Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Kuchnia przyjazna zwierzętom – jak ją...

Porady

Kuchnia przyjazna zwierzętom – jak ją urządzić?

Ulubione0

Koty i psy to zwierzęta, które często traktujemy jak najbliższych przyjaciół albo nawet jak członków rodziny. Naszym zadaniem jest troska o ich zdrowie i bezpieczeństwo, dlatego ważne jest, aby dostosować mieszkanie także do ich potrzeb. Jak zatem urządzić kuchnię przyjazną dla zwierząt? Jakich materiałów użyć, aby uniknąć ewentualnych zniszczeń?

Strefa karmienia
Nasz czworonożny przyjaciel powinien mieć wyznaczone swoje miejsce w kuchni. Dotyczy to w szczególności strefy karmienia. Miski z wodą i jedzeniem powinny znajdować się cały czas w tym samym miejscu, aby nasz pupil miał do nich stały i swobodny dostęp. Miski należy ustawić tak, aby nie przeszkadzały nam w przygotowywaniu potraw i przemieszczaniu się po kuchni. Ilość wyznaczonego miejsca będzie uzależniona od wielkości naszego zwierzęcia – psy są większe niż koty, dlatego potrzebują więcej przestrzeni.

Kącik dla Twojego pupila
Projektując kuchnię warto zadbać o to, aby nasz pies lub kot miał wyznaczone dla siebie miejsce w kuchni. W tym celu, można wykorzystać przestrzeń pod blatem lub w obrębie wyspy kuchennej i umieścić tam legowisko dla naszego pupila wraz z jego zabawkami. Dzięki temu, zwierzę będzie mogło bezpiecznie obserwować nas w kuchni, a przy okazji odciągniemy jego uwagę od akcesoriów kuchennych i wskakiwania na blaty.

Ściany odporne na zabrudzenia
Każdy kto ma w domu zwierzę zdaje sobie sprawę z tego, że będzie musiał poświęcić więcej czasu na utrzymanie czystości. Urządzając kuchnię, warto więc wybrać farby zmywalne albo te odporne na tłuszcze, plamy i wilgoć. Dobrym rozwiązaniem będzie również obłożenie ściany tapetą, którą o wiele łatwiej jest utrzymać w czystości.

Odpowiednia podłoga
Zwierzęta często zostawiają na podłodze ślady błotnistych łap, dlatego do kuchni powinniśmy wybrać podłogę, która będzie odporna na zarysowania i łatwa w utrzymaniu czystości. Odciski brudnych łap nie będą się odznaczać na ciemnych lub wzorzystych płytkach, powinniśmy jednak unikać jasnych kolorów. Warto również postawić na wodoodporną podłogę.

Bezpieczne przechowywanie
Zwierzęta są zazwyczaj bardzo ciekawskie i uwielbią odkrywać, dlatego powinniśmy zapewnić im bezpieczeństwo przed ewentualnymi zagrożeniami. Wszystkie kable, narzędzia, szkodliwe detergenty i przedmioty, które potencjalnie mogą zainteresować naszego zwierzaka, powinny być przechowywane poza jego zasięgiem. To samo dotyczy produktów spożywczych, które mogą zaszkodzić naszym pupilom, np. czekolady. Warto również wyznaczyć szufladę lub szafkę kuchenną, w której będzie przechowywana wyłącznie żywność dla naszego psa lub kota.

Zobacz również

Płyta bezpieczeństwa

Płyta bezpieczeństwa

Najniebezpieczniejsza: płyta Jednym z najczęściej używanych w kuchni sprzętem ze świata AGD...

5 sposobów na przytulną kuchnię

5 sposobów na przytulną kuchnię

Zabawa światłem Chcąc nieco ocieplić kuchenne pomieszczenie warto postawić na magię świateł....
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena