Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Kuchnia w stylu nowoczesnym

Porady

Kuchnia w stylu nowoczesnym

Ulubione0

Kuchnia zawsze była sercem domu, bo toczyło się w niej życie rodzinne. Jednak na przestrzeni lat jej ranga ewaluowała czyniąc ją miejscem jeszcze bardziej otwartym oraz pełnym udogodnień. Nowoczesne kuchnie to bowiem nie tylko podążanie za trendami, ale także nastawienie na funkcjonalność, która ma na celu usprawnienie wykonywanych prac kuchennych, byśmy mogli cieszyć się wolnym czasem wraz z bliskimi. Sprawdź, co jeszcze cechuje nowoczesne kuchnie.

Nowoczesna kuchnia
Nowoczesna kuchnia musi spełniać kilka elementarnych kryteriów. Po pierwsze powinna być miejscem rodzinnym i przejawiać indywidualny charakter stylu życia domowników. Po drugie aranżacja ma spełniać wymogi ergonomii, a po trzecie nie może w niej zabraknąć nowoczesnych rozwiązań designerskich. Nowoczesny styl przejawia się w zastosowanych formach, ale i w użytych materiałach, które bazują na kamieniu, plastiku, szkle, betonie, PCV, cegle. Istotne znaczenie ma tu także unikatowość, którą można nadać za sprawą personalizowania estetyki wnętrza. Warto pamiętać, że współczesna kuchnia nie jest już osobnym pomieszczeniem przeznaczonym jedynie do gotowania. Dziś kuchnia ma być spójną częścią przestrzeni dziennej, w której wygodnie spędzamy czas. Istotna jest tu również kwestia funkcjonalności. To właśnie w funkcjonalnej kuchni możemy w pełni wykorzystać innowacyjne rozwiązania, które dadzą komfort pracy i pozwolą ją usprawnić.

Minimalizm i geometria
Nowoczesny design charakteryzuje się minimalistycznym podejściem zarówno w kwestii ilości elementów wyposażenia wnętrz, jak i ich formy i dekoracyjności. Nowoczesne meble kuchenne cechują się prostotą linii, zabudowanymi sprzętami, a także geometrycznymi kształtami, co daje wrażenie spójności i uporządkowania. Systemy otwierania pozbawione uchwytów dodatkowo wzmacniają minimalistyczny efekt, przez co uzyskana zostaje jednolita powierzchnia. Tak stworzona aranżacja sprawia, że wnętrze wygląda przestronniej i jaśniej, co jest szczególnie pożądanym efektem.

Stonowana kolorystyka
Kompozycje kolorystyczne zastosowane w aranżacji wnętrz mają duże znaczenie w kształtowaniu ich stylu. W kuchni nowoczesnej dominują przede wszystkim barwy neutralne, a żywe kolory mogą być tutaj ich wzbogaceniem w postaci detali. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań domowników. Minimalizm cechujący nowoczesny styl odnosi się także do kolorystyki. Nie ma tu zatem miejsca na zbędne dekoracje, kolorowe wzory i przytulność ciepłych barw charakterystyczne dla kuchni w stylu klasycznym. W nowoczesnej kuchni powinniśmy ograniczyć się do dwóch lub trzech kolorów.

Zobacz również

Filtr w kuchni – zalety

Filtr w kuchni – zalety

Sposób na czystą wodę Dzięki nabyciu filtra możliwe okazuje się zagwarantowanie sobie i...

Czy w dzisiejszych czasach warto zabudować mikrofalówkę?

Czy w dzisiejszych czasach warto zabudować...

Czy kuchenka mikrofalowe to urządzenie, którego nie da się zastąpić? Kuchenka mikrofalowe to...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena