Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Kawa w kapsułkach, czyli idealna, szybka kawa

Porady


Kawa w kapsułkach, czyli idealna, szybka kawa

Większość z nas lubi kawę. Dla większości społeczeństwa dzień bez kawy jest dniem straconym, dlatego producenci tworzą urządzenia, które umożliwiają szybkie je przygotowanie. Ekspres w domu to ogromna wygoda – wystarczy włączyć odpowiedni program, postawić filiżankę i kawa jest gotowa! Ekspres należy do sprzętów, które dzięki nowoczesnej firmie świetnie się prezentują – stanowią one więc dodatkowo ładną ozdobę kuchni. Producenci nie próżnują i tworzą urządzenia o oryginalnych formach i kolorach. Od pewnego czasu dużą popularnością zaczęły cieszyć się ekspresy na kapsułki, które są jeszcze mniej wymagające, niż ekspresy ciśnieniowe. Wystarczy włożyć kapsułkę z kawą w wyznaczone miejsce, włączyć guzik i gotowe! Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem takiego urządzenia, dziś podpowiemy Ci na co warto zwrócić uwagę przy jego wyborze. Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Pojemność zbiornika na wodę
Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na pojemność zbiornika na wodę. Powinien być takiej wielkości, aby umożliwiał przygotowanie kawy dla wszystkich domowników bez konieczności uzupełniania wody. Jeżeli mieszkasz sam, to spokojnie wystarczy model, którego pojemnik na wodę zmieści 0,5 do 1l płynu.

 

Ciśnienie
Istotną kwestią jest także ciśnienie pod jakim pracuje nasz ekspres. Wyższe ciśnienie będzie gwarancją lepszej kawy – będzie ona mocniejsza i bardziej aromatyczna. Modele dostępne na rynku wykazują ciśnienie od 3 a 15 barów.

 

Estetyka
Bardzo ważną kwestią w przypadku ekspresu do kawy jest również jego wygląd. Ekspres to urządzenie, które zawsze stoi na widoku, dlatego tak istotne jest, aby pasował do kuchennej aranżacji i dobrze się prezentował.

 

Zalety i wady ekspresu kapsułkowego
Ekspres kapsułkowy to największa wygoda jeżeli chodzi o kawowy świat. Tego typu ekspres szybko zaparzy nam kawę o wyjątkowym smaku i aromacie. Jest banalnie prosty w obsłudze – wystarczy włożyć kapsułkę i wcisnąć guzik startu. Ekspres kapsułkowy zawsze przyrządzi Ci perfekcyjną kawę – latte będzie miało idealne trzy poziomy – prawie jak z katalogu. Taka perfekcja ciężka jest do osiągnięcia podczas korzystania z ekspresu ciśnieniowego – tutaj, zawsze się to udaje. Za pomocą ekspresu kapsułkowego jesteśmy w stanie przygotować każdą kawę – wystarczy wybrać odpowiednią kapsułkę.

Oczywiście każdy sprzęt posiada też wady – podobnie jest w przypadku ekspresu na kapsułki. Pomimo niewielkiej ceny urządzenia, to biorąc pod uwagę koszty eksploatacji taka inwestycja jest po prostu droga. Wszystko przez kapsułki, które są po prostu drogie! Często do konkretnego modelu przypisywane są kapsułki od danego producenta i inne 'zamienniki' nie pasują. Suma summarum koszt filiżanki kawy jest znacznie większy, niż w przypadku zwykłej kawy.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Beata

Ekspres na kapsułki jest dość drogim rozwiązaniem. Kapsułki kosztują dużo, przez co niestety nie stać mnie na nie. Sam ekspres do kawy jest całkiem fajny i wygląda bardzo nowocześnie.

Zobacz również


Zlewozmywak lubi zmywać


Żadna kuchnia nie może się bez niego obejść. Jest mało widoczny, ale jednak...

Na ile starcza filtr?


Filtry to elementy różnych kuchennych i domowych sprzętów, które...

Jak urządzić małą kuchnię w bloku?


Urządzenie małej kuchni w bloku może stanowić prawdziwe wyzwanie. Takie kuchnie są...