Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Kuchnia na wymiar – wady i zalety

Porady

Kuchnia na wymiar – wady i zalety

Ulubione0

Alternatywę dla gotowych kolekcji mebli kuchennych dostępnych w sklepach stanowią kuchnie wykonywane na zamówienie. Pozwalają na stworzenie niebanalnej aranżacji o unikatowym wyrazie, ale trzeba też się liczyć z kilkoma ich minusami. Kuchnie na wymiar mają swoje wady i zalety. Sprawdź, czy to rozwiązanie pasuje do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Zalety kuchni na wymiar
Największą zaletą mebli wykonywanych na wymiar jest bez wątpienia to, że można je całkowicie dostosować do warunków konkretnego pomieszczenia i tym samym zmaksymalizować funkcjonalność użytkowania. Jest to więc także idealne rozwiązanie do trudnych aranżacyjnie wnętrz np. kuchni na poddaszu, czy z krzywymi ścianami typowymi dla starego budownictwa. Indywidualnie stworzony projekt kuchni będzie perfekcyjnie dopasowany do wnętrza kuchennego, dzięki czemu będzie można w praktyczny sposób wykorzystać każdy jej zakamarek.

Drugim najczęstszym powodem dla, którego wybieramy kuchnie na wymiar jest ich unikatowa estetyka. Osoba zamawiająca projekt ma pełny wpływ na ostateczny wygląd zabudowy, jej detale, układ szafek i szuflad. Dzięki temu można się cieszyć niepowtarzalną aranżacją całkowicie dostosowaną do oczekiwań i gustów użytkowników.

Meble kuchenne na wymiar doceniane są przede wszystkim ze względu na:

  • funkcjonalność,
  • praktyczność,
  • estetykę zależną od upodobań,
  • swobodę konfiguracji.

Wady mebli wykonywanych na wymiar
Meble na wymiar posiadają także kilka wad w porównaniu z gotowymi kompletami. Przede wszystkim są one droższe od sklepowych odpowiedników, co związane jest nie tylko z dobranymi komponentami, ale także większym nakładem pracy ze strony ich wykonawcy. Z tym minusem wiąże się także kwestia konieczności dłuższego oczekiwania na ich montaż, gdyż zazwyczaj od momentu złożenia zamówienia do wykonania zabudowy mija kilka tygodni. Natomiast gotowe komplety można kupić od razu w sklepie i nawet jeszcze tego samego dnia zamontować.

Ponadto zamawiając kuchnie na wymiar nie możemy być pewni, czy konkretny producent na pewno zrealizuje wysokiej jakości zabudowę. Przy czym gotowe komplety pochodzą ze stosunkowo sprawdzonych źródeł i są poddane wcześniejszym testom. Dlatego warto zdecydować się na sprawdzoną firmę realizującą meble kuchenne na zamówienie, która może wykazać się wieloma realizacjami i referencjami.

Decydując się na zakup mebli na wymiar pamiętaj że:

  • jest to decyzja na lata, bo ich demontaż jest trudny,
  • zwykle nie można ich zamontować w nowym miejscu zamieszkania,
  • mogą stanowić utrudnienie podczas remontów,
  • zazwyczaj są droższe.

Zobacz również

Zazdrostki do kuchni

Zazdrostki do kuchni

Zazdrostki to krótkie firanki, które zyskały popularność już przeszło 300 lat temu, gdy...

Kuchnia w stylu nowoczesnym

Kuchnia w stylu nowoczesnym

Nowoczesna kuchnia Nowoczesna kuchnia musi spełniać kilka elementarnych kryteriów. Po pierwsze...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena