Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Najczęstsze błędy w estetyce kuchni

Porady

Najczęstsze błędy w estetyce kuchni

Ulubione0

Planując aranżację swojej wymarzonej kuchni zwracamy uwagę na trzy kluczowe aspekty: funkcjonalność, komfort i estetykę. Jednak podczas planowania projektu i jego realizacji, warto zwrócić uwagę, czy oby na pewno dane rozwiązania będą równie dobrze się prezentować na żywo, jak i na papierze. Często bowiem się zdarza, że trudno jest odpowiednio dopracować estetyczny wyraz projektu i dopiero podczas jego realizacji wychodzą pewne mankamenty. Jak ich uniknąć?
Wystarczy poznać, jakie są najczęstsze błędy estetyczne w aranżacjach kuchennych.

Estetyczna kuchnia

Wnętrze kuchenne to nie tylko miejsce pracy i wykonywania codziennych obowiązków związanych z przygotowywaniem posiłków, serwowaniem ich i sprzątaniem. Kuchnia nie na darmo pieszczotliwie nazywana jest sercem domu. To właśnie w niej krzyżują się drogi domowników i budowane są relacje przy wspólnym stole kuchennym. Także wykonywanie codziennych obowiązków scala rodzinę i stanowi pewien wyraz współpracy i wzajemnej troski. Dlatego właśnie urządzając kuchnię dbamy nie tylko o jej walory praktyczne i ergonomię, które mają usprawnić wykonywanie prac kuchennych, ale także o wygląd jej aranżacji. Potwierdzeniem istoty estetyki w kuchni jest chociażby opinia psychologów wskazujących, że wygląd otoczenia w którym spędzamy na co dzień czas ma silny wpływ na nasze samopoczucie, aktywność, a nawet apetyt. Zadbaj więc o estetykę swojej kuchni unikając błędów aranżacyjnych, które na dłuższą metę mogą mieć nieprzyjemny wpływ na komfort przebywania w jej wnętrzu.

Błędy w estetyce aranżacji kuchennej

1. Niespójność stylistyczna
Najpopularniejszym błędem aranżacyjnym w kuchniach jest brak konsekwencji w dobieraniu elementów wyposażenia w zakresie stylu wnętrzarskiego. Wówczas pojawia się wizualny chaos i wrażenie bałaganu, co psuje wygląd aranżacji w znacznym stopniu. Dlatego pierwsze co należy wziąć pod uwagę przed urządzaniem kuchni, jest dobór przewodniego stylu wnętrzarskiego. Wówczas wszystkie elementy wyposażenia wnętrza od mebli po dekoracje będzie można dobierać w myśl niniejszego stylu.

2. Akcesoria kuchenne niepasujące do aranżacji
Innym popularnym błędem jest to, że akcesoria kuchenne, które przechowujemy na wierzchu (najczęściej na blacie kuchennym i stole) nie są dopasowane do stylu aranżacji i estetyki mebli kuchennych. Zwykle świeżo po urządzeniu nowej kuchni wszystko jest jeszcze pięknie dopracowane i zapięte na ostatni guzik także pod względem doboru dodatków. Jednak z czasem kupujemy kolejne sprzęty lub akcesoria, które dobierane są wyłącznie pod względem praktycznym, a nie estetycznym. Wówczas kuchnia zaczyna wyglądać zbyt przypadkowo.

Zobacz również

Innowacje w sprzęcie AGD – jak ułatwić sobie życie?

Innowacje w sprzęcie AGD – jak ułatwić sobie...

Prosta robota   Wraz z biegiem czasu dochodzi zarówno do coraz większego rozwoju technologii,...

Ekspres ekspresowi nierówny

Ekspres ekspresowi nierówny

Jak to działa? Ekspresów do kawy jest dziś na rynku AGD cała masa. Urządzenia odznaczają się...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena