Lock

Włączenie blokady rodzicielskiej w tych modelach pralek Amica przebiega podobnie jak w innych pralkach tej marki. Wystarczy przez ok. 3 sekundy przytrzymać odpowiednie przyciski. W tym wypadku będą to: Opóźnienie Startu i Opcje.

 

Wyłączenie blokady panelu sterowania

Aby dezaktywować blokadę rodzicielską, przez ok. 3 sekundy przytrzymaj jednocześnie przyciski Opóźnienie Startu i Opcje. Pamiętaj, że blokada nie zostanie automatycznie wyłączona po zakończeniu prania.

 

Jak wyłączyć blokadę w pralce Beko?

 

Symbol blokady rodzicielskiej w pralkach Beko wygląda tak:

Blokada dostępu dzieci Beko

Niezależnie od modelu pralki, aby wyłączyć blokadę rodzicielską, należy znaleźć powyższy symbol na panelu sterowania pralki. Jak wskazuje marka Beko, może on znajdować się pod jednym lub dwoma przyciskami. Oznaczone przyciski należy przytrzymać przez 3 sekundy. W szczegółowy sposób pokazuje to filmik producenta:

https://www.youtube.com/watch?v=KgTjkp7SsRg

A jak to wygląda w konkretnych modelach pralek Beko?

 

Pralki Beko PWUV96, WUE, WTE, MWUE, EWUE, WUV – jak zdjąć blokadę rodzicielską?

 

Uruchomienie blokady:

Na panelu sterowania pralki znajdźmy przycisk funkcji pomocniczej. Należy go nacisnąć i przytrzymać przez 3 sekundy. Na wyświetlaczu urządzenie odliczać będzie czas „„3-2-1”, a następnie pojawi się tam symbol blokady rodzicielskiej. Wtedy możemy zwolnić przycisk.

 

Wyłączanie zabezpieczenia przed dziećmi

Wyłączenie blokady rodzicielskiej polega na wykonaniu tych samych czynności, które wymagane są do jej aktywacji. Oznacza to, że przez 3 sekundy powinniśmy przytrzymać przycisk funkcji pomocniczej. Czas zostanie odliczony na wyświetlaczu, a symbol blokady zniknie.

 

Pralki Beko MWRE, SWRE – jak zdjąć zabezpieczenie przed dziećmi?

 

Blokada rodzicielska w tych modelach pralek w pełni dezaktywuje działanie panelu sterowania, łącznie z pokrętłem. W ten sposób, po rozpoczęciu cyklu prania, niemożliwa staje się jakakolwiek zmiana wprowadzonych ustawień, w tym programu prania, temperatury, prędkości wirowania czy funkcji pomocniczych. Kiedy blokada jest włączona, a pokrętło zostanie przekręcone, na wyświetlaczu zobaczymy komunikat „Con”, a wybrany wcześniej program nie zostanie zmieniony czy przerwany.

 

Włączenie blokady dostępu dzieci

 1. Przez 3 sekundy naciśnij i przytrzymaj przycisk funkcji pomocniczej.
 2. W tym czasie na wyświetlaczu kolejno pojawiać się będą komunikaty: C03, C02, C01.
 3. Lampka przycisku funkcji pomocniczej będzie migać, a na wyświetlaczu pojawi się komunikat: „Con”, co oznaczać będzie uruchomienie blokady rodzicielskiej.

 

Włączenie blokady dostępu dzieci

 1. Przez 3 sekundy naciśnij i przytrzymaj przycisk funkcji pomocniczej.
 2. W tym czasie na wyświetlaczu kolejno pojawiać się będą komunikaty: C03, C02, C01.
 3. Lampka przycisku funkcji pomocniczej będzie migać, a na wyświetlaczu pojawi się komunikat: „COF” oznaczający wyłączenie zabezpieczenia przed dziećmi.

 

Aby w inny niż powyższy sposób wyłączyć blokadę dostępu dzieci, przełącz pokrętło wyboru programów w pozycję „Wł./Wył.”, gdy nie działa żaden program, i wybierz inny program. Blokada dostępu dzieci nie wyłącza się po zaniku zasilania ani po wyjęciu z gniazdka wtyczki.

 

Jak wyłączyć blokadę panelu sterowania w pralkach Beko AWUE i AWTE?

 

Blokada dostępu dzieci w tych pralkach zapobiega wprowadzaniu jakichkolwiek zmian w uruchomionym programie. Jeżeli przy zablokowanym panelu przekręcimy pokrętło, wskaźnik LED blokady rodzicielskiej zamiga trzykrotnie. Rozpoczęty cykl prania nie zostanie przerwany i nie ulegnie zmianie. Możliwe jest natomiast zatrzymanie cyklu prania, bez konieczności zdejmowania blokady, poprzez przełączenie urządzenia w tryb pauzy. Zrobimy to, obracając pokrętło wyboru programu do pozycji On/Off (Wł./Wył.). Aby kontynuować pranie, wystarczy obrócić pokrętło do poprzedniego położenia.

 

Blokada dostępu dzieci nie wyłącza się po wyjęciu z gniazdka wtyczki zasilania urządzenia ani przy przerwie w dostawie energii elektrycznej.

 

Włączenie blokady rodzicielskiej

 1. Naciśnij i przez 3 sekundy przytrzymaj przyciski prędkości wirowania i opóźnionego startu.
 2. W tym czasie wskaźnik LED blokady dostępu dzieci będzie migać.
 3. Możesz zwolnić przyciski po zaświeceniu się kontrolki LED na stałe.

 

Wyłączanie blokady rodzicielskiej – sposób I

 1. Po uruchomieniu dowolnego programu prania lub w trakcie jego trwania, naciśnij i przez 3 sekundy przytrzymaj przyciski prędkości i opóźnionego startu.
 2. W tym czasie wskaźnik LED blokady dostępu dzieci będzie migać.
 3. Możesz zwolnić przyciski po zaświeceniu się kontrolki LED na stałe.

 

Wyłączanie blokady rodzicielskiej – sposób II

Blokadę dziecięcą możesz też wyłączyć innym sposobem:

Gdy nie jest uruchomiony żaden program, przekręć pokrętło wyboru programu do pozycji On/Off (Wł./Wył.), a następnie wybierz inny program. Blokada zostanie zwolniona.

 

Wyłączanie blokady panelu w pralkach Beko MWTV, PWTV, MWTE

Symbol blokady dostępu dzieci:

Symbol blokady dostępu dzieci Beko

Panel sterowania w wyposażonych w blokadę rodzicielską pralkach Beko, możemy zablokować, aby uniemożliwić jakiekolwiek zmiany wybranych parametrów przez dzieci.

 

Włączanie blokady rodzicielskiej

Aby włączyć blokadę dostępu dzieci, trzeba nacisnąć przycisk funkcji dodatkowej i przytrzymać go przez 3 sekundy. Czas będzie odliczany na wyświetlaczu, a następnie pojawi się na nim symbol blokady w postaci kłódki.

Włączanie blokady rodzicielskiej

Wyłączanie blokady rodzicielskiej

Dezaktywacja blokady przycisków przebiega tak samo, jak jej uruchomienie:

przez 3 sekundy przytrzymaj przycisk funkcji dodatkowej. Na wyświetlaczu zostanie odliczony czas. Po jego upływie zniknie symbol blokady dostępu dzieci.

Wyłączanie blokady rodzicielskiej

Funkcja pauzy podczas blokady rodzicielskiej

Przy uruchomionej blokadzie rodzicielskiej, pranie możemy zatrzymać włączać i wyłączać przyciskami „Wł./Wył.”, by w ten sposób wstrzymać trwający cykl. Ponowne uruchomienie pralki wznowi pranie.

 

Co zrobić, żeby wyłączyć blokadę w pralce do zabudowy Beko WITC?

 

Włączanie funkcji blokady dostępu dzieci

Naciśnij i przytrzymaj przez 3 sekundy przycisk Funkcji pomocniczej 3. Na wyświetlaczu rozpocznie się odliczanie„3-2-1”, po czym pojawi się symbol blokady dostępu dzieci. Wtedy możesz zwolnić przycisk Funkcji pomocniczej.

 

Wyłączanie blokady rodzicielskiej

Naciśnij i przytrzymaj przez 3 sekundy przycisk Funkcji pomocniczej 3. Na wyświetlaczu rozpocznie się odliczanie„3-2-1”, po czym symbol blokady dostępu dzieci zniknie.

 

Pralki Bosch – wyłączanie blokady rodzicielskiej

 

Symbol blokady rodzicielskiej w pralkach Bosch:

Symbol blokady rodzicielskiej Bosch

W pralkach i pralko-suszarkach Bosch stosowane są 3 rodzaje paneli sterowania. W zależności od modelu pralki, blokadę rodzicielską możemy włączyć lub wyłączyć, stosując jeden z poniższych sposobów:

 1. przez 3 sekundy przytrzymaj przycisk oznaczony symbolem blokady rodzicielskiej (kluczyk). Dioda przy przycisku zaświeci się stałym światłem, a blokada zostanie uruchomiona. Powtórz te same czynności, by dezaktywować zabezpieczenie,
 2. w panelach sterowania, w których funkcja blokady rodzicielskiej opisana jest przy dwóch przyciskach, aby ją uruchomić, naciśnij oba przyciski równocześnie i przytrzymaj je przez 3 sekundy. W zależności od modelu pralki, mogą to być przyciski:
 • Gotowe za „+” i „-”,
 • „Czas suszenia” i „Gotowe za”,
 • „Wirowanie” i „Gotowe za”.

Na wyświetlaczu pojawi się symbol blokady rodzicielskiej w postaci kluczyka. Aby zdjąć blokadę, należy ponownie przytrzymać odpowiednie przyciski przez 3 sekundy,

 1. symbol blokady może znajdować się również pod przyciskiem oznaczonym jako „Play/Pause”. Aby aktywować zabezpieczenie, należy przytrzymać go przez 5 sekund, aż na wyświetlaczu pojawi się kluczyk. Aby wyłączyć blokadę, należy ponownie przytrzymać przycisk „Play/Plause” przez 5 sekund, do momentu, aż widniejący na wyświetlaczu symbol kluczyka zgaśnie.

 

Instrukcje zdejmowania blokady w pralkach Bosch krok po kroku znajdziesz w filmiku producenta:

https://www.youtube.com/watch?v=oUg8ZZdUCss

 

Jak wyłączyć blokadę w pralce Grundig?


Symbol blokady rodzicielskiej w pralkach Grundig:

Blokada dostępu dzieci

Włączanie zabezpieczenia przed dziećmi

W pralkach Grundig włączenie blokady dostępu dzieci jest wyjątkowo proste i ogranicza się do naciśnięcia i przytrzymania przez 3 sekundy przycisku funkcji pomocniczej 3. Na wyświetlaczu odliczany będzie czas „CL 3-2-1”, po czym zostanie wyświetlony na nim symbol blokady „CL On”. W tym momencie możemy zwolnić już przycisk funkcji pomocniczej.

 

Wyłączanie zabezpieczenia przed dziećmi

Wyłączenie blokady przycisków w pralce Grundig polega na ponownym naciśnięciu i przytrzymaniu przez 3 sekundy przycisku funkcji pomocniczej 3. Pralka będzie odmierzać czas na wyświetlaczu, pokazując komunikat: „CL 3-2-1”. Następnie symbol blokady dostępu dzieci zniknie.

 

Pralka do zabudowy Hoover – jak wyłączyć blokadę?

 

Włączenie blokady przycisków

Pralki Hoover dają możliwość zablokowania panelu sterowania poprzez jednoczesne naciśnięcie dwóch przycisków: „WYBÓR TEMPERATURY” oraz „WYBÓR WIROWANIA” przez ok. 3 sekundy. W ten sposób możemy uniknąć przypadkowych, niepożądanych zmian wprowadzonych ustawień.

 

Anulowanie blokady przycisków

Dla wyłączenia blokady w pralce Hoover i aktywowania panelu sterowania należy po raz kolejny jednocześnie wcisnąć przyciski „WYBÓR TEMPERATURY” oraz „WYBÓR WIROWANIA” i przytrzymać je przez ok. 3 sekundy.

 

Blokada może zostać wyłączona również poprzez wyłączenie pralki.

 

Jak wyłączyć blokadę w pralce - Max Kuchnie

 

Jak wyłączyć blokadę w pralce Kernau?

 

Symbol zabezpieczenia przed dziećmi w pralce Kernau: CL.

 

Blokada rodzicielska to opcja dostępna we wszystkich pralkach Kernau. Znajdziemy ją zarówno w modelach wolnostojących, jak i do zabudowy. Sprawdź, jak zdjąć blokadę w pralce Kernau.

 

Jak wyłączyć blokadę przed dziećmi w pralce Kernau KFWM 6411 R Slim?

 

Uruchamianie blokady rodzicielskiej

Jeżeli chcemy aktywować zabezpieczenie przed dziećmi w pralce Kernau typu Slim, powinniśmy przez 3 sekundy jednocześnie naciskać przycisk regulacji prędkości obrotów podczas wirowania oraz przycisk dodatkowych funkcji. Możesz sprawdzić to na poniższej grafice:

Uruchamianie blokady Kernau

Jeżeli blokada zostanie poprawnie uruchomiona, na wyświetlaczu przez 2 sekundy widnieć będzie migający symbol „CL”.

 

Jak wyłączyć blokadę przycisków?

Aby wyłączyć blokadę przed dziećmi, należy raz jeszcze przytrzymać przyciski wirowania i dodatkowych funkcji przez minimum 3 sekundy.

 

Jak dezaktywować blokadę w pralkach Kernau – pozostałe modele 

 

Włączenie blokady panelu sterowania


Jeżeli chcemy aktywować zabezpieczenie przed dziećmi, powinniśmy jednocześnie nacisnąć i przytrzymać przycisk 2 i 3 co najmniej przez 3 sekundy. Na poniższej grafice, zobaczysz, które przyciski w instrukcjach obsługi pralek Kernau oznaczone są jako 2 i 3.

Dezaktywacja blokady Kernau

W momencie gdy zabezpieczenie przed dziećmi zostanie aktywowane, na wyświetlaczu przez 2 sekundy migać będzie symbol „CL”.

 

Jak rozpoznać, że zabezpieczenie przed dziećmi jest włączone?

Jeżeli podczas włączonej blokady rodzicielskiej zostanie naciśnięty jakikolwiek przycisk lub przekręcone zostanie pokrętło programów, na wyświetlaczu przez 2 sekundy migać będzie symbol „CL”.

Jeśli w trakcie cyklu aktywne jest zabezpieczenie przed dziećmi, a pokrętło programów zostanie przestawione do pozycji „WYŁ”, a następnie pokrętło zostanie ustawione w innym położeniu, to pralka wznowi cykl w pierwotnie wybranym programie.

 

Jak wyłączyć blokadę rodzicielską w pralce Samsung?

 

Funkcja blokady rodzicielskiej w pralkach Samsung blokuje wszystkie przyciski, oprócz przycisku włączania i wyłączania urządzenia oraz przycisku „Dodatkowe Funkcje”. Uruchomienie blokady powoduje również zablokowanie drzwiczek.

 

Jak rozpoznać, że blokada rodzicielska została włączona?

Jeżeli zabezpieczenie przed dziećmi jest aktywne, a my naciśniemy dowolny przycisk, usłyszymy alarm dźwiękowy, a na wyświetlaczu pojawi się komunikat: „Blok. rodzi. wł.”. Dopóki nie wyłączymy blokady, nie będziemy mogli otworzyć drzwiczek pralki – także po zakończeniu cyklu prania.


Symbol blokady rodzicielskiej w pralce Samsung:

Symbol blokady Samsung

 

Jak zdjąć blokadę w pralkach Samsung WW9*T******/WW8*T******/WW7*T******/WW1*T******?

 

Włączanie blokady rodzicielskiej

W tych modelach pralek Samsung funkcja blokady rodzicielskiej dezaktywuje wszystkie przyciski, poza przyciskiem włączającym i wyłączającym pralkę i przyciskiem „Dodatkowe funkcje”.

 

Aby włączyć blokadę, należy:

 1. nacisnąć przycisk „Dodatkowe funkcje”,
 2. obróć pokrętło do pozycji „Blok. rodzi.” i nacisnąć przycisk „OK”,
 3. nacisnąć przycisk OK , wybierając opcję „Wł”.

Gdy funkcja zabezpieczania przed dziećmi jest włączona, świeci się ikona „Blok. rodzi.”.

 

Wyłączanie blokady rodzicielskiej

Aby wyłączyć blokadę, należy:

 1. nacisnąć przycisk „Dodatkowe funkcje”,
 2. obróć pokrętło do pozycji Blok. rodzi. i nacisnąć przycisk „OK”,
 3. nacisnąć przycisk „OK” , wybierając opcję „Wył.”.

 

Jak dezaktywować blokadę rodzicielską w pralkach Samsung WW9*TA*****/WW8*TA*****/WW7*TA***** ?

 

W tych pralkach Samsung blokada rodzicielska dezaktywuje wszystkie przyciski, oprócz przycisku Zasilanie. I nie wyłącza się samoistnie, nawet przy zresetowaniu urządzenia. Podczas prania, przy włączonej blokadzie rodzicielskiej, zablokowane zostają również drzwiczki pralki, dlatego , jeżeli zechcemy dorzucić pranie lub detergent do bębna, musimy najpierw zdjąć blokadę.

 

Włączanie blokady przycisków

Aby uruchomić funkcję „Blokada rodzicielska”, wystarczy przytrzymać jednocześnie przyciski Temp. i Wirowanie przez 3 sekundy.

 

Wyłączanie blokady przycisków

Aby wyłączyć funkcję „Blokada rodzicielska”, przytrzymaj przyciski Temp. i Wirowanie jednocześnie przez 3 sekundy.

 

Jak wyłączyć blokadę w pralce Siemens?

 

Symbol blokady rodzicielskiej w pralce Siemens:

Symbol blokady Siemens

 

Wyłączanie blokady rodzicielskiej w pralkach Siemens WM..Y…

 

Jak zablokować przyciski?

Włączenie zabezpieczenia przed dziećmi polega na naciśnięciu i przytrzymaniu przez ok. 5 sekund przycisku „Gotowe za”, aż na wyświetlaczu pojawi się odpowiedni komunikat.

 

Wyłączanie blokady przycisków

Aby zdjąć blokadę, ponownie przez ok. 5 sekund przytrzymaj przycisk „Gotowe za”, do momentu, kiedy na wyświetlaczu pojawi się komunikat potwierdzający wyłączenie blokady.

 

W niektórych modelach pralek Siemens WM..Y…na panelu sterowania znajdziemy przycisk opisany jako „Blokada rodzicielska”, by uruchomić blokadę, wystarczy przytrzymać go przez ok. 3 sekundy. Aby ją zwolnić, należy ponownie naciskać przycisk przez ok. 3 sekundy.

 

Wyłączanie blokady rodzicielskiej w pralkach Siemens WM..T…

 

Blokada przycisków

Aby włączyć blokadę rodzicielską, przez ok. 3 sekundy przytrzymaj jednocześnie przyciski „Wirowanie” oraz „Gotowe za”.

 

Dezaktywacja blokady rodzicielskiej

Aby wyłączyć blokadę rodzicielską, ponownie przez ok. 3 sekundy jednocześnie przytrzymaj przyciski „Wirowanie” oraz „Gotowe za”.

 

Wyłączanie blokady rodzicielskiej w pralkach Siemens WM..W…

 

Uruchamianie blokady rodzicielskiej

Aktywacja blokady wymaga jednoczesnego przytrzymania przycisków „+” i „-” przed ok. 3 sekundy. Na wyświetlaczu pojawi się symbol kluczyka, potwierdzający poprawność przeprowadzonej operacji.

 

Wyłączanie blokady rodzicielskiej

Dezaktywacja blokady wymaga ponownego przyciśnięcia i przytrzymania przycisków „+” i „-” przez ok. 3 sekundy. Z wyświetlacza zniknie symbol kluczyka.

 

Szczegółowe informacje znajdziesz w filmiku producenta:

https://www.youtube.com/watch?v=UTtnljcRGL4

 

Jak zdjąć blokadę w pralce Whirlpool?

 

Kiedy w pralce Whirlpool uruchomimy blokadę panelu sterowania, jedynym działającym przyciskiem będzie przycisk „Włączanie/Wyłączanie”. Blokada rodzicielska będzie działać również po wyłączeniu i ponownym włączeniu urządzenia. Aby zatem z powrotem aktywować panel sterowania, należy zdjąć blokadę.


Symbol blokady przycisków w pralce Whirlpool:

Blokada przycisków

 

Uruchamianie blokady rodzicielskiej

Aby zablokować panel sterowania, należy nacisnąć i przytrzymać przycisk "Blokada przycisków" i przytrzymać go przez około 3 sekundy. Przycisk oznaczony jest powyższym symbolem blokady przycisków. Na wyświetlaczu pojawi się ikonka kluczyka, potwierdzająca, że panel sterowania został zablokowany.

 

Wyłączanie blokady przycisków

Odblokowanie panelu sterowania wymaga ponownego wciśnięcia i przytrzymania przez ok. 3 sekundy przycisku "Blokada przycisków".

 

Pralka nie chce otworzyć drzwi – inne przyczyny i rozwiązania

 

Blokada drzwi pralki może być wynikiem działającej blokady przycisków, ale nie musi. Ze względów bezpieczeństwa drzwi w pralce pozostają całkowicie zablokowane chociażby podczas prania, kiedy w bębnie znajduje się dużo wody lub gdy jej temperatura jest wysoka. Na tych etapach prania nie będziemy mieć więc możliwości otwarcia drzwiczek i dorzucenia zapomnianej odzieży, nawet jeżeli nasza pralka oferuje taką funkcję. W niektórych modelach w takiej sytuacji wyświetlana jest ikona blokady drzwiczek.

 

Jak otworzyć zablokowane drzwi od pralki? Możemy poczekać aż urządzenie odpompuje wodę lub przejdzie to kolejnej fazy cyklu. Aby otworzyć drzwiczki, możemy również zastosować jeden z dwóch poniższych sposobów:

 • jeżeli pralka nie chce otworzyć drzwi z uwagi na wysoką temperaturę wody, można uruchomić program Płukania,
 • jeżeli drzwi są zablokowane ze względu na zbyt wysoki poziom wody w bębnie, aby woda została odpompowana, można uruchomić program Wirowanie.

 

Zablokowane drzwiczki po skończonym praniu – jak zresetować pralkę?

 

Zdarza się, że drzwiczki pralki nie otwierają się, mimo iż urządzenie skończyło już cykl prania. Jeżeli przyczyną takiego stanu rzeczy nie jest blokada rodzicielska, rozwiązaniem może być zresetowanie pralki. W większości modeli reset pralki polega na przytrzymaniu przycisku wyłączającego zasilanie i ponownym włączeniu pralki lub też na wyjęciu wtyczki z gniazda elektrycznego. Blokada drzwi powinna ustąpić po kilku minutach. Jednak sposób ten może nie przynieść rezultatu, jeżeli w bębnie znajduje się woda. W takim przypadku powinniśmy najpierw opróżnić bęben, wybierając program wirowania lub odpompowania wody.

 

Ułamany uchwyt pralki: awaryjne otwieranie drzwiczek

 

Przyczyną, dla której nie jesteśmy w stanie otworzyć drzwiczek, może być uszkodzony uchwyt. Co zrobić w takiej sytuacji? Niektóre pralki wyposażone są w funkcję awaryjnego odblokowywania drzwiczek. Specjalny uchwyt może przykładowo znajdować się za pokrywą serwisową. Należy go pociągnąć, korzystając ze śrubokręta lub podobnego narzędzia, a następnie zwolnić. W ten sposób drzwi zostaną odblokowane. Wcześniej jednak musimy upewnić się, że pompa wody została opróżniona.


Taką możliwość mamy w np. w pralkach Siemens. Zobaczcie, jak awaryjnie otworzyć w nich drzwiczki:

Awaryjne otwieranie drzwiczek

 

Zablokowane drzwiczki w nowej pralce – blokady transportowe

 

Pralki zabezpieczane są na czas transportu specjalnymi blokadami. Przed pierwszym uruchomieniem urządzenia musimy pozbyć się wszystkich zabezpieczeń. W przeciwnym razie możemy spowodować awarię pralki. Ściągnięte blokady możemy zachować. Wykorzystamy je ponownie, jeżeli znowu będziemy zmuszeni przewieźć pralkę w inne miejsce.

Dla bezpieczeństwa również drzwi w nowej pralce mogą zostać zablokowane. Jeżeli podczas instalacji zauważymy, ze drzwiczki nie otwierają się, nie oznacza to, że sprzęt jest zepsuty. Wystarczy podłączyć przewód zasilający do gniazda i uruchomić pralkę. Drzwi zostaną odblokowane.

 

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/baby-protect-czyli-o-pralkach-stworzonych-z-mysla-o-dzieciach-2998.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/jak-zabezpieczyc-kuchnie-przed-dzieckiem-2790.html

Bosch
Bosch
Bosch
Bosch
Bosch
Bosch
Samsung
Samsung
Samsung
Samsung
Samsung
Samsung
Studio Nazeli
Studio Nazeli

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Jak ożywić nudną aranżację kuchni?


Coraz chętniej aranżujemy kuchnie w myśl stylu nowoczesnego oraz jego odmian....

Programy do projektowania kuchni, czyli jak samodzielnie...


Projektowanie kuchni na papierze może być nie tylko żmudne, ale, jeżeli nie mamy w tym...

Jednokolorowa kuchnia – cenne wskazówki dotyczące...


Pomieszczenie kuchenne musi być nie tylko ładne, ale również praktyczne....