Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Jaki rozmiar zmywarki wybrać?

Porady

Jaki rozmiar zmywarki wybrać?

Ulubione0

Od pewnego czasu zmywarka stała się nieodłącznym elementem każdej kuchni. Kiedyś była luksusem, na który mogli pozwolić sobie tylko nieliczni, dzisiaj jest zupełnie inaczej. Coraz więcej osób decyduje się na zakup tego urządzenia. Posiadając zmywarkę oszczędzamy czas i pieniądze. Po obiedzie brudne naczynia wkładamy do zmywarki i możemy cieszyć się chwilami spędzonymi w gronie rodzinnym. Nie musimy tracić czasu na 'walkę' ze stertą brudnych naczyń. Na rynku dostępne są różne modele pod względem wielkości, jednak największą popularnością cieszą się zmywarki o szerokości 45 i 60 centymetrów. Który model jest lepszy? Na jakiej podstawie powinniśmy wybrać wielkość zmywarki?

Szerokość zmywarki przekłada się na jej pojemność
Wybierając zmywarkę powinniśmy kierować się przede wszystkim jej rozmiarem. To właśnie szerokość zmywarki definiuje i przekłada się na pojemność urządzenia. Ta znowu bezpośrednio wpływa na to, ile naczyń zmieści się na raz do zmywarki. Pojemność bardzo często określana jest ilością kompletów naczyń, które wejdą jednocześnie do zmywarki.

 

Wielkość zmywarki dostosuj do wielkości kuchennego pomieszczenia
Tak naprawdę wielkość zmywarki powinna być uzależniona od ilości miejsca, jaką mamy w kuchni. Jeśli mamy to szczęście i jesteśmy właścicielami dużej, przestronnej kuchni to nie ma co się ograniczać. W takim wypadku większa (szersza) zmywarka nie będzie problemem. Jeśli jednak nasza kuchnia jest stosunkowo mała i do tego wąska i ciasna, to tutaj lepiej zdecydować się na mniejszą wersję tego urządzenia. Kuchnia musi być wygodna – dlatego dobry plan to podstawa. Nie możemy na siłę wciskać dużego sprzętu do ciasnej kuchni, bo wtedy nie będziemy mieć miejsca na szafki, a tym samym na przechowywanie zastawy czy produktów żywnościowych. Decyzję o zakupie zmywarki najlepiej jest podjąć już podczas planowania pomieszczenia – wtedy nie mamy żadnych ograniczeń i na spokojnie możemy rozplanować jej umiejscowienie. Jeśli jednak kuchnia jest już gotowa i gdzieś musimy 'upchać' wymarzoną zmywarkę to zdecydowanie prościej będzie zdecydować się na mniejszy model.

 

45 czy 60?
Zmywarka o szerokości 45 centymetrów to idealna opcja dla osób, które mają małą kuchnię. Takie urządzenie świetnie sprawdzi się również w przypadku singli lub par. Większe urządzenie o szerokości 60 centymetrów to z pewnością wygodniejsze rozwiązanie dla dużych rodzin. Wielkość urządzenia powinniśmy uzależnić od rozmiarów kuchni oraz od ilości domowników. Wygodnie będzie, jeśli po obiedzie będziemy mogli wszystkie naczynia władować do zmywarki za jednym razem.

Zobacz również

Kolekcja Essence Frames by Franke – spontaniczna codzienność z najbliższymi

Kolekcja Essence Frames by Franke – spontaniczna...

Essence to kuchnia uporządkowana i praktyczna, a przy tym bardzo efektywna. Świetnie oddaje aurę...

Tych błędów nie popełniaj – czyli co robimy źle podczas urządzania kuchni

Tych błędów nie popełniaj – czyli co robimy...

Otwarte półki? Ładne ale... Przed wybraniem odpowiednich mebli warto zastanowić się ile...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena