Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Kuchnia w stylu nowoczesnym

Porady


Kuchnia w stylu nowoczesnym

Kuchnia zawsze była sercem domu, bo toczyło się w niej życie rodzinne. Jednak na przestrzeni lat jej ranga ewaluowała czyniąc ją miejscem jeszcze bardziej otwartym oraz pełnym udogodnień. Nowoczesne kuchnie to bowiem nie tylko podążanie za trendami, ale także nastawienie na funkcjonalność, która ma na celu usprawnienie wykonywanych prac kuchennych, byśmy mogli cieszyć się wolnym czasem wraz z bliskimi. Sprawdź, co jeszcze cechuje nowoczesne kuchnie.

Na zdjęciu: Studio Mebli Prestige

Nowoczesna kuchnia


Nowoczesna kuchnia musi spełniać kilka elementarnych kryteriów. Po pierwsze powinna być miejscem rodzinnym i przejawiać indywidualny charakter stylu życia domowników. Po drugie aranżacja ma spełniać wymogi ergonomii, a po trzecie nie może w niej zabraknąć nowoczesnych rozwiązań designerskich. Nowoczesny styl przejawia się w zastosowanych formach, ale i w użytych materiałach, które bazują na kamieniu, plastiku, szkle, betonie, PCV, cegle. Istotne znaczenie ma tu także unikatowość, którą można nadać za sprawą personalizowania estetyki wnętrza. Warto pamiętać, że współczesna kuchnia nie jest już osobnym pomieszczeniem przeznaczonym jedynie do gotowania. Dziś kuchnia ma być spójną częścią przestrzeni dziennej, w której wygodnie spędzamy czas. Istotna jest tu również kwestia funkcjonalności. To właśnie w funkcjonalnej kuchni możemy w pełni wykorzystać innowacyjne rozwiązania, które dadzą komfort pracy i pozwolą ją usprawnić.

 

Minimalizm i geometria


Nowoczesny design charakteryzuje się minimalistycznym podejściem zarówno w kwestii ilości elementów wyposażenia wnętrz, jak i ich formy i dekoracyjności. Nowoczesne meble kuchenne cechują się prostotą linii, zabudowanymi sprzętami, a także geometrycznymi kształtami, co daje wrażenie spójności i uporządkowania. Systemy otwierania pozbawione uchwytów dodatkowo wzmacniają minimalistyczny efekt, przez co uzyskana zostaje jednolita powierzchnia. Tak stworzona aranżacja sprawia, że wnętrze wygląda przestronniej i jaśniej, co jest szczególnie pożądanym efektem.

 

Stonowana kolorystyka


Kompozycje kolorystyczne zastosowane w aranżacji wnętrz mają duże znaczenie w kształtowaniu ich stylu. W kuchni nowoczesnej dominują przede wszystkim barwy neutralne, a żywe kolory mogą być tutaj ich wzbogaceniem w postaci detali. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań domowników. Minimalizm cechujący nowoczesny styl odnosi się także do kolorystyki. Nie ma tu zatem miejsca na zbędne dekoracje, kolorowe wzory i przytulność ciepłych barw charakterystyczne dla kuchni w stylu klasycznym. W nowoczesnej kuchni powinniśmy ograniczyć się do dwóch lub trzech kolorów.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Nasz poradnik – jak wybrać lodówkę?


Wszyscy wiemy, że sercem każdego mniejszego czy większego domu jest oczywiście...

Kuchenny dekalog rodzica


Jeśli w twoim domu biega maluch, który wszędzie wejdzie i wszędzie zajrzy, z...

Z fototapetą w tle


Jeszcze nie tak dawno fototapety królowały w salonowych wnętrzach, zwykle...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności