Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Mikser stacjonarny – czy warto w niego jeszcze...

Porady

Mikser stacjonarny – czy warto w niego jeszcze inwestować?

Ulubione0

Każdy wie czym jest mikser. Dzięki niemu możemy szybciej przygotować pyszne ciasta które uwielbiają nie tylko dzieci. Kiedyś nasze babcie białka musiały ubijać ręcznie – dziś mamy urządzenia, które robią to za nas. Jest to ogromna wygoda, ale też sposób na zaoszczędzenie czasu. W dzisiejszym artykule bliżej przyjrzymy się mikserowi stacjonarnemu – czy nadal warto w niego inwestować?

Mikser stacjonarny – czym jest?
Mikser stacjonarny to urządzenie, które pracuje bez ingerencji człowieka. Musimy go co prawda włączyć, jednak nie musimy koordynować jego pracy – jak w przypadku mikserów ręcznych. Jest to urządzenie, które składa się ze stacji roboczej oraz podstawy z misą. Mamy jeszcze korpus, do którego przymocowywane są końcówki. Moc miksera stacjonarnego może sięgać do 1000 W. dzięki dużej mocy, ciasto gotowe jest znacznie szybciej, niż w przypadku modelu ręcznego. Urządzenie posiada liczne poziomy prędkości, dzięki którym możemy dopasować szybkość mieszania do rodzaju ciasta. Modele dostępne na rynku mogą różnić się między sobą pojemnością misy, ceną oraz jakością wykonania.

 

Mikser stacjonarny – na co zwrócić uwagę?
Podczas wybierania miksera stacjonarnego powinniśmy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim, kupując tego typu urządzenie warto sprawdzić moc. Tak naprawdę ten parametr określa wydajność urządzenia – a więc im wyższa moc, tym szybciej i dłużej będzie mogło pracować nasze urządzenie. Warto zastanowić się jakie ciasta – czy lekkie czy ciężkie zamierzamy przygotowywać w mikserze. Przygotowanie ciast cięższych będzie wymagało mocniejszego urządzenia. Nie ma co ukrywać – mikser to dość głośne urządzenie, dlatego warto zwrócić uwagę również na ten parametr. Najlepiej wybrać model, którego hałas oscyluje w granicach 65 dB. Nie bez znaczenia jest również ogólne wykonanie urządzenia. Mikser powinien wyglądać estetycznie i trwale.

 

Czy miksery stacjonarne są często kupowane?
Miksery stacjonarne uważane są za urządzenia specjalistyczne i pomimo dużej funkcjonalności stosunkowo rzadko są kupowane do celów domowych. Być może za wszystkim stoi ich rozmiar – zajmują więcej miejsca niż miksery ręczne. Wiele osób woli zainwestować w mikser planetarny lub malakser – czyli bardziej funkcjonalne urządzenia.

 

Dobra alternatywa czyli mikser planetarny
Tak naprawdę na rynku możemy spotkać również 'lepsze wersje' zwykłych mikserów. Mowa o mikserach planetarnych. Takie urządzenia mają wręcz nieograniczone możliwości – jeśli chodzi o rozbudowę oraz dodatkowe funkcje. Mogą one zastąpić nawet trzydzieści innych urządzeń kuchennych. Podstawowy model możemy rozbudowywać o dodatkowe części – dlatego miksery planetarne cieszą się większą popularnością, niż te zwykłe.

Zobacz również

Wycisz swoją kuchnię – poznaj proste triki

Wycisz swoją kuchnię – poznaj proste triki

Różne typy hałasu W kuchni hałas ma różne oblicza. Czasem są to krzyki małego dziecka,...

Na prąd czy gaz? Jaki typ kuchni wybrać?

Na prąd czy gaz? Jaki typ kuchni wybrać?

Na co powinniśmy zwrócić uwagę? Dzisiejsze kuchnie prześcigają się w liczbie urządzeń...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena