Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Kuchnia marzeń. Jak ją zaplanować?

Porady

Kuchnia marzeń. Jak ją zaplanować?

Ulubione0

Kuchnia jest miejscem szczególnym, więc do jej aranżacji podchodzimy z wyjątkową starannością i rozmysłem. Stanowi ona także duże wyzwanie, gdyż każdy pragnie by to wnętrze było zarówno funkcjonalne, piękne, ale jak i odzwierciedlało charaktery domowników. Aby zaplanować kuchnię marzeń, warto skrupulatnie przeanalizować potrzeby i gusta jej przyszłych użytkowników. Sprawdź na co zwrócić szczególną uwagę.

Kuchnia marzeń
Wnętrze kuchni to miejsce, w którym nie tylko czekają na nas trudy wykonywania prac kuchennych takich jak przygotowywanie codziennych posiłków i sprzątanie. Kuchnia jest sercem każdego domu i miejscem rodzinnym. To w niej budzi nas do życia aromat kawy o poranku i to w niej delektujemy się ulubionymi smakami spędzając czas z bliskimi. Aranżując to wnętrze warto więc pamiętać także o jej rodzinnym charakterze i uczynić ją domową oraz komfortową, aby spędzany w niej czas był czystą przyjemnością.

Aby osiągnąć ten cel zadbaj przede wszystkim o:
ergonomiczne rozwiązania i wyposażenie, dzięki którym czas spędzany na przygotowywaniu posiłków i sprzątaniu przebiegał sprawniej i szybciej;
estetyce aranżacji, która powinna łączyć gusta domowników;
komfort, który uzyskasz odpowiednio dobierając układ zabudowy meblowej do warunków wnętrza;
kąciku jadalnianym, który warto stworzyć w kuchni nawet jeżeli główna jadalnia znajduje się już w osobnym pomieszczeniu.

Funkcjonalność to podstawa!
Kuchnia marzeń to taka, która między innymi pozwala na sprawne i wygodne wykonywanie prac kuchennych. Nie ulega wątpliwości, że przygotowywanie posiłków, a także sprzątanie po nich to najważniejsze czynności związane z tym wnętrzem. Istotne jest więc by sobie je ułatwić. Sposobem na to jest zastosowanie podstawowych zasad ergonomii, do których zaliczyć można przede wszystkim:
zasadę trójkąta roboczego,
podział na strefy kuchenne,
stosowanie organizerów w szafkach i szufladach,
wykorzystanie wnęk na wysuwane szafki cargo,
zastosowanie odpowiednich wysokości i szerokości szafek kuchennych,
dobre oświetlenie kuchni i jej obszarów.

Styl wnętrzarski
Estetyka kuchni jest również niezwykle istotna. Musi być dostosowana do gustów domowników, ale także dobrze aby w pewnym stopniu odzwierciedlała współczesne trendy. Pierwszym krokiem powinno więc być określenie preferowanego stylu wnętrzarskiego, w ramach którego później będzie można dobierać wzory i elementy wyposażenia. Dzięki temu cała kuchnia będzie spójna i efektowna. Wisienką na torcie stanie się nadanie aranżacji indywidualnego wyrazu. Uzyskać to można poprzez wprowadzenie do niej rodzinnych pamiątek, fotografii, kolekcji, czy innych form wyrazu.

Zobacz również

Jak wygodnie mrozić? Polecamy zamrażarkę szufladową

Jak wygodnie mrozić? Polecamy zamrażarkę...

Wygodne mrożenie na piątkę! Zamrażarka szufladowa jest urządzeniem, które konstrukcją oraz...

Kuchnia w stylu skandynawskim – czym charakteryzuje się ta aranżacja?

Kuchnia w stylu skandynawskim – czym...

Co na ścianę w kuchni w stylu skandynawskim? Jeśli chodzi o ściany w kuchni skandynawskiej, to...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena