Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Kuchnia pod wymiar – czy to się opłaca?

Porady


Kuchnia pod wymiar – czy to się opłaca?

Jak wszyscy wiemy warto jest łapać okazje i jeżeli tylko jest to możliwe, to kupować taniej. Dotyczy się to zarówno ubrań, kosmetyków, samochodów i sprzętów AGD. Po co przepłacać, skoro można kupić na promocji? Podczas akcji rabatowych? Już tak jesteśmy skonstruowani, że szukamy tańszych rozwiązań i bardziej cieszą nas buty kupione na wyprzedaży, niż te które kupimy po regularnej cenie. Mogłoby się wydawać, że tylko szukamy okazji, bo wtedy nie mamy wyrzutów sumienia a otwieranie portfela, aż tak nie boli. Wprowadzanie się do nowego mieszkania lub remont zawsze, ale to zawsze wiąże się z kosztami. Ale jeżeli chodzi o te kwestię – tutaj nie zawsze tańsze rozwiązania będą okazywać się lepsze. Od kilku lat, coraz więcej ludzi decyduje się na inwestycję w kuchnię pod wymiar. Jest to dość spory wydatek, dlatego dzisiaj bliżej przyjrzymy się temu rozwiązaniu.

Na zdjęciu: Studio Mebli Vigo

Gwarancja pełnego wykorzystania przestrzeni
Jeżeli kiedykolwiek miałeś okazję urządzać pomieszczenie kuchenne z gotowych mebli, to wiesz, jakie to trudne. Bardzo ciężko jest znaleźć meble, które idealnie wykorzystają dostępną w pomieszczeniu przestrzeń. O wiele łatwiej jest urządzić dużą kuchnię – bo jest na to miejsce, natomiast jeżeli ktoś posiada małą, wąską kuchnię to zaczyna się problem. Kupując gotowe meble zawsze, ale to zawsze musimy 'sztukować'. Wybieramy przypadkowe szafki, które tak naprawdę w ogóle się nam nie podobają, ale czymś trzeba 'zapchać dziurę'. Kuchnia pod wymiar ma ogromną przewagę nad 'gotowcami' – zostaje ona idealnie dopasowana do kształtu i wielkości pomieszczenia. Tutaj, każdy centymetr przestrzeni zostaje wykorzystany. Oczywiście świetnie przekłada się to na funkcjonalność, a także estetykę całego pomieszczenia. Dobrze wpasowane meble to brak problemów związanych ze schowaniem rur, czy niechcianych szczelin. Tak naprawdę meble pod wymiar oszczędzają nasz czas – kuchnia od razu będzie praktyczna, piękna i gotowa do użycia!

 

Jak to ma się w praktyce?
Meble robione pod wymiar to masa możliwości. Jak już wspomnieliśmy, zabudowa kuchenna idealnie dopasowana jest do wielkości oraz kształtu pomieszczenia. Dodatkowo, mamy pełne pole do popisu, jeżeli chodzi o dobór materiałów. To my wybieramy rodzaj i kolory frotnów oraz blatów roboczych. Nie musimy dostosowywać się do mebli, które są w sklepach – to one, dopasują się do nas, do naszych potrzeb, gustów oraz wymagań. Sami decydujemy w którym miejscu chcemy półki, a w którym głębokie szuflady, które ułatwią nam przechowywanie zastawy. Dopasowujemy kształt, wielkość i ilość szafek pod nasze potrzeby. Mamy pełną swobodę oraz możliwość dopasowania całego pomieszczenia do nawet najbardziej specyficznych i oryginalnych wymagań.

 

Czy warto?
Czy kuchnia na wymiar to opłacalna inwestycja? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Z pewnością jest to ogromna wygoda – zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. Nie musimy martwić się o wąskie szczeliny, czy niewykorzystanym miejscem – w przypadku kuchni pod wymiar tego nie ma!

Komentarze


5.00/5 6 6
5
Magda

Szczeliny między meblami są dość irytujące. Myślę, że warto zapłacić nieco więcej i mieć meble na wymiar.


5
Iza

Ja mam bardzo niewymiarową kuchnię - wąska i ze skosami, ale taki urok kuchni na poddaszu. I właśnie z tego względu myślimy z mężem nad zamówieniem mebli na wymiar, żeby jak najlepiej zagospodarować to pomieszczenie :)


5
Ania

My wybieraliśmy meble na wymiar, bo mamy niewielką kuchnię. Chcieliśmy zmieścić tam oprócz mebli wszystkie sprzęty AGD - lodówkę, zmywarkę, mikrofalówkę, piekarnik, płytę indukcyjną, a z meblami na wmiar to wszystko sie udało.


5
Adam234

Witam polecam meble kuchenne robione na wymiar. Piękne wykonania


5
Mirek

Czasami bardzo ciężko dobrać do kuchni odpowiednie meble dostępne "od ręki" i trzeba stworzyć indywidualny projekt. Tak było w naszym przypadku, ponieważ kuchnia okazała się bardzo trudna do aranżacji. Chcieliśmy żeby była przy tym jak najbardziej funkcjonalna, więc jedynym wyjściem była kuchnia na wymiar. Jesteśmy z żoną bardzo zadowoleni :)


5
Lidia

My nie mieliśmy wyjścia, nasza kuchnia jest bardzo niewymiarowa, więc meble na wymiar to była jedyna opcja. Zdecydowaliśmy się na te wykonane przez lokalne studio meblowe. Są bardzo solidne i ładne, a ekipa podchodzi bardzo indywidualnie do każdego klienta- same plusy :D

Zobacz również


Jadalnia w kuchni – jak zaaranżować dostępną...


Nie sposób sobie wyobrazić współczesną kuchnię bez jadalni lub chociażby małego...

Głośna praca termoobiegu w piekarniku - możliwe przyczyny


Piekarnik jest jednym z najważniejszych elementów stanowiących wyposażenie...

Lodówka, która spełni Twoje oczekiwania


Jesteśmy przyzwyczajeni do wygody i komfortu. Nieustannie podnosimy poziom naszego...