Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Poznaj zalety organizerów kuchennych

Porady


Poznaj zalety organizerów kuchennych

Kuchnia to pomieszczenie, w którym szczególnie duże znaczenie ma dobra organizacja. Optymalne zorganizowanie przestrzeni, jak i wnętrza poszczególnych szafek i szuflad ma decydujący wpływ na sprawność wykonywania codziennych obowiązków związanych z przygotowywaniem posiłków i sprzątaniem po nich, a także dla komfortu pracy. Funkcjonalność to podstawa w każdej kuchni, dlatego warto wyposażyć ją w przydatne organizery kuchenne. Sprawdź, które z nich okażą się najbardziej praktyczne.

Na zdjęciu: Studio Mebli Premium

Wkłady na sztućce


Wkłady przeznaczone do segregowania sztućców w szufladach są najpopularniejszym rodzajem organizerów kuchennych. Pozwalają na przechowywanie sztućców i drobnych akcesoriów kuchennych w uporządkowany sposób, zapobiegając przy okazji ich mieszaniu się. Różnorodność poszczególnych modeli jest wyjątkowo obfita, dzięki czemu każdy z powodzeniem może znaleźć wkład odpowiadający wymiarom dowolnej szuflady lub wykonany z preferowanego materiału. Obecnie szczególną popularnością cieszą się wkłady na sztućce z drewna bambusowego, które są wyjątkowo trwałe i estetycznie się prezentują. Dobrze się sprawdzają także wkłady z tworzywa, gdyż są łatwe w utrzymaniu w czystości. Można je myć w zmywarkach, co znacznie ułatwia czyszczenie zakamarków w nich.

 

Uniwersalne przegródki do szuflad


Rozwiązaniem, które pomoże zorganizować wnętrze szuflad w sposób dopasowany do indywidualnych potrzeb użytkowników są uniwersalne przegródki. Są to wkłady przypominające ścianki działowe, które można samodzielnie docinać, by dopasować je do potrzeb konkretnej szuflady. Za pomocą sprytnych złączek lub szczelinek łączymy takie prostokąty uzyskując w szufladzie podzielone schowki na dowolne drobiazgi. Taki labirynt z przegródek umożliwi segregację przechowywanych w szufladzie rzeczy i tym samym ułatwi utrzymanie porządku. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość samodzielnego skonstruowania systemu przegródek, dzięki czemu uzyskujemy oczekiwane wymiary poszczególnych schowków.

 

Organizery do przechowywania naczyń


Naczynia zazwyczaj przechowywane są w szufladach z pełnym wysuwem lub w dolnych częściach szafek kuchennych. W obu rozwiązaniach idealnie sprawdzą się organizery przeznaczone do bezpiecznego i wygodnego przechowywania naczyń. Takie organizery dedykowane są umieszczaniu w nich talerzy, pokrywek, patelni, czy garnków. Wyposażając w nie swoje szafki i szuflady kuchenne zyskasz nie tylko łatwiejszy dostęp do poszczególnych naczyń, ale i pewność że się one nie poniszczą. Takie gadżety pozwalają też zaoszczędzić cenne miejsce w meblach.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Kuchnia w kawalerce


Kawalerki to z reguły niewielkie mieszkania, w których wszystko musi być niezwykle...

Popularne układy kuchni w kształcie liter


Kuchenna aranżacja musi być oparta na konkretnym założeniu, układzie przestrzennym....

Jak ochłodzić kuchnię w trakcie upałów?


Trzeba przyznać, że większość z nas z pewnością uwielbia upały, ale wyłącznie...