Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Meble kompaktowe, czyli sprytne rozwiązania do...

Porady


Meble kompaktowe, czyli sprytne rozwiązania do małych kuchni

Mała kuchnia wcale nie musi oznaczać dużych kłopotów. Wystarczy że odpowiednio ją zaprojektujemy, wykorzystując ciekawe rozwiązania do niewielkich pomieszczeń. Nowoczesne systemy i meble wielofunkcyjne sprawdzą się tu idealnie. Jak zatem, nie zważając na ograniczenia, urządzić funkcjonalną kuchnię?

Na zdjęciu: Studio mebli Fler

Kompaktowe meble kuchenne – przechowywanie

 

Bez względu na to, czy dysponujemy małą czy dużą kuchnią, musimy znaleźć w niej miejsce na przechowywanie produktów – chociażby tych podstawowych, ale również i garnków, urządzeń AGD czy zastawy stołowej. W pomieszczeniu o niewielkich wymiarach czasem naprawdę ciężko wygospodarować na to wszystko miejsce, nawet gdy z liczbą rzeczy ograniczamy się do niezbędnego minimum. Dlatego też, planując aranżację małej kuchni, warto jest korzystać z kreatywnych inspiracji, ale i innowacyjnych mebli kompaktowych, by zapewnić sobie możliwość maksymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni.

 

Wykorzystaj każdy kąt

 

Szafki narożne zawsze są kłopotliwe, ale dostęp do przechowywanych w nich przedmiotów wcale nie musi być utrudniony. Specjalne systemy wyposażenia szafek umieszczanych w rogu kuchni pozwalają nam z jednej strony utrzymać w nich porządek, dzięki czemu możemy w nich więcej pomieścić, z drugiej zaś ułatwiają nam sięganie po to, co jest nam potrzebne. Jednym z rozwiązań stosowanych w tego typu meblach są wysuwane półki. Po otworzeniu drzwiczek szafki, wystarczy pociągnąć za uchwyt, by półki automatycznie wysunęły się w naszym kierunku. Innym sposobem na kreatywne zagospodarowanie szafki narożnej jest montaż obrotowych koszów.

 

Szafki typu cargo

 

Nawet wąski kawałek kuchennej zabudowy możemy zagospodarować dzięki szafkom typu cargo. Są to szafki z wysuwanym frontem, które mogą mieć nawet kilkanaście centymetrów szerokości i przeróżną wysokość. Wygodnie możemy w nich przechowywać chociażby butelki czy słoiki. Zapasy pozostają ukryte za frontem, a jednocześnie – po jego wysunięciu – mamy do nich bezproblemowy dostęp. Łatwo też jesteśmy w stanie ocenić zawartość szafki.

 

Sieć studiów Max Kuchnie

 

Zabudowa aż po sam sufit

 

Dobrym sposobem na optymalne zagospodarowanie przestrzeni w małej kuchni jest montaż wysokich szafek wiszących – najlepiej, by sięgały one samego sufitu. Czy do wysokich półek da się jednak wygodnie sięgać? Oczywiście i wcale nie wymaga to od nas wspinania się po drabinie. Nowoczesne systemy wind szafkowych pozwalają na opuszczenie zawartości półek do wybranej przez nas wysokości. W ten sposób wszystko, co przechowujemy nawet na najwyższych półkach, możemy mieć w zasięgu ręki.

 

Drzwi przesuwne

 

Wybierając meble do małego mieszania, warto zadbać również i o ergonomię. Odpowiedni układ sprzętów kuchennych zapewni nam wysoki komfort użytkowania pomieszczenia. Co jednak w sytuacji, kiedy mała kuchnia dodatkowo jest nieustawna? Sposobem na wybrnięcie z kłopotów może okazać się zastąpienie standardowych drzwiczek szafek, drzwiami przesuwnymi. Dzięki temu nie będziemy musieli pozostawiać dodatkowej wolnej przestrzeni, by mieć pewność, że każdą szafkę uda nam się wygodnie otworzyć.

 

Kompaktowe i wielozadaniowe sprzęty

 

Dobrym pomysłem dla zaoszczędzenia miejsca w kompaktowych meblach jest również wybór kompaktowych sprzętów AGD i urządzeń wielofunkcyjnych, typu „wszystko w jednym”. Przykładowo, kupując multicoocer, otrzymujesz urządzenie, które zastąpi mikser, blender, garnek, maszynę do chleba czy sprzęt do gotowania na parze. Z kolei decydując się na opiekacz 3 w 1, do dyspozycji tak naprawdę masz nie tylko opiekacz, ale i gofrownicę oraz elektryczny grill. Wielofunkcyjne rozwiązania są niezastąpione do małych pomieszczeń.

 

https://www.maxkuchnie.pl/studia-mebli/vente-meble-zamosc/

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/kompaktowa-zmywarka-dlaczego-warto-ja-miec-2209.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/kuchnia-w-wersji-kompakt-idealna-dla-singla-1537.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/zmywarka-kompaktowa-czy-warto-ja-miec-2235.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/zmywarka-mniejsza-niz-zwykle-czyli-zmywarka-kompaktowa-1969.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/zmywarka-w-wersji-mini-czyli-zmywarka-kompaktowa-1600.html

 

Studio Chęcik
Studio Chęcik
Studio Drewmax
Studio Drewmax
Studio Fler
Studio Fler
Studio Fler
Studio Fler
Studio Fler
Studio Fler
Studio Meble Wach
Studio Meble Wach

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Miejsce godne zlewozmywaka


Zlew to jeden z głównych i zarazem obowiązkowych elementów kuchennej zabudowy. Musi go...

Wyczaruj jesienne przysmaki z nową płytą indukcyjną...


Jesień zachwyca pełnią smaków i kolorów. Zieleń ustępuje miejsca...

Lodówka, która spełni Twoje oczekiwania


Jesteśmy przyzwyczajeni do wygody i komfortu. Nieustannie podnosimy poziom naszego...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności