Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Najczęstsze błędy w estetyce kuchni

Porady

Najczęstsze błędy w estetyce kuchni

Ulubione0

Planując aranżację swojej wymarzonej kuchni zwracamy uwagę na trzy kluczowe aspekty: funkcjonalność, komfort i estetykę. Jednak podczas planowania projektu i jego realizacji, warto zwrócić uwagę, czy oby na pewno dane rozwiązania będą równie dobrze się prezentować na żywo, jak i na papierze. Często bowiem się zdarza, że trudno jest odpowiednio dopracować estetyczny wyraz projektu i dopiero podczas jego realizacji wychodzą pewne mankamenty. Jak ich uniknąć?
Wystarczy poznać, jakie są najczęstsze błędy estetyczne w aranżacjach kuchennych.

Estetyczna kuchnia

Wnętrze kuchenne to nie tylko miejsce pracy i wykonywania codziennych obowiązków związanych z przygotowywaniem posiłków, serwowaniem ich i sprzątaniem. Kuchnia nie na darmo pieszczotliwie nazywana jest sercem domu. To właśnie w niej krzyżują się drogi domowników i budowane są relacje przy wspólnym stole kuchennym. Także wykonywanie codziennych obowiązków scala rodzinę i stanowi pewien wyraz współpracy i wzajemnej troski. Dlatego właśnie urządzając kuchnię dbamy nie tylko o jej walory praktyczne i ergonomię, które mają usprawnić wykonywanie prac kuchennych, ale także o wygląd jej aranżacji. Potwierdzeniem istoty estetyki w kuchni jest chociażby opinia psychologów wskazujących, że wygląd otoczenia w którym spędzamy na co dzień czas ma silny wpływ na nasze samopoczucie, aktywność, a nawet apetyt. Zadbaj więc o estetykę swojej kuchni unikając błędów aranżacyjnych, które na dłuższą metę mogą mieć nieprzyjemny wpływ na komfort przebywania w jej wnętrzu.

Błędy w estetyce aranżacji kuchennej

1. Niespójność stylistyczna
Najpopularniejszym błędem aranżacyjnym w kuchniach jest brak konsekwencji w dobieraniu elementów wyposażenia w zakresie stylu wnętrzarskiego. Wówczas pojawia się wizualny chaos i wrażenie bałaganu, co psuje wygląd aranżacji w znacznym stopniu. Dlatego pierwsze co należy wziąć pod uwagę przed urządzaniem kuchni, jest dobór przewodniego stylu wnętrzarskiego. Wówczas wszystkie elementy wyposażenia wnętrza od mebli po dekoracje będzie można dobierać w myśl niniejszego stylu.

2. Akcesoria kuchenne niepasujące do aranżacji
Innym popularnym błędem jest to, że akcesoria kuchenne, które przechowujemy na wierzchu (najczęściej na blacie kuchennym i stole) nie są dopasowane do stylu aranżacji i estetyki mebli kuchennych. Zwykle świeżo po urządzeniu nowej kuchni wszystko jest jeszcze pięknie dopracowane i zapięte na ostatni guzik także pod względem doboru dodatków. Jednak z czasem kupujemy kolejne sprzęty lub akcesoria, które dobierane są wyłącznie pod względem praktycznym, a nie estetycznym. Wówczas kuchnia zaczyna wyglądać zbyt przypadkowo.

Zobacz również

5 zalet kuchni pod wymiar

5 zalet kuchni pod wymiar

  Kuchnia na zamówienie to z pewnością marzenie każdego z was. Przeniesienie kuchni marzeń,...

Z czystością mu do twarzy, czyli jak czyścić okap

Z czystością mu do twarzy, czyli jak czyścić...

Przez co okap się brudzi? Największe zanieczyszczenia okapów powoduje powietrze! To właśnie w...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena