Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Poznaj zalety organizerów kuchennych

Porady

Poznaj zalety organizerów kuchennych

Ulubione0

Kuchnia to pomieszczenie, w którym szczególnie duże znaczenie ma dobra organizacja. Optymalne zorganizowanie przestrzeni, jak i wnętrza poszczególnych szafek i szuflad ma decydujący wpływ na sprawność wykonywania codziennych obowiązków związanych z przygotowywaniem posiłków i sprzątaniem po nich, a także dla komfortu pracy. Funkcjonalność to podstawa w każdej kuchni, dlatego warto wyposażyć ją w przydatne organizery kuchenne. Sprawdź, które z nich okażą się najbardziej praktyczne.

Wkłady na sztućce
Wkłady przeznaczone do segregowania sztućców w szufladach są najpopularniejszym rodzajem organizerów kuchennych. Pozwalają na przechowywanie sztućców i drobnych akcesoriów kuchennych w uporządkowany sposób, zapobiegając przy okazji ich mieszaniu się. Różnorodność poszczególnych modeli jest wyjątkowo obfita, dzięki czemu każdy z powodzeniem może znaleźć wkład odpowiadający wymiarom dowolnej szuflady lub wykonany z preferowanego materiału. Obecnie szczególną popularnością cieszą się wkłady na sztućce z drewna bambusowego, które są wyjątkowo trwałe i estetycznie się prezentują. Dobrze się sprawdzają także wkłady z tworzywa, gdyż są łatwe w utrzymaniu w czystości. Można je myć w zmywarkach, co znacznie ułatwia czyszczenie zakamarków w nich.

Uniwersalne przegródki do szuflad
Rozwiązaniem, które pomoże zorganizować wnętrze szuflad w sposób dopasowany do indywidualnych potrzeb użytkowników są uniwersalne przegródki. Są to wkłady przypominające ścianki działowe, które można samodzielnie docinać, by dopasować je do potrzeb konkretnej szuflady. Za pomocą sprytnych złączek lub szczelinek łączymy takie prostokąty uzyskując w szufladzie podzielone schowki na dowolne drobiazgi. Taki labirynt z przegródek umożliwi segregację przechowywanych w szufladzie rzeczy i tym samym ułatwi utrzymanie porządku. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość samodzielnego skonstruowania systemu przegródek, dzięki czemu uzyskujemy oczekiwane wymiary poszczególnych schowków.

Organizery do przechowywania naczyń
Naczynia zazwyczaj przechowywane są w szufladach z pełnym wysuwem lub w dolnych częściach szafek kuchennych. W obu rozwiązaniach idealnie sprawdzą się organizery przeznaczone do bezpiecznego i wygodnego przechowywania naczyń. Takie organizery dedykowane są umieszczaniu w nich talerzy, pokrywek, patelni, czy garnków. Wyposażając w nie swoje szafki i szuflady kuchenne zyskasz nie tylko łatwiejszy dostęp do poszczególnych naczyń, ale i pewność że się one nie poniszczą. Takie gadżety pozwalają też zaoszczędzić cenne miejsce w meblach.

Zobacz również

Płytki ceramiczne, albo... czyli nasza propozycja na ścianę w kuchni

Płytki ceramiczne, albo... czyli nasza propozycja...

Materiał, którego użyjemy do 'przykrycia' ściany w kuchni powinien wpasować się w...

Aranżacja okna w Twojej kuchni!

Aranżacja okna w Twojej kuchni!

Dopasowanie do wnętrza Odpowiednia dekoracja okna może całkowicie zmienić klimat panujący w...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena