Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Nowoczesny design w Twojej kuchni

Porady

Nowoczesny design w Twojej kuchni

Ulubione0

Kuchnia to nie tylko miejsce wykonywania czynności związanych z przygotowywaniem posiłków i sprzątaniem po nich. Ale także strefa spotkań rodzinnych oraz miejsce, w którym wyjątkowo duże znaczenie ma dobrany wystrój, a także atmosfera, którą tworzą między innymi sprzęty AGD, styl mebli kuchennych oraz dodatków dekoracyjnych. Urządzając nowoczesną kuchnię liczy się kompatybilne zestawienie trzech aspektów: funkcjonalności, dopracowanego designu, nowatorskich technologii.

Nowoczesna kuchnia w efektownej odsłonie
Współczesne wnętrza kuchenne służą nie tylko do przyrządzania posiłków, ale coraz częściej stanowią centralną część domu. W tym podejściu zauważyć można powrót do korzeni, bowiem wiele lat temu kuchnia była właśnie sercem domu, czyli miejscem, w którym toczyło się życie rodzinne. Jak to się odnosi do nowoczesnego designu? Otóż najmodniejsze trendy wnętrzarskie w zakresie aranżacji kuchni wyraźnie podkreślają, by także za pomocą designu i wzornictwa podkreślać rodzinną atmosferę w kuchni i nacechować ją spersonalizowanymi akcentami, by domownicy mogli w niej czuć się swobodnie i swojsko. To podejście sprawia, że coraz częściej obok klasycznych lub ultra minimalistycznych kuchni coraz większą popularnością cieszą się wnętrza inspirowane finezyjną, nowoczesną stylistyką.

Trzy filary nowoczesnego designu w kuchni
Nowoczesny design to nie tylko określony typ wzornictwa, kompozycji kolorystycznych, czy rodzaju i formy dekorów. Nowoczesne podejście do aranżacji wnętrz kuchennych wymaga połączenia trzech kwestii w spójną i dopracowaną całość:
funkcjonalności, na którą składają się ergonomiczne rozwiązania usprawniające wykonywanie codziennych obowiązków związanych z przygotowywaniem potraw;
designu, który ma przede wszystkim odzwierciedlać osobowości domowników i tworzyć niebanalny klimat we wnętrzu uzyskiwany za pomocą połączenia spersonalizowanych detali z modnymi materiałami, z których wykonane są meble kuchenne i sprzęty AGD;
komfortu, który pozwala na przyjemne korzystanie z kuchni i przebywanie w niej bez względu na to, co akurat mamy do zrobienia.

Design współczesnej kuchni
W zakresie estetyki zauważyć można tendencję odchodzenia od sterylnych, skrajnie minimalistycznych aranżacji kuchennych, w których dominowały neutralne barwy i efekt surowości. Skłaniamy się natomiast ku kolorowym i klimatycznym aranżacjom, w których można poczuć się komfortowo niczym w pokoju dziennym. Ciemne kolory frontów kuchennych w połączeniu z odpowiednim oświetleniem i roślinami sprawią, że kuchnia nabierze nieprzeciętnie atrakcyjnego wyrazu. Także nowoczesne sprzęty AGD idealnie wpisują się w nowoczesne standardy wzornicze i czynią kuchnie bardziej przystępnymi.

Zobacz również

Pyroliza i kataliza – te funkcje warto mieć w swoim piekarniku

Pyroliza i kataliza – te funkcje warto mieć w...

Piekarnik, który sam się czyści? Jak to możliwe? Okazuje się, że piekarniki, które same się...

Rodzaje okapów kuchennych

Rodzaje okapów kuchennych

Jak to działa?   Praca okapu często zwanego potocznie wentylatorem opiera się na działaniu...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena