Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Moda na barwne sprzęty AGD w kuchni

Porady


Moda na barwne sprzęty AGD w kuchni

To niesamowite, jak szybko wnętrzarskie trendy się zmieniają. Najpierw królowały sprzęty wolnostojące – wprawdzie były one jedyną dostępną opcją na rynku. Później przyszła moda na wszechobecny minimalizm, a wraz z nią – sprzęty przeznaczone pod zabudowę. Chodziło o to, aby wszystko schować – nawet lodówkę. Aktualnie nowoczesnymi kuchniami rządzą kolorowe urządzenia – kolorowa lodówka, kuchenka mikrofalowa czy okap! Chodzi o to, aby przyciągały wzrok i były dodatkową ozdobą naszej kuchni! Coraz więcej osób decyduję się na mocny akcent w kuchni w postaci barwnych urządzeń elektronicznych.

Na zdjęciu: Studio Mebli Pro-M

Kolorowe dodatki w stonowanej kuchni – czyli przepis na sukces

 

Podczas urządzania kuchni nie trzeba trzymać się żadnych reguł. Oczywiście – powinna być dobrze zorganizowana, ergonomiczna, wygodna i bezpieczna. Jeśli chodzi o jej aranżację i wystrój, mamy tutaj wolną rękę. Coraz więcej osób decyduje się na stonowaną stylistykę z kilkoma kolorowymi akcentami. Mogą być to kuchenne akcesoria, funkcjonalne dodatki czy gadżety. Okazuje się, że kolorowe w kuchni mogą być też urządzenia! Producenci sprzętów wykorzystują modę na barwne sprzęty AGD w kuchni - oferują ciekawe i bardzo efektowne rozwiązania.

 

Skąd się wzięła ta moda?

 

Barwny sprzęt AGD nawiązuje do lat sześćdziesiątych. Kolorowy akcent w postaci sprzętów elektronicznych zmieni oblicze naszej kuchni, nada jej przytulnego klimatu, a jednocześnie doda jej wyrazistości. Jest to w pewnym sensie retrospekcja i cofnięcie się do kuchni z dawnych lat, które pamiętamy z dzieciństwa.

 

Lodówka w kolorze

 

Zazwyczaj sięgamy po 'bezpieczniejszą' opcję. Stonowane sprzęty do wszystkiego pasują – nawet jeśli zrobimy remont, przemalujemy ściany, zmienimy płytki. Jeśli jednak chcielibyśmy 'wpuścić' do naszej kuchni trochę koloru, to warto zastanowić się nad barwnymi sprzętami AGD.

 

Największym i najważniejszym urządzeniem w kuchni jest oczywiście lodówka. Chłodziarka w kolorze będzie nie tylko funkcjonalnym sprzętem, ale również ozdobą naszej jasnej kuchni. Barwna lodówka kojarzy nam się zazwyczaj z klimatem retro, jednak dostępne są także urządzenia w kolorze o bardziej klasycznym wyglądzie.

 

Inne urządzenia w kolorze

 

Na rynku znajdziemy nie tylko kolorowe lodówki, ale również piekarniki czy okapy kuchenne. Urządzenia w intensywnych barwach w połączeniu z innymi dodatkami będą tworzyć ciekawą, wyrazistą aranżację kuchenną. Dzięki nim, możemy przełamać chłód i surowy wygląd jasnego, 'katalogowego' wnętrza.

 

W kolorze bez problemu znajdziemy również małe sprzęty AGD. Ekspres do kawy, czajnik elektryczny, toster – to tylko przykłady urządzeń, które mogą 'pokolorować' naszą kuchnię. Pamiętajmy, że jeśli zdecydujemy się na kolorowy akcent, to zadbajmy o to, aby poszczególne elementy do siebie pasowały.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Kuchnia bez okna – jak ją urządzić?


W nowoczesnych zabudowach mieszkaniowych nie spotyka się raczej przypadków, kiedy...

Jak udrożnić dyszę spryskiwacza w zmywarce?


Zmywarka to urządzenie, o które powinniśmy starannie i systematycznie dbać, aby...

Drewno w kuchni?


Drewno to jedyny materiał, który nigdy nie wyszedł i nie wyjdzie z mody....