Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Jakie są zalety i wady frontów z połyskiem?

Porady

Jakie są zalety i wady frontów z połyskiem?

Ulubione0

Wiele osób zastanawia się jakie fronty kuchenne wybrać – matowe czy lakierowane na wysoki połysk. Choć z pozoru jest to łatwa decyzja do podjęcia, może mieć duży wpływ nie tylko na walory estetyczne naszej kuchni, ale również i kwestie praktyczne. W małych kuchniach, lepszym wyborem będą fronty błyszczące, ponieważ odbijają więcej światła i optycznie powiększają przestrzeń. Jeśli więc zastanawiasz się nad wyborem lakierowanych frontów do swojej kuchni, sprawdź jakie są ich zalety i wady.

W jakiej kuchni sprawdzą się lakierowane fronty?

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się fronty w połysku, które mogą być wykończone różnymi materiałami – lakierem, laminatem, folią MDF lub akrylem. Takie fronty najlepiej sprawdzą się w nowoczesnych kuchniach, w których panuje minimalizm i monochromatyczność. Będą również doskonałym elementem uzupełniającym zimnych, skandynawskich kuchni. Nie nadają się natomiast do kuchni urządzonej w stylu tradycyjnym, eko czy rustykalnym, ponieważ trudno byłoby je wpasować w wystrój o takim charakterze.

Fronty z połyskiem – zalety

Zdecydowanie największą zaletą lakierowanych frontów jest ich wygląd. Błyszczące kuchnie robią imponujące wrażenie - w szczególności jeśli są połączone z odpowiednim sztucznym oświetleniem i akcentującymi kolorami. Fronty z połyskiem są dobrym sposobem na rozświetlenie wnętrza, ponieważ doskonale odbijają światło. Dzięki temu, pomieszczenie wydaje się większe, bardziej przestronne i nabiera lekkości. Z tego względu, błyszczące fronty znakomicie sprawdzą się w małych wnętrzach kuchennych. Do zalet takich frontów możemy również zaliczyć uzyskanie efektu głębi, ponieważ w lśniących powierzchniach doskonale odbija się otaczająca przestrzeń. Warto dodać, że fronty z połyskiem dobrze komponują się z innymi kolorami, drewnem czy kształtami geometrycznymi, co stwarza ogromne możliwości aranżacyjne.

Fronty z połyskiem – wady

Niestety, fronty lakierowane na wysoki połysk mają też kilka wad. Do największych możemy zaliczyć pozostawianie widocznych odcisków palców, które znacznie obniżają walory estetyczne naszych mebli. Błyszczące fronty są również bardziej podatne na promieniowanie słoneczne i wilgoć, które mogą doprowadzić do pojawienia się przebarwień, zarysowań i wybrzuszeń. Ponadto, są one bardziej podatne na zabrudzenia, odpryśnięcia i uszkodzenia niż klasyczne fronty.

Zobacz również

Jak przygotować się do remontu kuchni?

Jak przygotować się do remontu kuchni?

Zastanów się, jak będziesz korzystać z kuchni Planując remont kuchni, przede wszystkim...

Najlepsze oświetlenie do małej kuchni – jak wybrać? Gdzie zamontować?

Najlepsze oświetlenie do małej kuchni – jak...

Mogłoby się wydawać, że w małych pomieszczeniach nie powinno się za bardzo...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena