Kuchnie - Inspiracje, Użytkowanie i Bezpieczeństwo | Porady Max Kuchnie
Kuchnie - Inspiracje, Użytkowanie i Bezpieczeństwo | Porady Max Kuchnie
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Kuchnie Jak stworzyć inteligentną kuchnię?

Kuchnie


Jak stworzyć inteligentną kuchnię?

Inteligentne systemy instalujemy już nie tylko w salonie, czy sypialni, ale także w kuchni. W nowoczesnych domach stawia się przede wszystkim na wygodę użytkowania – kluczem do niej jest automatyka meblowa dla mebli kuchennych.

Na zdjęciu: Häfele

W kuchni, w czasie przygotowywania posiłków, ma się ręce pełne roboty – nie ma czasu, by co chwila je wycierać, a trzeba sięgać po kolejny sprzęt i składniki umieszczone w różnych szafkach. Nie ma też miejsca na siłowanie się z drzwiczkami. W takim wypadku doceni się wybór Slido e-drive - systemu automatycznego otwierania i zamykania drzwi przesuwnych w meblach. Lekkie pchnięcie pozwoli na uruchomienie elektrycznego silnika, który poradzi sobie z otworzeniem frontów ważących nawet 100 kilogramów. Nie trzeba też martwić się ich zamknięciem – system uczyni to automatycznie po dwóch minutach.

 

Kolejnym wygodnym rozwiązaniem w kuchni jest winda do szafek. Zdecydowanie ułatwi korzystanie z tej przestrzeni osobom niepełnosprawnym, starszym oraz dzieciom. Okucie najlepiej sprawdzi się zainstalowane nad blatami w przypadku szafek wiszących o wysokości od 700 do 1100 milimetrów. Elektryczne sterowanie windy Häfele umożliwi opuszczenie szafki do wysokości użytkownika i jej lekkie wysunięcie do przodu. Okucie gwarantuje nie tylko komfort użytkowania, ale i wytrzymałość – solidna konstrukcja da radę sobie z obciążeniem do 150 kilogramów.

 

Praca w kuchni może przebiegać nie tylko wygodnie, ale i w przyjemnej atmosferze. Tą zapewnią Häfele Sound System 420 lub 105 – rozwiązania, które zmienią meble w centrum rozrywki. Ulubiona muzyka będzie grała się z otaczających szafek i komód. Do wyboru utworów posłuży smartfon, tablet lub laptop, a wszystko to w oparciu o technologię Bluetooth. System audio wykorzysta w swoim działaniu akustykę mebli, w których zostanie umieszczony – umili czas przy gotowaniu i spożywaniu posiłków. System audio 420 FM umożliwi również słuchanie ulubionych radiowych stacji. Dopasowanie kuchni do własnych preferencji jeszcze nigdy nie było tak łatwe.

 

Jakub Malinowski, ekspert ds. okuć meblowych w firmie Häfele.

 

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Marek

Windy do szafek w kuchni to świetny pomysł. Moja mama nigdy nie radziła sobie z sięganiem do wyżej zawieszonych szafek, a z racji wieku nie może sobie pozwolić na skakanie po taboretach, aby sięgnąć po niektóre rzeczy. Taka winda całkowicie załatwia sprawę. Oszczędza miejsce w kuchni i jednocześnie ułatwia jej użytkowanie. Nad tą inwestycją warto się zastanowić.

Zobacz również


Otwórz się! Na sekrety kuchni otwartej!


Ostatnio to jedno z bardziej popularnych rozwiązań. Jest nie tylko modne i estetyczne,...

Triki, które pomogą Ci urządzić małą kuchnię


Każdy marzy o pięknym, dużym i przestronnym domu. Każdy marzy o komforcie i dużych...

Młynek koloidalny – wszystko, co musisz wiedzieć przed...


Montaż młynka pod zlewem to niezawodny sposób na zmniejszenie ilości kuchennych...