Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Mikser planetarny – mikser, który skradnie...

Porady

Mikser planetarny – mikser, który skradnie Twoje serce

Ulubione0

Która z nas nie marzy o robocie kuchennym? O robocie, który sam wyrobi każde ciasto, zrobi domowy chleb i babciny makaron? Mikser planetarny – wymiesza, zmieli, poszatkuje...

Czym jest mikser planetarny?


Mikser planetarny to nowoczesny robot kuchenny z misą. Jego specyficzna nazwa pochodzi od wielokierunkowego mieszania, które przypomina ruch planet. Mieszadła obracają się wokół własnej osi i wokół misy – stąd nazwa mikser planetarny. System ruchu planetarnego wcześniej był wykorzystywany tylko na skalę przemysłową, jednak jest tak efektywny, że zaczęto stosować go w kuchennych urządzeniach. Wielokierunkowe mieszanie mikserów planetarnych umożliwia szybkie i niezwykle dokładne wymieszanie produktów. Jest to nowoczesny, wielofunkcyjny sprzęt, który umila i skraca czas spędzony w kuchni. Mikser planetarny jest w stanie zastąpić nawet kilkadziesiąt urządzeń!

 

 

Czym różni się mikser planetarny od innych robotów kuchennych?


Mikser planetarny to obecnie najmocniejszy sprzęt dostępny na rynku. Jest podobny do zwykłych mikserów, jednak po pierwsze jest mocniejszy, a po drugie ma więcej funkcji i jest w stanie zastąpić naprawdę sporo urządzeń. Ruch planetarny szybko i bardzo efektywnie napowietrza ciasto. Mikser planetarny bez problemu poradzi sobie z wyrobieniem ciasta drożdżowego czy ciasta na chleb – można powiedzieć, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych.

 

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie


Kupując mikser planetarny powinniśmy przede wszystkim brać pod uwagę jego moc. Moc określa maksymalną wydajność urządzenia. Im większa moc miksera, tym dłużej będzie mógł pracować bez przerwy. Szybkość obrotów czyli prędkość, z jaką poruszają się noże lub mieszadła ustawia się za pomocą regulacji szokowej lub płynnej. Szokowa, polega na regulacji za pomocą pokrętła, płynna – na podkręceniu lub zwolnieniu obrotów za pomocą przycisków + i -. Coraz więcej urządzeń posiada również przycisk turbo, który można używać do 'trudniejszych' produktów.

 

 

Liczą się przystawki!


Mikser planetarny to urządzenie, do którego można dokupić i/lub są w zestawie dodatkowe przystawki, które zwiększają jego wszechstronność zastosowania. Najpopularniejsze przystawki to: maszynka do mielenia, sokowirówka, młynek, przystawka do tarcia i szatkowania oraz przystawka do makaronów.

 

 

Same zalety?


Mikser planetarny to spory wydatek. Wprawdzie sam w sobie nie jest o wiele droższy od tradycyjnego robota kuchennego, jednak tutaj niezwykle ważną rolę odgrywają dodatkowe przystawki. To one zwiększają możliwości tego urządzenia, a w podstawowym zestawie znajdziemy tylko kilka podstawowych wariantów. Resztę, trzeba dodatkowo kupić, co wiąże się z dodatkowym kosztem. Mikser planetarny jest mocny, poradzi sobie z każdym ciastem, jednak jednocześnie jest bardzo ciężki i dość głośny.

 

 

Tak czy nie?


Mikser planetarny zdecydowanie umili Ci czas spędzony w kuchni. Z nim gotowanie i pieczenie będzie szybkie, łatwe i przyjemne. Z pewnością długo Ci posłuży i pozwoli Ci zastąpić wiele innych urządzeń które do tej pory używałeś w kuchni. Niestety, mikser planetarny wraz z przystawkami to spory wydatek.

Zobacz również

Czy warto zamontować młynek w zlewie

Czy warto zamontować młynek w zlewie

Odpady organiczne to nic innego jak resztki jedzenia. Jeśli ktoś ma psa, kota lub gospodarstwo, to...

Kuchnia gazowa – problem czy wygoda?

Kuchnia gazowa – problem czy wygoda?

Małe zamieszanie Po pierwsze, aby móc korzystać z płyty gazowej konieczne jest posiadanie...
Komentarze (1)
1
Gość
kasia
2016-08-01 09:45:22

Rzeczywiście, mikser planeterany to opłacalne rozwiązanie. Sama niedawno zdecydowałam się na jego zakup i ilość dostępnych funkcjonalności po prostu powala. Świetny sprzęt.

Twój komentarz
Ocena