Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Kuchnia na poddaszu – jak ją urządzić?

Porady


Kuchnia na poddaszu – jak ją urządzić?

Wiele osób marzy o cudnym, małym domku z poddaszem. Nie da się ukryć, że skosy mają swój urok – szczególnie jeśli w takim pomieszczeniu zaaranżujemy kuchnię. Oczywiście jest to ogromne wyzwanie – stworzyć wygodną, funkcjonalną ale też ładną kuchnię na poddaszu. Dziś podpowiemy wam jak to zrobić – jak urządzić jasną kuchnię pod skosami? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Na zdjęciu: Studio Mebli Fler

Poddasza wracają do łask!

 

Ostatnio prawdziwym hitem są kuchnie na poddaszu. Tak naprawdę jest to też zasługa producentów okien dachowych, które sprawiają, że ciemne pomieszczenia nagle wypełniają się dużą ilością światła naturalnego. Do niedawna to właśnie problem ze światłem był główną przeszkodą, która stawała na drodze kuchni na poddaszu.

 

Co powinniśmy wiedzieć planując kuchnię na poddaszu?

 

Jeszcze przed rozpoczęciem planowania kuchni na poddaszu musimy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim musimy zastanowić się ile czasu dziennie będziemy spędzać w kuchni. Ponadto, warto określić ile pieniędzy chcemy lub możemy przeznaczyć na remont oraz urządzenie kuchni pod skosami. To właśnie od naszego budżetu będzie uzależniony projekt. Dla wielu osób kuchnia jest najważniejszym pomieszczeniem w całym domu, dlatego zajmuje większą część poddasza. Są również tacy, którzy nie przepadają za gotowaniem i nie przywiązują zbytnio dużej uwagi do tego pomieszczenia, dlatego takim osobom wystarczy mała kuchnia, która będzie posiadała podstawowe wyposażenie. Bez względu na to, do której grupy należysz – kuchnia na poddaszu powinna być przede wszystkim przestronna, funkcjonalna i jasna. Oczywiście spełnienie tych warunków w pomieszczeniu na poddaszu nie jest takie proste, jednak nie jest to niewykonalne. Wystarczy na ściany 'wrzucić' jasne kolory, zamontować duże dachowe okna i gotowe!

 

Jakie okna dachowe sprawdzą się najlepiej?

 

Jak wybrać najlepsze pomieszczenie na kuchnię? W przypadku kuchni na poddaszu najlepiej wybrać stronę północną – tutaj, dociera tylko światło rozproszone. Można też wybrać pomieszczenie od strony wschodniej – tutaj, słońce będzie świecić wystarczająco krótko – kuchnia nie zdąży się nagrzać. Oczywiście powinniśmy zapewnić dobry dopływ światła – żebyśmy mogli pracować przy świetle dziennym. Warto wybrać okna połaciowe – wpadające przez nie światło nada kuchni przestronności.

 

Jak ustawić meble w kuchni na poddaszu?

 

Najlepiej będzie, jeśli wszystkie meble umieścimy na wprost lub prostopadle do skośnej ściany. Ścianę schodzącą do skosu możemy wykorzystać na różne schowki lub mobilne meble.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Elena

Jaka przytulna kuchnia!!!! ;) Drewno i ta cegła/płytka doskonale ze sobą współgrają ;)

Zobacz również


Szklane kontra ceramiczne. Jak wybrać naczynia...


Zapiekanki, soczyste mięsa, pieczone ryby czy cudownie pachnące ciasta. Któż z nas...

Kuchenka mikrofalowa – czym kierować się przy wyborze?


Odgrzany kotlet, niezdrowy fast food, mało apetyczna przekąska z zamrażalnika – z...

Aranżacja kuchni z salonem w domu jednorodzinnym


Już od dobrych kilku lat kuchnie otwarte na salon stanowią wyjątkowo popularny...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności