Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Nowoczesnym okiem – czyli okapy XXI wieku

Porady


Nowoczesnym okiem – czyli okapy XXI wieku

Kuchnia już dawno przestała być miejscem roboczym w domu. Pomieszczenie kuchenne służy nam nie tylko do gotowania – również do innych rzeczy. Kuchnia jest zazwyczaj 'najcieplejszym' pomieszczeniem w każdym domu. To właśnie tam najczęściej (i najchętniej) spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi. Wspólne gotowanie, wspólne posiłki, odrabianie lekcji z dziećmi – kuchnia to również miejsce do biesiadowania – czy to w gronie przyjaciół, czy rodziny. Dobra kuchnia powinna być funkcjonalna, wygodna a także miła dla oka. Nie powinno w niej zabraknąć okapu – bowiem pełni on bardzo ważną funkcję. Nowoczesne okapy mogą być także ładną ozdobą naszego pomieszczenia kuchennego.

Na zdjęciu: Franke

Nowoczesność w kuchni
Aktualnie, ilość dostępnych modeli i rodzajów okapów jest ogromna! Producenci nieustannie pracują nad polepszaniem swoich produktów – aby spełniały one wymagania nawet najbardziej wymagających konsumentów. Coraz częściej oprócz dodatkowych innowacyjnych funkcji jakie posiadają najnowsze modele tego typu sprzętów brany jest pod uwagę również aspekt wizualny. Pochłaniacz kuchenny, jeżeli chodzi o materiał jest wprost idealny do wszelkich eksperymentów jeżeli chodzi o jego formę. Nowoczesne okapy wyróżniają się innowacyjnym designem, oryginalnością i dużą funkcjonalnością. Dzisiejsze okapy nawet nie przypominają okapów, które dobrze znamy – teraz, przypominają duże oprawy lamp czy ramy na obrazy. Wyglądem przypominają raczej klosze oświetleniowe a nie okapy! Producenci zadbali o to, aby okap nie szpecił kuchni – tylko ją upiększył. Niestety, oryginalnie wyglądające okapy dość dużo kosztują – jednak przyznajcie sami, kto by nie chciał mieć tak efektownego okapu w swojej kuchni? Wpasuje się w każde wnętrze, wygląda fenomenalnie a do tego, perfekcyjne spełnia swoją rolę – czego chcieć więcej?

Hit minimalizmu – okap w ukryciu
Jeżeli opcja okapu lampy do Ciebie nie przemówiła, to producenci mają jeszcze jedną propozycję. Minimalizm cieszy się dużą popularnością – zwłaszcza w kuchni, dlatego na rynek weszły schowane modele okapów. Ukryte pochłaniacze są sprytnie umieszczone w podwieszanym suficie, blacie lub za szafką. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w kuchniach w których postawiono na prostotę i elegancję. Ukryte okapy stały się prawdziwą furorą – są niezwykle nowoczesne – zarówno jeżeli chodzi o wygląd, jak i o funkcjonalność. Jest to dobra opcja dla osób, które chciałyby całkowicie zrezygnować z górnej zabudowy w swojej kuchni. Okap można wysunąć z blatu, sufitu – mamy kilka możliwości – z pewnością znajdziemy najwygodniejszą opcję dla siebie. Często okap 'psuje' perfekcyjną, minimalistyczną zabudowę – dlatego okap w ukryciu cieszy się tak dużym uznaniem. Wysuwają się tylko wtedy kiedy tego potrzebujesz – zyskujesz więc nie tylko 'nieskazitelną' kuchnię ale również dodatkową przestrzeń!

Komentarze


5.00/5 1 1
5
~sing

Wow! Taki okap robi wrażenie, cena pewnie też :)

Zobacz również


Nowocześnie czy klasycznie? W jakim stylu urządzić...


Urządzając kuchnię stajemy przed jedną z największych i najważniejszych decyzji,...

Otwarcie nowego salonu Starimex Max Kuchnie


Studio Starimex należące do Sieci Max Kuchnie działa na rynku meblarskim od wielu lat,...

Wyspy kuchenne w domu – o czym pamiętać?


Współczesne kuchnie coraz częściej wyposażane zostają w takie elementy...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności