Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Kuchnia plus salon – zgrany duet

Porady


Kuchnia plus salon – zgrany duet

Połączenie pomieszczenia roboczego w postaci kuchni z salonem, który stanowi wnętrze reprezentacyjne to doskonały mix sprawdzający się w nowoczesnych zabudowach mieszkalnych – zarówno lokalach w blokach, jak i standardowych domkach jednorodzinnych. Pytanie tylko – jak zręcznie zaaranżować tę dużą, wspólną powierzchnię, aby stanowiła idealną wizualnie całość?

Na zdjęciu: Studio Little White House

Stwórz przestrzeń

Niesamowicie ważne jest, aby kuchnia oraz salon razem zespolone sprawiały wrażenie przestronnych. Nie możemy zagracić powierzchni, jaką mamy do dyspozycji, o co niestety ale nietrudno niekiedy nawet zupełnie nieświadomie. Domownicy nieraz całkowicie nieprzemyślanie inwestują w wielkie gabarytowo elementy wyposażenia, zbyt obszerne meble czy za dużą ich ilość. Kompletnie nie dostosowują nabywanego asortymentu do posiadanego metrażu, czego konsekwencją jest zapchanie pomieszczenia. Wbrew pozorom, nawet małe, wąskie, niestandardowe kształtem pokoje da się odpowiednio urządzić, ale przy odrobinie wyobraźni. Wystarczy umiejętnie dobrana kolorystyka. Standardem w kwestii aranżacji kuchni i salonu jest niezawodna biel, która pozwala uzyskać efekt optycznego powiększenia przestrzeni. Śnieżne mogą być zarówno kolory ścian, jak także akcesoria meblowe. Ciekawie prezentuje się także zasada kontrastu – jasna podłoga i ściany, zaś nieco ciemniejsze wyposażenie. Poza tym, że taka powierzchnia domowego użytku będzie elegancka, dodatkowo stanie się przytulna. Co więcej biel we wnętrzu kuchenno-salonowym z pewnością będzie uniwersalnym rozwiązaniem. Bez problemu dostosujemy do takiej kolorystyki wszelkie materiały wykończeniowe, drobiazgi i detale dekoracyjne. Biel znakomicie współgra z drewnem, płytkami, terakotą.

Meble z umiarem

Wychodzi z mody styl urządzania opierający się na inwestycji w rozbudowane elementowo klasyczne meblościanki kuchenne. Nie jest to już popularne, właśnie za sprawą łączenia przestrzeni kuchennej z powierzchnią pokoju reprezentacyjnego. Przy wariantach „open space" najczęściej meble znajdują się na jednej ścianie. W tym samym rzędzie umiejscowiony jest cały asortyment wyposażający, który jest zabudowany. Raczej mało kto stawia na wolnostojące szafki czy kredensy. Zajmują one zbyt dużo przestrzeni i są uznawane za starodawne. Ponadto dzięki meblom i sprzętom do zabudowy możliwe jest zagospodarowanie posiadanej przestrzeni maksymalnie jak to możliwe, wykorzystując każdy skrawek pomieszczenia.

Wyspa symbolem

Standardem w praktycznie każdej kuchni otwartej jest wyspa. Przeważnie to także sprytny trik na stworzenie praktycznej, stylowej granicy zgrabnie oddzielającej wnętrze robocze od rekreacyjnego. Aranżacja z wyspą w roli głównej odznacza się też estetyką w nowoczesnym wydaniu. Idealnie do gustownych lad pasują wysokie krzesła zwane hokerami. Oprócz elegancji, wyspa kuchenna gwarantuje praktyczność. Blat pozwala przede wszystkim na zastąpienie standardowego stołu, na który często albo nie ma wystarczająco miejsca, albo który nie pasuje do stylu, w jakim urządzamy nasze kuchenne lokum.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
doti

jakoś nie mogę się przekonać do łączenia salonu z kuchnią. chociaż prezentuje się to naprawdę ładnie.

Zobacz również


Jak impregnować beton architektoniczny?


Beton to materiał, który z całą pewnością wpisuje się w aktualnie...

Ceramika na ścianie


Mimo wielu nowoczesnych, ciekawych i modnych materiałów ściennych wykorzystywanych do...

Eklektyzm w kuchni


Raj dla miłośników dekoracji. Idealny wariant aranżacyjny dla zwolenników...