Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Kuchnia z salonem – hit czy kit?

Porady

Kuchnia z salonem – hit czy kit?

Ulubione0

Jakiś czas temu, niezwykle popularne stało się łączenie kuchni z salonem. Jest to dość 'nowoczesne' podejście do tematu, które jeszcze kilkanaście lat temu, było nie do pomyślenia. Otwarta kuchnia sprawdza się zarówno w mieszkaniach, jak i domach rodzinnych. Nie jest to proste – taki zabieg wymaga dobrego poczucia stylu i smaku, ale w dzisiejszym artykule podpowiemy ci, jak urządzić taką aranżację. Co powinna mieć? Jak się do tego zabrać? Jak stworzyć otwartą kuchnię i na co zwrócić uwagę?

Nie ma 'złotego środka', który pozwoli ci stworzyć unikalną, dobrze prezentującą się otwartą aranżację kuchenną. Każde pomieszczenia, domy, mieszkania są inne – charakteryzują je inne mocne, jak i słabe strony, dlatego jest to sprawa bardzo indywidualna. Jeśli jednak przeczytasz nasz poradnik, dowiesz się na co warto zwrócić uwagę i jakich zasad należy się trzymać.

• Liczy się przestrzeń
W otwartej, połączonej z salonem kuchni, bardzo ważne jest, aby nadać obu pomieszczeniom wrażenia przestronności. Nie możemy sobie pozwolić na zagracenie przestrzeni – pamiętaj, liczy się każdy detal.
Ilość mebli powinniśmy dopasować do naszych potrzeb oraz do możliwości kuchennego pomieszczenia. Jeśli chodzi o kolory, to warto zastanowić się nad jasnymi kolorami oraz bielą. Bez względu na wielkość pomieszczeń biel zawsze się sprawdza. Nie tylko rozjaśni kuchnię, ale też wizualnie ją powiększy. Biel może występować zarówno na ścianach, na meblach, a nawet podłodze – wszystko zależy od nas i naszych preferencji. Jedno jest pewne – biel zawsze robi wrażenie. Jest to najbardziej uniwersalne rozwiązanie – wszystko do niej pasuje.

• Wzajemna relacja
Jeśli już decydujemy się na połączenie kuchni z salonem, to musimy pamiętać, aby oba pomieszczenia do siebie pasowały. Razem muszą tworzyć ciekawą całość – nie mogą reprezentować 'dwóch innych światów'.
W przypadku mebli, zawsze warto postawić na minimalizm. Zamówiona pod wymiar zabudowa meblowa sprawdzi się o wiele lepiej, niż pojedyncze szafki, czy kredensy. Pamiętajmy, aby meble w salonie były w podobnym klimacie.

• Granica między pomieszczeniami
Oczywiście nigdy nie jest tak, że nie mamy zatartej granicy pomiędzy kuchnią a salonem. Zawsze w aranżacji występuje jakiś element, który dzieli oba pomieszczenia. Najczęściej jest to podłoga, którą w kuchni zazwyczaj tworzą płytki, a w salonie panele. Innym pomysłem na oddzielenie obu pomieszczeń jest wyspa. Jest to niezwykle przydatny i funkcjonalny element, który w tym przypadku skutecznie oddzieli od siebie strefę gotowania i odpoczynku. Jeśli nie mamy wystarczająco miejsca, możemy zdecydować się na pół wyspę lub funkcjonalny barek z hookerami.
Otwarta kuchnia to dobry sposób by nadać kuchni lekkości i przestronności. Ważne jest, aby oba pomieszczenia ze sobą współgrały i tworzyły ciekawą całość.

Zobacz również

Jak wybrać suszarkę do żywności?

Jak wybrać suszarkę do żywności?

Przepływ powietrza Aby wysuszyć żywność, musisz utrzymywać produkty w wysokiej temperaturze...

Mikser planetarny – mikser, który skradnie Twoje serce

Mikser planetarny – mikser, który skradnie...

Czym jest mikser planetarny? Mikser planetarny to nowoczesny robot kuchenny z misą. Jego...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena