Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Piekarnik dual cook – czym jest? Jak działa?

Porady

Piekarnik dual cook – czym jest? Jak działa?

Ulubione2

Liczne programy automatyczne, dotykowe panele sterowania, tryby pracy zmniejszające zużycie energii, sterowanie za pomocą smartfona - to opis nowoczesnego piekarnika XXI wieku. Producenci sprzętów AGD prześcigają się w dodawaniu funkcjonalności do swoich produktów. Wydawać by się mogło, że w piekarnikach nie można już nic więcej wymyślić, jednak nadchodzi kolejna mała rewolucja - funkcja dual cook.

Czym jest system dual cook i jak działa?
Na rodzinny obiad w większym gronie chcemy podać pieczeń i szarlotkę na gorąco. Problem co piec najpierw, który zawsze się wtedy pojawia, rozwiązuje system dual cook. Piekarnik z taką funkcją podzielony jest separatorem na dwie, niezależne od siebie komory, posiadające własne grzałki, wiatraki termoobiegu oraz grzałki grilla. W każdej z nich możemy ustawić inną temperaturę i program pracy, dzięki czemu możemy przygotować jednocześnie dwie potrawy, np pieczeń i szarlotkę, bez obaw, że przejdą swoim zapachem.


Dual cook w piekarniku – jakie płyną z tego korzyści?
Dwa piekarniki w jednym umożliwiają szybsze i prostsze przygotowywanie potraw, szczególnie podczas spotkań w większym gronie.
Komory mogą działać od siebie zupełnie niezależnie – każda posiada oddzielny panel sterujący, gdzie ustawiamy program, temperaturę i czas trwania pieczenia.
Sami decydujemy o tym, jakiej wielkości będą poszczególne komory, a w razie potrzeby można uruchomić tylko jedną z nich.


Oszczędność energii elektrycznej i miejsca w kuchni
Brzmi jak rozwiązanie idealne? Tak jest, pod warunkiem, że chcemy mieć zabudowane sprzęty AGD. Piekarniki z funkcją dual-cook nie występują bowiem w wersji wolnostojącej. Zakres pracy tego systemu jest ponadto dość wysoki – dual cook działa dopiero od 170 stopni Celsjusza.

Zobacz również

Ręczna czy elektryczna? Jaką tarkę wybrać?

Ręczna czy elektryczna? Jaką tarkę wybrać?

Tarka ręczna Tarki ręczne to najprostsze i zarazem najpopularniejsze modele dostępne na rynku....

Najlepszy blat do białej kuchni – jaki powinien być?

Najlepszy blat do białej kuchni – jaki powinien...

Blat musi być przede wszystkim odporny Kuchnia jest najbardziej eksploatowanym pomieszczeniem w...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena