Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Jakie uchwyty wybrać do szafek kuchennych?

Porady

Jakie uchwyty wybrać do szafek kuchennych?

Ulubione0

Uchwyty do szafek kuchennych stanowią bardzo ważny element wykończeniowy, nie tylko ze względu na funkcjonalność, ale i również dekoracyjny charakter. Te niewielkie dodatki mogą dodać uroku naszym szafkom albo całkowicie zepsuć wygląd całej aranżacji. Obecnie, oferta uchwytów jest bardzo szeroka – możemy wybrać proste kształty, gałki lub uchwyty o bardziej finezyjnych kształtach. Warto więc dokładnie zastanowić się, jakie uchwyty najlepiej sprawdzą się w naszej kuchni.

Gałki

Jednym z najpopularniejszych uchwytów są gałki, które najlepiej sprawdzają się w przypadku mebli stylizowanych na stare lub szafek w stylu retro. Z tego względu, najczęściej spotykane są w kuchniach klasycznych, wiejskich i rustykalnych. Gałki są łatwe do utrzymania w czystości i bardzo wytrzymałe. Na ich korzyść przemawia również cena, ponieważ należą do najtańszych uchwytów na rynku. Nie nadają się jednak do dużych szafek i mocno obciążonych szuflad.

Uchwyty relingowe

Uchwyty relingowe to takie podłużne rurki, które przykręca się do frontu za pomocą śrubek. Charakteryzują się prostą formą, dzięki czemu sprawdzą się niemal w każdym stylu kuchennym. Są one dostępne w różnych szerokościach i rozstawach, dlatego warto wcześniej sprawdzić, czy bez problemu wsuniemy naszą dłoń w wybrany uchwyt. Uchwyty relingowe mogą mieć jednakowe wymiary dla wszystkich szafek kuchennych albo mogą być dopasowane na całą szerokość szafki, co jest bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem.

Uchwyty frezowane

Uchwyty frezowane w głębi lub na obrzeżach frontów doskonale sprawdzą się u osób, które nie lubią klasycznych, odstających uchwytów. Gładka powierzchnia szafek i szuflad prezentuje się bardzo elegancko, szczególnie w przypadku białych, czarnych i lakierowanych frontów. Dzięki temu, że uchwyty frezowane nie są odstające, nie można się o nie uderzyć, co jest ogromną zaletą w kuchni. Niestety, w takich uchwytach gromadzi się bardzo dużo kurzu, okruszków z żywności i innych zabrudzeń.

Uchwyty wpuszczane

Uchwyty wpuszczane nazywane są również listwowymi lub zintegrowanymi. Są one montowane w wyfrezowanym otworze płyty, dzięki czemu tworzą jedną linię z frontem szafek. Taki montaż sprawia, że nie ma mowy o obluzowaniu śrubek czy uderzeniu się o uchwyty. W uchwytach wpuszczanych do otwierania służy specjalne zagłębienie, w którym mogą gromadzić się zabrudzenia. Jeśli chcemy tego uniknąć, możemy wybrać modele ze specjalną klapką maskującą, która zabezpiecza przed dostaniem się do wgłębienia kurzu. Tego typu uchwyty są obecnie bardzo modne i chętnie wybierane przez konsumentów.

Zobacz również

Jaki młynek do przypraw wybrać?

Jaki młynek do przypraw wybrać?

Młynek ręczny – prosty i praktyczny W sklepach dostępne są dwa rodzaje młynków do przypraw...

Dbanie o zmywarkę – jak się powinno to robić?

Dbanie o zmywarkę – jak się powinno to robić?

Skoro sama czyści, to jest czysta? Wszyscy wiemy, że głównym zadaniem zmywarki jest mycie...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena