Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Nowoczesne piekarniki, czyli jakie funkcje w...

Porady


Nowoczesne piekarniki, czyli jakie funkcje w innowacyjnych urządzeniach?

Pomieszczenie kuchenne, niezależne od tego czy usytuowane w tradycyjnym mieszkaniu w bloku czy też zaprojektowane jako przestronne lokum domu wolnostojącego bądź zabudowy szeregowej, zawsze wymaga wyposażenia w solidny asortyment z zakresu AGD. Do podstawowych typów sprzętów gospodarstwa domowego, jakie powinny znaleźć się w każdych czterech kątach roboczych zalicza się przede wszystkim piekarnik.

Na zdjęciu: Studio Wach

Dla wygodnickich

 

Obecnie, wchodząc do pierwszego lepszego salonu z urządzeniami z grupy AGD, możliwe okazuje się natrafienie na niesamowicie bogaty wachlarz rozlicznych rodzajów sprzętów tak do gotowania, jak i pieczenia. Konsumenci mają wyjątkowo szeroką gamę mocno zróżnicowanych produktów, w tym bardzo urozmaicony wybór piekarników. Jest cała masa wielorakich typów maszyn tej kategorii, które odznaczają się innymi funkcjami, odmiennym designem, ilością opcji, mechanizmem technologicznym na podstawie którego działają i co za tym idzie oczywiście ceną. Renomowani producenci zaskakują w swych propozycjach nawet najbardziej wymagających klientów, wypuszczając na rynek AGD coraz to nowsze warianty innowacyjnych piekarników, jakie posiadają zaawansowane opcje gwarantujące użytkownikom pełen komfort korzystania.

 

 

Dla potrzeb każdego

 

Nowoczesne piekarniki posiadają szereg udogodnień, do jakich warto zaliczyć uchodzący dziś już w zasadzie za standard nawet w przeciętnej klasie urządzeń termoobieg. W wielkim skrócie, funkcja ta stanowi mechanizm cyrkulacji mas powietrza. Jest to specjalna dmuchawa, jaka zainstalowana zostaje w piekarniku. Dzięki temu elementowi konstrukcyjnemu, możliwe jest zapewnienie jednakowego rozprowadzania ciepła we wszystkich częściach maszyny. Tym samym korzystający z piekarnika nie musza się obawiać, że ciasto z jednej strony będzie niedopieczone bądź że zrobi się niesmaczny zakalec. Piekarnik będzie piekł równomiernie. Ponadto termoobieg zapewnia możliwość pieczenia jednocześnie na kilku poziomach, a więc na paru blachach. Równie przydatną opcją okazuje się grill. Zapewnia silne nagrzewanie od strony górnej przy jednoczesnym nieprzypalaniu dań a ogrzewaniu ich dogłębnie. Grill jest świetną formą oszczędności energii. Nadaje się idealnie do przyrządzania drobnych przekąsek i niewielkich specjałów typu grzanki, bagietki czy tosty. Z pomocą piekarnikowego grilla warto także przygotowywać mięsa, które tak pieczone będą dużo zdrowsze niż robione na kipiącej tłuszczem patelni. Pomocna jest także funkcja grzania z góry oraz grzania z dołu. W pierwszym przypadku górna część posiada grzałkę elektryczną, w drugim natomiast dolna. Jest to świetne rozwiązanie zapewniające dokładność pieczenia ciast, zapiekanek oraz pizzy. To sposobność podpiekania potraw równocześnie z obu stron w stosunkowo krótkim czasie. Poprzez funkcję rozmrażania natomiast możemy zapomnieć o wielogodzinnym moczeniu zamrożonych produktów w miseczce z wodą. W piekarniku wyposażonym w taką opcję pracuje wentylator, który doprowadza do całkowitego rozmrożenia artykułów spożywczych.

 

Przeczytaj również:

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/jak-wyjac-szybe-z-piekarnika-zeby-ja-wyczyscic-3279.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/po-czym-poznac-ze-piekarnik-jest-nagrzany-3113.html

 

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Funkcjonalności piekarników do zabudowy – wybierz to co...


Urządzając kuchnię musimy wybrać kilka niezbędnych sprzętów gospodarstwa...

Piekarnik do pizzy – sposób na wypiek pizzy w domowych...


Kto z nas nie ma swojej ulubionej pizzy? Pizza to potrawa, którą wykończyć...

Jak jednym urządzeniem zastąpić trzy inne? Przedstawiamy...


Coraz więcej osób prowadzi aktywny, zdrowy styl życia. Coraz więcej osób...