Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Młynek w zlewie – to ci się może przydać!

Porady

Młynek w zlewie – to ci się może przydać!

Ulubione1

Świat cały czas idzie do przodu, co niesie za sobą zarówno pozytywne, jak i negatywne skutki. Aktualnie produkujemy ogromne (wręcz rekordowe!) ilości śmieci na całym świecie. Bardzo ważną kwestią jest recykling, a wcześniej – segregacja odpadów! Segregacja śmieci nie tylko chroni nasze naturalne środowisko, ale również wpływa korzystnie na nasze oszczędności. Dziś podpowiemy wam jak ograniczyć ilość odpadów i co zrobić, żeby zmniejszyć ilość pojemników znajdujących się pod zlewem! Mamy dla was specjalny młynek!

Skąd ten młynek? Gdzie się go montuje?
Młynek do opadów organicznych jest elementem, który coraz częściej można spotkać w naszych kuchniach. Młynek do odpadów jest montowany w odpływie zlewozmywaka. Niejednokrotnie zdarza się, że podczas mycia naczyń resztki jedzenia zatrzymują się w tym miejscu. Ich wyciąganie nie należy do najprzyjemniejszych czynności, dlatego z pomocą spieszy młynek! Jest on świetnym rozwiązaniem. Po pierwsze nie musimy już wybierać tych 'niesmacznych' resztek ze zlewu, po drugie od razu pozbywamy się nieprzyjemnych zapachów, które często towarzyszą organicznym śmieciom. Młynek zamontowany w zlewie ułatwi nam życie – brak odpadów, brak nieprzyjemnych zapachów, brak problemów! Młynek mieli odpady i odprowadza je do kanalizacji. Proste prawda?

 

Jak działa młynek w zlewozmywaku?
Działanie naszego magicznego młynka jest banalnie proste. Jak już wcześniej wspominaliśmy, zamontowany on jest przy odpływie zlewozmywaka i podłączony jest do prądu. Nie blokuje odpływu, a także nie zaburza i nie ogranicza funkcjonowania zlewu. Działa wtedy kiedy go włączymy i właśnie wtedy, wszystkie resztki i odpady po jedzeniu od razu zostają zmielone i odprowadzone do kanalizacji. Wystarczy jeden mały młynek, aby znacznie zmniejszyć ilość śmieci w naszej kuchni. Dodatkowo powietrze jest świeże – nie czuć nieprzyjemnego zapachu powstającego w wyniku rozkładających się resztek jedzenia. Włącznik od młynka możemy zamontować w dowolnie wybranym przez nas miejscu – może być to blat roboczy, miejsce obok zlewu, bądź tuż pod zlewem – ważne, aby wygodnie się nam z niego korzystało.

 

Taki młynek pasuje do każdego rodzaju zlewu
Ogromną zaletą tego urządzenia jest fakt, że możemy go zamontować w każdym zlewie – bez względu na rozmiar, materiał i typ. Młynek powinien być umieszczony pomiędzy rurą kanalizacyjną a odpływem zlewozmywaka. Jest tylko jedna rzecz o której musimy pamiętać, a mianowicie o odpowiedniej szerokości odpływu – nie może być ona mniejsza niż 3,5 cala – inaczej może dojść do drożności rur. Aby nie doprowadzić do 'zaklinowania' zaleca się, aby podczas korzystania z młynka włączać zimną wodą – ułatwi to dostanie się odpadów do odpływu.

Zobacz również

Klasyczne wnętrze, czyli jak urządzić kuchnię tradycyjną?

Klasyczne wnętrze, czyli jak urządzić kuchnię...

Neutralna paleta kolorów Nowoczesne wnętrza kuchenne koncentrują się na chłodnych lub...

Jak unikać błędów urządzając kuchnię?

Jak unikać błędów urządzając kuchnię?

Od ogółu do szczegółu   Współczesne trendy w urządzaniu wnętrz sprawiają, że pewne...
Komentarze (1)
1
Gość
emka
2017-06-23 11:23:57

W Polsce to chyba nigdzie u znajomych, czy rodziny nie spotkałam się z młynkiem w zlewie, bardziej kojarzy mi się z filmami czy serialami z USA, gdzie w kuchni był niemalże obowiązkowy ;) Ale tak szczerze to u mnie by się przydał, bo czasem tych odpadów lądujących w zlewie jest sporo...

Twój komentarz
Ocena