Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Na co zwrócić uwagę zamawiając meble na...

Porady


Na co zwrócić uwagę zamawiając meble na wymiar?

Meble gotowe czy zamawiane na wymiar? Jest to jedno z pierwszych pytań, które zadają sobie osoby planujące aranżacje swojej wymarzonej kuchni. Wybierając meble wykonywane na zamówienie zyskujemy niemal nieograniczony wpływ na ostateczny wygląd, jak i formę zabudowy. Jednak na co zwrócić uwagę na etapie projektowania kuchni, by później móc cieszyć się komfortem i jej estetyką bez poczucia rozczarowania?

Na zdjęciu: Studio Mebli Mebel Styl

Jakie są zalety kuchni na wymiar?


Jedną z najważniejszych zalet tego rozwiązania jest możliwość decydowania w pełnym zakresie o ich ostatecznym wyglądzie. Samodzielnie możemy zaplanować układ i formę mebli, dopasować do preferowanego stylu designerskiego, a także dowolnie komponować kolorystykę, faktury i detale. Dzięki temu zyskujemy pewność, że nasza kuchnia będzie unikatowa i dokładnie taka jak oczekiwaliśmy.

Także pod względem funkcjonalności i komfortu jej użytkowania kuchnie na wymiar są warte zainteresowania. Meble można w maksymalnym stopniu dopasować do potrzeb konkretnego wnętrza i wykorzystać jego potencjał. W praktyce oznacza to, że każda szczelina, czy wolne miejsce i wnęka mogą zostać funkcjonalnie wykorzystane.

 

Na co zwrócić uwagę zamawiając meble na wymiar?

 

1. Układ mebli kuchennych
Najważniejszą kwestią jest wybranie odpowiedniego układu mebli, który powinien być dopasowany do warunków konkretnego wnętrza. Wyróżniamy układy mebli kuchennych:
jednorzędowe,
dwurzędowe,
w kształt litery L, G, lub U,
kuchnie z wyspą.
Układ mebli należy dobrać w zależności od wielkości pomieszczenia, ale także jego kształtu. Znaczenie tu ma także rozmieszczenie drzwi oraz okien.

2. Oświetlenie
Często popełnianym błędem jest zapomnienie o stworzeniu projektu oświetlenia już na etapie planowania mebli kuchennych. Dopiero w następnej kolejności się na tym koncentrujemy, gdy już zwykle nie mamy zbyt dużego pola manewru. Tymczasem dobrze dobrane oświetlenie jest kluczowe dla komfortu pracy w kuchni, ale także dla jej estetyki.

3. Styl wnętrzarski
Zamawiając meble na wymiar warto już na początku określić jaki styl wnętrzarski jest spójny z gustami domowników. Zdecydowanie ułatwi to przejście przez kolejne kroki wyboru mebli oraz pomoże w dopasowaniu dodatków. Stylów wnętrzarskich jest wiele, ale wszystkie można przypisać do trzech ogólnych grup:

  • style nowoczesne,
  • style klasyczne,
  • style eklektyczne.

Wybór stylu wnętrzarskiego jest o tyle ważny, że zyskujemy swoisty schemat tego, jak dopasowywać do siebie poszczególne elementy wyposażenia. Zarówno kolorystyka, meble, jak i dodatki powinny być dobrane w zgodzie z przyjętym designem, dzięki czemu unikniemy wizualnego chaosu aranżacji.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Jak unikać błędów urządzając kuchnię?


Dopieszczona w każdym calu, funkcjonalna, ergonomiczna kuchnia to marzenie nie tylko...

Piekarnik dual cook, czyli 2 piekarniki w jednym


Wszyscy wiemy, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają sprzęty AGD. To...

Shabby Chic w kuchni


Marzysz o romantycznej, pełnej ciepła i kobiecego pierwiastka kuchni? Spróbuj...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności