Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Kuchnia nowoczesna czy klasyczna?

Porady

Kuchnia nowoczesna czy klasyczna?

Ulubione0

Na efekt estetyczny każdej kuchni składa się wiele czynników. Jednak najważniejszą kwestią w tym zakresie jest to, jaki został przyjęty styl wnętrzarski. Tendencji designerskich i ich modyfikacji możemy zauważyć obecnie niezwykle wiele, ale są dwie ogólne kategorie stylistyczne, do których możemy w mniejszym lub większym stopniu przypisać każdą z nich. Styl nowoczesny i klasyczny to dwie najbardziej dominujące estetyki w aranżacjach kuchennych. Sprawdźmy czym się charakteryzują.

Styl w kuchni ma znaczenie

Zamawiając kuchnie na wymiar projektanci zwykle pytają nas o upodobania pod względem stylów wnętrzarskich, preferowanej kolorystyki, czy ulubionych wzorów. Taki wywiad dotyczący stylu życia domowników i ich preferencji estetycznych ma duże znaczenie dla satysfakcjonującego efektu przygotowywanego projektu wymarzonej kuchni. Wnętrza, w których przebywamy na co dzień mają wpływ na nasze samopoczucie, więc warto ich wygląd dopracować w oparciu o indywidualne preferencje domowników, a nie tylko panującą obecnie modę. W tym wszystkim duże znaczenie ma wybór stylu wnętrzarskiego. Bowiem określenie, czy lepiej czujemy się we wnętrzach klasycznych, czy nowoczesnych pozwoli tak dobrać poszczególne elementy wyposażenia kuchni, że stanie się ona spójna i dopracowana, dzięki czemu przebywanie w niej będzie wyjątkowo przyjemne.

Styl klasyczny w kuchni

Styl klasyczny cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na swoje liczne zalety. Jego największym walorem jest ponadczasowość, dzięki czemu najważniejsze elementy i wzory nigdy nie wychodzą z mody. Urządzając więc kuchnię w stylu klasycznym zyskujemy pewność, że mimo wciąż zmieniających się trendów wnętrzarskich, aranżacja wciąż będzie się dobrze prezentować. Szczególną popularnością cieszą się kuchnie w stylu angielskim, prowansalskim, czy też rustykalnym. Łączy je przywiązanie do naturalnych surowców i motywów roślinnych, ozdobny wyraz mebli i dekorów, dekoracyjne wykończenia frontów i przedmiotów użytkowych, a także przytulny charakter.

Kuchnia w stylu nowoczesnym

Styl nowoczesny w kuchni obecnie przejawia się w dwóch skrajnie różnych tendencjach estetycznych. Pierwszą są białe kuchnie, których popularność nie mija. Białe meble mają tu lakierowane fronty pozbawione uchwytów i tworzą wrażenie jednolitej, geometrycznej tafli. Całość aranżacji dopełniają naturalne drewno, kamień, beton, czy szkło. Natomiast kontrastem dla tego wzornictwa są ciemne kuchnie, w których przeważają matowe fronty utrzymane w czerni, granacie lub graficie, metalowe i mosiężne dekory, zielone rośliny, asymetryczne formy otwartych półek, a także charakterystyczne regały.

Zobacz również

Segregacja śmieci a wyposażenie kuchni

Segregacja śmieci a wyposażenie kuchni

W trosce o środowisko naturalne i dbałość o własny dom Dzięki segregacji odpadów można...

Bezpieczne pomaganie, czyli akcesoria kuchenne dla dzieci

Bezpieczne pomaganie, czyli akcesoria kuchenne dla...

Zabawa w kuchni Dzieci uwielbiają bawić się kawałkiem ciasta, czy mąką. Dekorowanie...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena