Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Piekarnik dual cook – czym jest? Jak działa?

Porady

Piekarnik dual cook – czym jest? Jak działa?

Ulubione2

Liczne programy automatyczne, dotykowe panele sterowania, tryby pracy zmniejszające zużycie energii, sterowanie za pomocą smartfona - to opis nowoczesnego piekarnika XXI wieku. Producenci sprzętów AGD prześcigają się w dodawaniu funkcjonalności do swoich produktów. Wydawać by się mogło, że w piekarnikach nie można już nic więcej wymyślić, jednak nadchodzi kolejna mała rewolucja - funkcja dual cook.

Czym jest system dual cook i jak działa?
Na rodzinny obiad w większym gronie chcemy podać pieczeń i szarlotkę na gorąco. Problem co piec najpierw, który zawsze się wtedy pojawia, rozwiązuje system dual cook. Piekarnik z taką funkcją podzielony jest separatorem na dwie, niezależne od siebie komory, posiadające własne grzałki, wiatraki termoobiegu oraz grzałki grilla. W każdej z nich możemy ustawić inną temperaturę i program pracy, dzięki czemu możemy przygotować jednocześnie dwie potrawy, np pieczeń i szarlotkę, bez obaw, że przejdą swoim zapachem.


Dual cook w piekarniku – jakie płyną z tego korzyści?
Dwa piekarniki w jednym umożliwiają szybsze i prostsze przygotowywanie potraw, szczególnie podczas spotkań w większym gronie.
Komory mogą działać od siebie zupełnie niezależnie – każda posiada oddzielny panel sterujący, gdzie ustawiamy program, temperaturę i czas trwania pieczenia.
Sami decydujemy o tym, jakiej wielkości będą poszczególne komory, a w razie potrzeby można uruchomić tylko jedną z nich.


Oszczędność energii elektrycznej i miejsca w kuchni
Brzmi jak rozwiązanie idealne? Tak jest, pod warunkiem, że chcemy mieć zabudowane sprzęty AGD. Piekarniki z funkcją dual-cook nie występują bowiem w wersji wolnostojącej. Zakres pracy tego systemu jest ponadto dość wysoki – dual cook działa dopiero od 170 stopni Celsjusza.

Zobacz również

Bateria kuchenna - na co należy zwrócić uwagę?

Bateria kuchenna - na co należy zwrócić uwagę?

Dobra bateria kuchenna to nie tylko ozdoba naszej kuchni, ale przede wszystkim wygoda. Ze zlewu...

Odświeżamy wygląd kuchni

Odświeżamy wygląd kuchni

Kuchnia niczym nowa Remonty kuchni są zazwyczaj drogie, czasochłonne i dość skomplikowane. Aby...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena