Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Przegląd robotów kuchennych, czyli wybierz...

Porady


Przegląd robotów kuchennych, czyli wybierz prezent dla perfekcyjnej pani domu

W kuchni niemalże codziennie używamy sprzętów, które pozwalają nam szybciej i sprawniej przygotować jedzenie czy jakiś deser. Dobre urządzenia są dziś nieodłącznym elementem każdej kuchni. Producenci sprzętów AGD cały czas próbują wymyślać innowacyjne rozwiązanie, nowe przydatne funkcje, a nam coraz trudniej zdecydować, który model spełni nasze oczekiwania. Dziś, postaramy się podać Wam kilka cennych informacji, które nieco mogą ułatwić Wam wybór robota kuchennego.

Na zdjęciu: Bosch

Roboty do wszystkiego...

Pierwszym robotem, który bardzo często znajduje się w naszych kuchniach jest mikser. Umożliwia on ubijać pianę, miksować produkty i zagniatać ciasto. Kolejny jest blender – on z kolei idealnie sprawdzi się u osób, które lubią koktajle czy zupy krem. Pozwala on rozdrobnić produkty na gładką masę – świetnie sprawdzi się przy przygotowaniu zupek warzywnych dla małych dzieci. Kolejną grupą robotów są malaksery, które są wielofunkcyjne. Szatkują, miksują i wyrabiają ciasto. Z powodzeniem zastępują one inne urządzenia, dzięki czemu zaoszczędzamy sporo miejsca i pieniędzy. Chcąc kupić robot kuchenny warto na początku sprecyzować, do czego ma służyć – wtedy wybór będzie znacznie łatwiejszy.


Większa cena, większe możliwości

Im nowocześniejszy model robota kuchennego, tym więcej otrzymamy! Ilość funkcji jest wprost proporcjonalna do ceny urządzenia. Im więcej funkcji, tym robot będzie droższy. Wbrew pozorom zakup tak drogiego urządzenia to dobra inwestycja, która w rzeczywistości jest oszczędna. Jak? To proste! Nowoczesne modele robotów kuchennych, które aktualnie podbijają rynek sprzętów AGD mają teraz tyle możliwości, że z powodzeniem zastąpią większość urządzeń. Liczne funkcje robotów sprawiają, że potrafią one zrobić niemalże wszystko. Wielofunkcyjność tych urządzeń to ich ogromna, niezaprzeczalna zaleta. Wprawdzie taki robot to jednorazowy wydatek rzędu kilku tysięcy złotych, jednak biorąc pod uwagę wszystkie możliwości, jakie daje nam urządzenie, to cena naprawdę nie jest wygórowana. Jeden robot pozwala zastąpić maszynkę do mięsa, sokowirówkę, wyciskarkę do czosnku czy młynek do kawy. Posiadając w swojej kuchni robota, nie potrzebujemy również szatkownicy, krajalnicy – wszystko możemy zrobić za pomocą jednego urządzenia! Wszystkie nowoczesne modele robotów kuchennych posiadają blokady nieodpowiedniego montaży. Dodatkowo wyposażone są w specjalne systemy łatwego czyszczenia, które jeszcze bardziej ułatwiają nam korzystanie z urządzenia. Liczne modele zawierają antypoślizgową podstawę, dzięki czemu ryzyko wypadku jest ograniczone do minimum. Nowoczesne silniki chronią urządzenia przed przegrzaniem się, dzięki czemu sprzęt może dłużej pracować.


Roboty nami rządzą?

Czasy, kiedy kobiety robiły wszystko ręcznie minęły. Dziś nie mamy na nic czasu, dlatego nawet w kuchni korzystamy z urządzeń, które pozwalają wszystko szybciej przygotować. Na prawdziwe uznanie zasługują wielofunkcyjne roboty kuchenne, które pomogą nam w wielu czynnościach.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Kuchenka gazowa czy elektryczna? Porównanie sprzętów AGD


Wyposażenie pomieszczenia roboczego w rozmaite sprzęty AGD to nie tylko zadbanie o...

Sposób na poranną kawę – ekspres ciśnieniowy czy na...


Poranna kawa to codzienny rytuał niemalże każdego dorosłego człowieka. Niektórzy...

Roboty kuchenne – niezbędnik pani domu


Regularnie podejmując się wyczynów kulinarnych, pichcąc specjały na obiad czy piekąc...