Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Nowoczesny design w Twojej kuchni

Porady


Nowoczesny design w Twojej kuchni

Kuchnia to nie tylko miejsce wykonywania czynności związanych z przygotowywaniem posiłków i sprzątaniem po nich. Ale także strefa spotkań rodzinnych oraz miejsce, w którym wyjątkowo duże znaczenie ma dobrany wystrój, a także atmosfera, którą tworzą między innymi sprzęty AGD, styl mebli kuchennych oraz dodatków dekoracyjnych. Urządzając nowoczesną kuchnię liczy się kompatybilne zestawienie trzech aspektów: funkcjonalności, dopracowanego designu, nowatorskich technologii.

Na zdjęciu: Studio Mebli Słonex

Nowoczesna kuchnia w efektownej odsłonie


Współczesne wnętrza kuchenne służą nie tylko do przyrządzania posiłków, ale coraz częściej stanowią centralną część domu. W tym podejściu zauważyć można powrót do korzeni, bowiem wiele lat temu kuchnia była właśnie sercem domu, czyli miejscem, w którym toczyło się życie rodzinne. Jak to się odnosi do nowoczesnego designu? Otóż najmodniejsze trendy wnętrzarskie w zakresie aranżacji kuchni wyraźnie podkreślają, by także za pomocą designu i wzornictwa podkreślać rodzinną atmosferę w kuchni i nacechować ją spersonalizowanymi akcentami, by domownicy mogli w niej czuć się swobodnie i swojsko. To podejście sprawia, że coraz częściej obok klasycznych lub ultra minimalistycznych kuchni coraz większą popularnością cieszą się wnętrza inspirowane finezyjną, nowoczesną stylistyką.

 

Trzy filary nowoczesnego designu w kuchni


Nowoczesny design to nie tylko określony typ wzornictwa, kompozycji kolorystycznych, czy rodzaju i formy dekorów. Nowoczesne podejście do aranżacji wnętrz kuchennych wymaga połączenia trzech kwestii w spójną i dopracowaną całość:

  • funkcjonalności, na którą składają się ergonomiczne rozwiązania usprawniające wykonywanie codziennych obowiązków związanych z przygotowywaniem potraw;
    designu, który ma przede wszystkim odzwierciedlać osobowości domowników i tworzyć niebanalny klimat we wnętrzu uzyskiwany za pomocą połączenia spersonalizowanych detali z modnymi materiałami, z których wykonane są meble kuchenne i sprzęty AGD;
  • komfortu, który pozwala na przyjemne korzystanie z kuchni i przebywanie w niej bez względu na to, co akurat mamy do zrobienia.

 

Design współczesnej kuchni


W zakresie estetyki zauważyć można tendencję odchodzenia od sterylnych, skrajnie minimalistycznych aranżacji kuchennych, w których dominowały neutralne barwy i efekt surowości. Skłaniamy się natomiast ku kolorowym i klimatycznym aranżacjom, w których można poczuć się komfortowo niczym w pokoju dziennym. Ciemne kolory frontów kuchennych w połączeniu z odpowiednim oświetleniem i roślinami sprawią, że kuchnia nabierze nieprzeciętnie atrakcyjnego wyrazu. Także nowoczesne sprzęty AGD idealnie wpisują się w nowoczesne standardy wzornicze i czynią kuchnie bardziej przystępnymi.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Uzupełnienie minimalizmu, czyli wyspa w nowoczesnej białej...


Biel w kuchni od pewnego czasu cieszy się dużą popularnością. Nie ma się jednak co...

Zanim kupisz sprzęt AGD


Od tego, w jaki sposób wyposażysz swoje pomieszczenie kuchenne zależny jest...

Rustykalna kuchnia – co powinna mieć?


Pomimo tego, że większość kuchennych wnętrz przejął minimalistyczny, nowoczesny...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności