Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Kuchnia marzeń. Jak ją zaplanować?

Porady

Kuchnia marzeń. Jak ją zaplanować?

Ulubione0

Kuchnia jest miejscem szczególnym, więc do jej aranżacji podchodzimy z wyjątkową starannością i rozmysłem. Stanowi ona także duże wyzwanie, gdyż każdy pragnie by to wnętrze było zarówno funkcjonalne, piękne, ale jak i odzwierciedlało charaktery domowników. Aby zaplanować kuchnię marzeń, warto skrupulatnie przeanalizować potrzeby i gusta jej przyszłych użytkowników. Sprawdź na co zwrócić szczególną uwagę.

Kuchnia marzeń
Wnętrze kuchni to miejsce, w którym nie tylko czekają na nas trudy wykonywania prac kuchennych takich jak przygotowywanie codziennych posiłków i sprzątanie. Kuchnia jest sercem każdego domu i miejscem rodzinnym. To w niej budzi nas do życia aromat kawy o poranku i to w niej delektujemy się ulubionymi smakami spędzając czas z bliskimi. Aranżując to wnętrze warto więc pamiętać także o jej rodzinnym charakterze i uczynić ją domową oraz komfortową, aby spędzany w niej czas był czystą przyjemnością.

Aby osiągnąć ten cel zadbaj przede wszystkim o:
ergonomiczne rozwiązania i wyposażenie, dzięki którym czas spędzany na przygotowywaniu posiłków i sprzątaniu przebiegał sprawniej i szybciej;
estetyce aranżacji, która powinna łączyć gusta domowników;
komfort, który uzyskasz odpowiednio dobierając układ zabudowy meblowej do warunków wnętrza;
kąciku jadalnianym, który warto stworzyć w kuchni nawet jeżeli główna jadalnia znajduje się już w osobnym pomieszczeniu.

Funkcjonalność to podstawa!
Kuchnia marzeń to taka, która między innymi pozwala na sprawne i wygodne wykonywanie prac kuchennych. Nie ulega wątpliwości, że przygotowywanie posiłków, a także sprzątanie po nich to najważniejsze czynności związane z tym wnętrzem. Istotne jest więc by sobie je ułatwić. Sposobem na to jest zastosowanie podstawowych zasad ergonomii, do których zaliczyć można przede wszystkim:
zasadę trójkąta roboczego,
podział na strefy kuchenne,
stosowanie organizerów w szafkach i szufladach,
wykorzystanie wnęk na wysuwane szafki cargo,
zastosowanie odpowiednich wysokości i szerokości szafek kuchennych,
dobre oświetlenie kuchni i jej obszarów.

Styl wnętrzarski
Estetyka kuchni jest również niezwykle istotna. Musi być dostosowana do gustów domowników, ale także dobrze aby w pewnym stopniu odzwierciedlała współczesne trendy. Pierwszym krokiem powinno więc być określenie preferowanego stylu wnętrzarskiego, w ramach którego później będzie można dobierać wzory i elementy wyposażenia. Dzięki temu cała kuchnia będzie spójna i efektowna. Wisienką na torcie stanie się nadanie aranżacji indywidualnego wyrazu. Uzyskać to można poprzez wprowadzenie do niej rodzinnych pamiątek, fotografii, kolekcji, czy innych form wyrazu.

Zobacz również

Dwa w jednym czyli kuchnia z salonem

Dwa w jednym czyli kuchnia z salonem

Zadbaj o przestrzeń W 'tworzeniu' kuchni otwartej należy zadbać o to, aby oba...

Jak łączyć kolory mebli kuchennych?

Jak łączyć kolory mebli kuchennych?

Kolory a styl wnętrzarski Każdy kto planuje aranżację swojej przyszłej kuchni, powinien w...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena