Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Porsche Gourmet Tour

Porady

Porsche Gourmet Tour

Ulubione1

Rusza letnia edycja prestiżowego wydarzenia kulinarnego Porsche Gourmet Tour. Gospodarzem spotkania niezmiennie będzie Wojciech Modest Amaro, jedyny w Polsce zdobywca Gwiazdki Michelin i ambasador marki Gaggenau.

Warszawa, czerwiec 2014 r.: Wydarzenie tym razem zagości na południu Polski, w Krakowie. U boku polskiego laureata michelinowskiej gwiazdki stanie gość specjalny, legenda hiszpańskiej kuchni – Quique Dacosta, doktor honoris causa w dziedzinie Sztuk Pięknych, właściciel i szef kuchni restauracji „Quique Dacosta", nagrodzonej trzema Gwiazdkami Michelin, znajdującej się na liście 50. najlepszych restauracji świata.

Quique Dacosta ma 42 lata i pochodzi z niewielkiej miejscowości na północy Hiszpanii – Jarrandilla de la Vera. Od 1986 roku profesjonalnie związany ze światem kulinariów. Menu jego restauracji od początku czerpało z tradycji rodzimej kuchni hiszpańskiej. W wyniku nieustannej pracy nad jego coraz doskonalszą formą, Dacosta skierował całą uwagę na różnorodność lokalnych owoców morza. Zasada: „Jedzenie znacznie wykracza poza proces karmienia", od początku przyświecała jego karierze. Intensywna praca, którą łączy z doskonałym talentem i wyczuciem, szybko pozwoliły mu zasłynąć jako inicjator nowej kuchni Walencji. „Food made in the Moon", jak określane są dania Dacosta'y, powstają w wyniku połączenia tradycji z innowacyjnym stylem przyrządzania i podawania. Stał on się wizytówką szefa Quique nie tylko w Europie, ale i na całym świecie, przyczyniając się do obecności na prestiżowej liście 50. Najlepszych Restauracji Świata S. Pellegrino (http://www.theworlds50best.com/list/1-50-winners), sponsorowanej również przez markę Gaggenau, producenta najwyższej jakości urządzeń gospodarstwa domowego, cieszącego się pozycją lidera innowacji w zakresie technologii i wzornictwa „Made in Germany".

Wspólna inicjatywa Porsche Polska oraz magazynu Food & Friends – Porsche Gourmet Tour – wystartowała w 2012 roku i od razu odniosła sukces. Jako nowa platforma wyrazu i kreatywnego myślenia, wydarzenie skupia wybitnych szefów kuchni, na czele z Wojciechem Modestem Amaro – właścicielem i szefem kuchni restauracji Atelier Amaro, która jako jedyna w Polsce otrzymała gwiazdkę Michelin i ambsadorem marki Gaggenau. Każdego roku, od chwili zainicjowania Porsche Gourmet Tour, realizowane są dwie edycje – letnia i jesienno - zimowa. Za każdym razem, miłośnicy kulinariów i obserwatorzy wydarzenia, są zapraszani do innego miasta w Polsce. Prestiżowy charakter wydarzeniu nadają wybitni, światowi goście. Dotychczas udział w Porsche Gourmet Tour, u boku Modesta Amaro, wzięli m.in. Paul Liebrandt, Alberto Solana, Paco Perez, czy Diego Guerrero.

Gaggenau jest producentem najwyższej jakości urządzeń gospodarstwa domowego i cieszy się pozycją lidera innowacji w zakresie technologii i wzornictwa „Made in Germany". Przedsiębiorstwo opiera się na ponad 330-letniej tradycji, w dziejach której jego wielokrotnie nagradzane urządzenia zawsze rewolucjonizowały wyposażenie domowych kuchni. Sukces marki oparty jest na postępie technicznym i wyrazistej formie w połączeniu z doskonałą funkcjonalnością. Od roku 1995 Gaggenau jest spółką koncernu BSH Bosch and Siemens Home Appliances z Monachium, obecną dzisiaj w ponad 50 krajach i dysponującą flagowymi salonami wystawienniczymi w największych światowych metropoliach. Wartość obrotów firmy pod koniec 2013 roku wyniosła ponad 190 mln euro.


The difference is Gaggenau.
www.gaggenau.com 

Zobacz również

Czy opłaca się kupić zmywarkę?

Czy opłaca się kupić zmywarkę?

Kiedyś były inne czasy, czyli zmywanie ręczne Jeszcze kilkanaście lat temu zmywarki nie były...

Otwórz się! Na sekrety kuchni otwartej!

Otwórz się! Na sekrety kuchni otwartej!

Nie tylko dla małych Kuchnia otwarta to synonim nowoczesnego, dobrze przemyślanego i urządzonego...
Komentarze (1)
1
stary.ygary
stary.ygary
2014-06-27 15:13:14

warto śledzic

Twój komentarz
Ocena