Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Kuchnia w stylu New Scandi

Porady


Kuchnia w stylu New Scandi

Styl skandynawski cieszy się niezwykle dużą popularnością, a moda na niego nie przemija mimo ciągłych modyfikacji w trendach wnętrzarskich. Skandynawskie rozwiązania wnętrzarskie okazały się bowiem tak funkcjonalne, uniwersalne i ponadczasowe, że nie sposób je wyprzeć i zastąpić czymkolwiek podobnym. Jednakże styl ten ma także swoje nurty i co jakiś czas pojawiają się pewne zmiany i nowe interpretacje. Jedną z takich form aranżacyjnych jest New Scandi. Czym się charakteryzuje kuchnia w stylu New Scandi?

Na zdjęciu: Studio Mebli Drawer

Styl New Scandi – czym się wyróżnia?


Styl New Scandi rozumiemy jako kompatybilne połączenie stylu skandynawskiego z nowoczesnymi lub industrialnymi elementami. Takie rozwiązanie wzornicze i funkcjonalne cieszy się ostatnio rosnącym zainteresowaniem w szczególności wśród osób, które uwielbiają minimalizm oraz nowatorskie akcesoria i sprzęty kuchenne. Styl skandynawski w podstawowym założeniu cechuje się stosowaniem prostych i praktycznych rozwiązań wnętrzarskich. Nie ma tu miejsca na zbytnią dekoracyjność, ani na zbędne elementy. Kuchnie urządzone w stylu skandynawskim cechują się przede wszystkim funkcjonalnością oraz wizualną przestronnością, która uzyskiwana jest za sprawą stosowania neutralnych kompozycji kolorystycznych, ograniczonej liczby dodatków, a także zamiłowania do materiałów zaczerpniętych z natury. Natomiast w nowoczesnej wersji wszystko to dopełnione zostaje przez nowatorskie technologie w zakresie wybranych sprzętów AGD i akcesoriów kuchennych. Istotną rolę gra tu także zestawianie naturalnych materiałów np. drewna i kamienia z malowanym metalem, miedzią, czy szkłem.

 

Kuchnia w stylu New Scandi – jak ją urządzić?


Skandynawskie kuchnie zwykle urządzane były w kolorystyce bieli i szarości, by nadać im efekt przestronności i je rozświetlić. Natomiast w nowoczesnej odsłonie tego stylu mile widziane są także mocniejsze i głębsze barwy, a nawet granat, grafity lub czerń. Takie odcienie idealnie też się komponują z naturalnymi materiałami stosowanymi w kuchniach skandynawskich. Dobrze się tu sprawdzą kamienne lub drewniane blaty kuchenne zestawione z detalami ze szkła oraz metalu malowanego proszkowo. W kuchniach New Scandi pięknie się też prezentują detale industrialne, a w szczególności metalowe klosze lamp sufitowych i halogeny zamiast kinkietów, a także masywne stoły z metalowym stelażem. Ciemny kolor pojawiać się też może we wnętrzu w postaci czarnej tablicowej ściany, okapu i antracytowych krzeseł. Nie ulega wątpliwości, że kuchnia urządzona w stylu New Scandi zachwyca niebanalnym charakterem.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Lodówka side by side - wady i zalety


Masz dużą rodzinę? Planujesz przeprowadzkę? A może właśnie zacząłeś remont...

Kuchnia wymagająca, czyli przystosowana do potrzeb osób...


Osoby niepełnosprawne na co dzień borykają się z wieloma trudnościami często...

Moda na zdrowe frytki, jakie urządzenie ci się przyda?


Nie da się ukryć, że frytki są przekąską za którą przepadają nie tylko...