Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Oświetlenie dekoracyjne w kuchni

Porady


Oświetlenie dekoracyjne w kuchni

Kuchnia jest wnętrzem wymagającym szczególnego oświetlenia. W przeciwieństwie do innych pomieszczeń w domu nie wystarczy tu jedynie światło centralne w postaci lampy sufitowej. Poszczególne strefy związane z wykonywaniem określonych czynności kuchennych powinny zostać dodatkowo doświetlone, by wnętrze było funkcjonalne i sprzyjało komfortowej pracy w nim. Jednak urządzając kuchnię warto także pamiętać o oświetleniu dekoracyjnym, gdyż tkwi w nim wielki potencjał aranżacyjny.

Na zdjęciu: Studio Mebli Mono

Optymalne oświetlenie kuchni to priorytet

 

Kuchnia jest wnętrzem, w którym na co dzień dużo się dzieje. Przygotowywanie posiłków i sprzątanie po nich wymaga odpowiednich warunków, by prace te przebiegały możliwie jak najsprawniej i w poczuciu komfortu. Jednym z najważniejszych aspektów, które mają na to znaczący wpływ jest właśnie oświetlenie. Dlatego już na etapie projektowania aranżacji kuchennej, warto wykonać też projekt oświetlenia, dzięki czemu będzie ono współgrało i dopełniało zabudowę mebli kuchennych.

 

Oświetlenie stref roboczych w kuchni:

  • oświetlenie pod szafkami wiszącymi,
  • oświetlenie blatu roboczego,
  • oświetlenie nad płytą grzewczą/kuchenką,
  • oświetlenie strefy jadalnianej,
  • oświetlenie szafek (opcjonalnie),
  • oświetlenie dekoracyjne.

 

Prawidłowe oświetlenie w kuchni

Oświetlenie kuchni ma znaczenie priorytetowe przede wszystkim w zakresie funkcjonalnym i praktycznym. Jednak warto docenić także jego wartość dekoracyjną. Za pomocą odpowiednich źródeł światła można stworzyć niezwykłą aranżację, która będzie zachwycała w wyjątkowy sposób. Za pomocą oświetlenia można stworzyć preferowany klimat wnętrza, a także odmienić charakter aranżacji. Ozdobą stanie się między innymi podświetlenie półek zarówno wewnątrz szafek, jak i tych wolno wiszących. Dobrze się tu sprawdzą żarówki oraz taśmy LED dające światło w dowolnym kolorze i nasileniu. Pięknie w aranżacjach kuchennych prezentują się także halogeny, których kierunek padania światła można samodzielnie modyfikować. Oświetlenie punktowe dobrze się sprawdzi również nad wyspą kuchenną lub w podwieszanym suficie i listwach dekoracyjnych.

 

Ozdobne oświetlenie

Oświetlenie stanowi istotny element dekoracyjny każdej aranżacji, bez względu na to czy została ona zaprojektowana w myśl stylu klasycznego, czy nowoczesnego. Efektownym sposobem oświetlenia kuchni jest chociażby specjalna szyna montowana w suficie, w której znajdują się kierunkowe lampki lub ekran z punktami świetlnymi. Taka dekoracja oświetleniowa nazywana jest stropem świetlnym. Ciekawie prezentować się będzie również rząd takich samych lamp zamontowanych na ścianie z oświetleniem bocznym. Takie rodzaje oświetlenia dekoracyjnego cieszą się szczególną popularnością ze względu na efektowność.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Kuchnia w angielskim stylu


Marzysz o spokojnym, pełnym ciepła, pozytywnie nastrajającym wnętrzu? Pragniesz...

Lodówka side by side - co to znaczy?


Czym tak naprawdę jest lodówka side-by-side, u kogo się sprawdzi, gdzie najlepiej...

Szybkowar – Twój sposób na szybkie gotowanie


Jakie urządzenia lubimy najbardziej? Takie, które ułatwiają nam przygotowanie...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności