Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Lodówka turystyczna – to się przyda na...

Porady

Lodówka turystyczna – to się przyda na wakacje!

Ulubione0

W wakacje w końcu możemy pozwolić sobie na odrobinę odpoczynku. Letni klimat sprzyja wyjazdom rodzinnym. Bez względu na czas trwania wycieczki – czy to jeden dzień, czy tydzień, czasem – szczególnie podczas wyjazdu z dziećmi warto zaopatrzyć się w pewne urządzenia, które mogą okazać się niezastąpione! W czasie upałów nie można zapomnieć o systematycznym nawadnianiu, dlatego podczas podróży dobrze jest zaopatrzyć się w lodówkę turystyczną. Jak jednak wybrać odpowiedni model? Na co zwrócić uwagę?

Wyjazdy nie są łatwe – szczególnie jeśli chodzi o przechowywanie i przewożenie świeżych produktów żywnościowych. Zazwyczaj produkty są dość problematyczne – mowa tutaj o nabiale, owocach czy mięsie. Większość z nich wymaga odpowiednich warunków – jednak jak o nie zadbać w czasie podróży? Idealnym rozwiązaniem może okazać się lodówka turystyczna. Dzięki niej, żywność będzie w 'dobrej kondycji' przez całą podróż i dojedzie z nami w niezmienionym stanie.

 

Jak działają lodówki elektryczne?
Lodówki elektryczne są zazwyczaj zasilane za pomocą gniazdka zapalniczki o mocy 12 lub 24 V. Ponadto, wiele modeli posiada dodatkowo wkłady chłodzące, które umożliwiają zabranie lodówek na plażę. Liczne modele lodówek turystycznych, oprócz zdolności chłodzących wykazuje także możliwość utrzymania ciepła. Po włożeniu do lodówki herbaty, pozostanie ona przez dłuższy czas ciepła. Elektryczna lodówka w podróży może okazać się niezastąpiona – z takim sprzętem, nawet długa podróż nie będzie już taka straszna. Z tego typu urządzeń możemy tak naprawdę korzystać przez cały rok – pozwalają one zarówno na grzanie, jak i chłodzenie produktów. Oczywiście każdy sprzęt ma jakieś wady. Lodówka elektryczna niestety jest stosunkowo droga i dość sporo waży, dlatego konieczna jest męska ręka.

 

Jak działają lodówki na wkłady?
Lodówki na wkłady chłodzące to urządzenia, które nie potrzebują zasilania. Sekret tkwi w szczelnym zamknięciu oraz dobrej izolacji pianką poliuretanową, która umożliwia utrzymanie niskiej temperatury. Tego typu urządzenia są najczęściej wykonane z plastiku lub metali. Oczywiście, wkład musi być wcześniej dobrze schłodzony w zwykłej lodówce. Wkład wystarcza średnio na dwanaście godzin chłodzenia. Tutaj, wkłady chłodzące są bardzo lekkie – dlatego nie sprawiają większych problemów w podróży. Nie wymagają zasilania i są tanie. Oczywiście wkłady chłodzące należy wymieniać co jakiś czas.

 

Na co zwrócić uwagę?
Przede wszystkim, należy zwrócić uwagę na pojemność. Należy ją dostosować do indywidualnych potrzeb. Wszystko zależy od ilości osób, dla których żywność będzie przechowywana. Równie istotną kwestią jest także temperatura chłodzenia. Modele dostępne na rynku chłodzą produkty w temperaturze od 7 do nawet -20 stopni Celsjusza.

 

Zobacz również

Brytfanna – jak wybrać tą idealną?

Brytfanna – jak wybrać tą idealną?

Przyda się wstępna selekcja Pierwszą kwestią, która wymaga omówienia jest kwestia pieniędzy....

Urządzamy kuchnię – lepsza jasna, czy ciemna?

Urządzamy kuchnię – lepsza jasna, czy ciemna?

Biel – czyli jasne oblicze kuchni Biel to zdecydowanie nienaganna prezencja, która korzystnie...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena