Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Jak zmniejszyć ilość organicznych odpadów?

Porady

Jak zmniejszyć ilość organicznych odpadów?

Ulubione0

Aż wstyd się do tego przyznać, ale w dzisiejszych czasach produkujemy rekordowe ilości na całym świecie. Dlatego też, bardzo ważną rolę odgrywa tutaj segregacja oraz racjonalne zarządzanie odpadami. Dzięki niej, możemy chronić środowisko naturalne oraz korzystnie wpłynąć na nasze oszczędności. Czy są jakieś sposoby na to, aby ograniczyć lub zmniejszyć ilość odpadów? Jak to zrobić, aby zmniejszyć ilość śmieci, które zazwyczaj znajdują się w szafce pod zlewem?

Czym jest młynek?
Zważywszy na to, że odpadów produkujemy coraz więcej, to wiele osób decyduje się na zamontowanie młynka na odpady organiczne. Jest to urządzenie, które zamontowane jest w odpływie zlewozmywaka. Koniec z wybieraniem resztek jedzenia ze zlewu. Oprócz tego, że młynek pozbędzie się odpadów, to dodatkowo pozwoli wyeliminować przykry zapach, który często im towarzyszy. Młynek znacznie ułatwia sprawę odpadów – mieli je i odprowadza do kanalizacji. Nic prostszego!


Specyfika działania młynka na odpady
Okazuje się, że działanie młynka na odpady jest bardzo proste. Jest to urządzenie podłączone do prądu i zamontowanie przy odpływie zlewozmywaka. Dzięki dobremu dopasowaniu, w żaden sposób nie ogranicza funkcjonowania zlewu – i nie blokuje odpływu. Sam młynek działa wtedy, kiedy tego chcemy – a więc, gdy go włączymy. W wyniku tego, wszystkie odpady po jedzeniu, które wędrują w zlewie zostają zmielone. Następnie resztki wpuszczane są do rury kanalizacyjnej, która przyłączona jest do zlewu. W ten sposób wszystkie odpady trafiają do oczyszczalni ścieków. Młynek do odpadów sprawia, że ilość naszych śmieci znacznie się zmniejsza. Dodatkowo – powietrze jest świeże i nie czuć tego charakterystycznego zapachu pochodzącego z rozkładającego się jedzenia. Włącznik od młynka może być zamontowany w dowolnie wybranym przez nas miejscu. Ważne, żeby było nam wygodnie z niego korzystać. Może być to miejsce w blacie roboczym obok lub pod zlewem.


Czy młynek można zamontować w każdym zlewie?
Tak naprawdę, młynek na odpady może być zamontowany w każdym zlewie. Bez względu na rozmiar czy materiał, z którego zlew został wykonany. Młynek powinien być umieszczony pomiędzy odpływem, a rurą kanalizacyjną. Musimy jednak pamiętać o szerokości odpływu – nie powinna być mniejsza niż 3,5 cala, aby nie doszło do drożności rur. Podczas korzystania z młynka należy włączyć zimną wodę – ułatwia to dostanie się odpadów do odpływu oraz zapobiega zatkaniu się rur.

Zobacz również

Sposoby na okno w kuchni

Sposoby na okno w kuchni

Okno w kuchni klasycznej Jeżeli chodzi o kuchnie urządzone w klasycznym stylu, gdzie dominują...

3 sposoby na porządek w kuchni

3 sposoby na porządek w kuchni

1. Wykorzystaj szafki Szafki kuchenne są podstawowym miejscem przechowywania produktów i...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena