Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Przepis na kuchnię w stylu retro

Porady


Przepis na kuchnię w stylu retro

Moda modą, jednak przy urządzaniu kuchni, warto zdecydować się na rozwiązania ponadczasowe. Takim przykładem może być kuchnia w stylu retro. Moda bardzo często wraca, a ten styl aktualnie przeżywa swoja drugą młodość. Fani takiego stylu z pewnością mogą potwierdzić, że styl retro w kuchni to świetna opcja dla tych, którzy lubią powrót do korzeni. Niebanalne rozwiązania, oryginalne połączenia – zapraszamy na przepis na kuchnię w stylu retro.

Na zdjęciu: Studio AK

Styl retro – czyli powrót do przeszłości
Retro kuchnia jest połączeniem naturalnych tworzyw, prostoty i sielankowego klimatu. Można powiedzieć, że łączy ona w sobie tradycję z nowoczesnością. W pewnym stopniu przywołuje piękne wspomnienia – przypomina nam nasze dzieciństwo i beztroskie lata. Posiadają zarówno elementy z wcześniejszych epok jak i innowacyjne rozwiązania z dzisiejszych czasów.

 

Meble w stylu retro – czyli jakie?
Jeżeli chodzi o meble w retro kuchni, to są one wykonane z naturalnych materiałów – najczęściej z drewna. Potrafią zachwycić idealnym wykończeniem oraz prostotą. Styl retro jest cofnięciem się do innej epoki. Świetnie sprawdzi się tutaj masywny, stary kredens, czy meble stylizowane na używane. Taka kuchnia naprawdę robi wrażenie. Kuchnia w stylu retro często jest jasna, dlatego należy również zadbać o odpowiednie oświetlenie.

 

Dodatki idealne do kuchni w stylu retro
Każdy chyba lubi ten moment, gdy do urządzonej już kuchni trzeba dobrać dodatki. Jest to niezwykle ekscytujące i podniecające uczucie. Jeżeli chodzi o kuchnię w stylu retro, to odpowiednich dodatków powinniśmy szukać w antykwariatach lub na targach staroci. W retro klimat świetnie wpasują się butelki na mleko czy stare deski do krojenia. Stara waga kuchenna może okazać się prawdziwym hitem, dlatego warto poszukać takich cudeniek. To właśnie dodatki tworzą klimat. W połączeniu z odpowiednimi meblami mogą stworzyć piękną, spójną, retro całość. Dodatkowo, możemy zainwestować w materiały w grochy lub kratkę, które świetnie wpasują się w ten 'stary' klimat. Godnym uwagi rozwiązaniem będą również liczne metalowe elementy – takie jak puszki czy doniczki. Dobrze dobrane dodatki z pewnością każdego przeniosą w klimat retro. Przy doborze dodatków ważne jest jedno – wszystkie powinny do siebie pasować. Należy wybrać jeden motyw przewodni i się go trzymać. Pomieszanie grochów z kratą nie będzie dobrym rozwiązaniem. Wszystkie elementy powinny tworzyć piękną całość, a nie...

Co ze sprzętem AGD?
Na rynku znajdziemy mnóstwo sprzętów AGD stylizowanych na urządzenia w stylu retro. Kuchnia w stylu retro nie oznacza, że musimy rezygnować z udogodnień technicznych – wręcz przeciwnie – możemy mieć 'stare' urządzenia z 'nowym' wnętrzem.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Segregacja śmieci a wyposażenie kuchni


W związku z nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku, lokatorzy wszelkiego...

Instalacja elektryczna w kuchni


Współczesna kuchnia właściwie nie mogłaby się obejść bez energii...

Błędy w urządzaniu kuchni


Każdy chciałby, aby jego kuchnia była piękna, wygodna i funkcjonalna. Jednak czasami...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności