Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Kuchnia bez klamek – jak to działa? Czyli...

Porady


Kuchnia bez klamek – jak to działa? Czyli nowoczesne mechanizmy w kuchni

Aktualnie nasze wnętrza przejął minimalizm połączony z nowoczesnością. Jeśli lubimy proste rozwiązania, nieskomplikowane formy, to taka aranżacja jest wprost idealna dla nas. Tutaj kierujemy się zasadą – im mniej, tym lepiej, dlatego rezygnujemy ze zbędnych zdobień czy dodatków. Synonimami takiego wnętrza jest lekkość, gładkość oraz połysk. To właśnie meble w wysokim połysku królują w tego typu aranżacjach. Skoro miało być gładko, to jest – i producenci mebli stworzyli nowoczesne mechanizmy, które zamontowali w meblach...

Na zdjęciu: Studio Mebli Kitchen4you

Wszędzie dookoła – nowoczesność i minimalizm

 

Nie da się nie zauważyć, że najnowsze trendy popierają minimalizm. Widać to zarówno u producentów sprzętów AGD, jak i mebli. Meble to już nie tylko zwykłe szafki, które umożliwiają nam przechowywanie różnych rzeczy, to 'dzieła sztuki'. Są one ozdobą naszej kuchni, a dodatkowo – wyposażone są w liczne nowoczesne mechanizmy, które mają ułatwić nam życie. Coraz więcej producentów mebli całkowicie rezygnuje z klamek i uchwytów – ma być przecież minimalistycznej. Tak naprawdę te meble wcale ich nie potrzebują – wyposażone są w mechanizmy, które powodują otworzenie się szafki czy szuflady w wyniku lekkiego pchnięcia frontów. To innowacyjne rozwiązanie jest bardzo praktyczne i ułatwia codzienne korzystanie z mebli. Ponadto, takie meble prezentują się po prostu fenomenalnie – są proste, gładkie – idealne!

 

Jak to możliwe, że nie ma uchwytów? Czyli tajniki działania nowoczesnych mechanizmów

 

Wiele osób zachodzi w głowę, jak to w ogóle jest możliwe, że szafka sama się otwiera. Cały sekret tkwi w specjalnych prowadnicach, dociągach oraz podnośnikach, które montowane są w środku mebli. Elementy te odpowiedzialne są za cały 'magiczny' mechanizm, który reaguje na nasz lekki dotyk. Oprócz łatwego otwierania, pozbywamy się w ten sposób odgłosów trzaskania – wszystko działa cicho i delikatnie.

 

Wystarczy lekko dotknąć...

 

Mogłoby się wydawać, że meble bez uchwytów to tylko kolejny wymysł projektantów, którzy zbijają na tym 'grubą kasę'. Okazuje się jednak, że meble bez klamek to ogromna wygoda. Nowoczesne mechanizmy w kuchni sprawiają, że staje się ona bardziej funkcjonalna niż taka z tradycyjną zabudową. Często zdarza się, że nie mamy wolnej ręki – tutaj nie stanowi to problemu. Wystarczy, że stukniemy front szafki łokciem, a ta sama się otwiera. Jest to bardzo przydatne gdy mamy brudne lub natłuszczone ręce – nie musimy o nic się martwić.

 

Miłe dla oka i dla ciała

 

Meble bez uchwytów to nie tylko ładny wygląd – to również duża wygoda. Podczas kuchennych obowiązków często mamy brudne lub zajęte ręce – w takich sytuacjach meble, które otwierają się praktycznie same będą na wagę złota.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Mariusz

Mam takie magiczne mechanizmy kuchni i łazience. Goście niekiedy mają problem, ale częściej są mile zaskoczeni ;)

Zobacz również


Jak funkcjonalnie i praktycznie urządzić przestrzeń...


Kuchnia to szczególne pomieszczenie w domu, które potrzebuje szczególnego potraktowania...

Co na kamień w czajniku?


Osadzający się kamień w czajniku jest nie tylko nieestetyczny, ale może też...

MDF, czyli poznaj najpopularniejszy materiał wykończeniowy


Dziś zajmiemy się materiałem wykończeniowym jakim jest płyta MDF. Dlaczego ta płyta...