Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Rozsądne zakupy sprzętu AGD – na co zwrócić...

Porady

Rozsądne zakupy sprzętu AGD – na co zwrócić uwagę?

Ulubione0

Nim wydasz niemałą kwotę na zakup potrzebnego w Twojej kuchni zestawu sprzętu AGD, koniecznie przemyśl co zamierzasz nabyć i czym kierujesz się podczas dokonywania selekcji konkretnych urządzeń. My podpowiemy Ci w niniejszym poradniku, co trzeba mieć na względzie, wybierając asortyment kuchenny.

Rekomendacje


Bez wątpienia najważniejszym czynnikiem, który powinien być decydujący, gdy mowa o wyłożeniu naprawdę sporej sumy pieniężnej na inwestycję w piekarnik, kuchenkę czy lodówkę okazuje się pozytywna opinia. Wystarczy wejść na fora internetowe i zapoznać się z komentarzami użytkowników, którzy z danego rodzaju sprzętu AGD mieli już okazję korzystać. Jako, że wypowiedzi publikowane w sieci są anonimowe, jest większe prawdopodobieństwo, że będą to sądy wiarygodne, bo i obiektywne. Co do rekomendacji ze strony obsługi sklepu, bywa różnie. Nierzadko sprzedający po prostu kolokwialnie mówiąc chcą „pozbyć się" urządzeń zalegających w magazynach, zatem nie zawsze ich polecenia odnośnie konkretnego typu asortymentu AGD są miarodajne. Warto również popytać znajomych, którzy już urządzili swe domowe gniazdko i z pewnością temat aranżacji i wyposażania czterech kuchennych ścian mają za sobą. Niekoniecznie trzeba także z góry zakładać, że dobre jest tylko to, co drogie. Z reguły za solidny sprzęt faktycznie musimy zapłacić dużo, ale nie jest powiedziane, że mamy przepłacać. W niższej cenie da się zakupić szereg maszyn wymaganych do funkcjonalnego użytkowania kuchni, lecz rekomendacje od użytkowników takowych sprzętów będą dla nas niesamowicie cenną wskazówką.

 

Mierz siły na zamiary


Wielokrotnie podczas dokonywania zakupów konsumenci kuszą się na rozmaite „bajery", którymi mydlą im oczy tak sami producenci wypuszczający na rynek dany model sprzętów AGD, jak także zachęcający do ich zakupu ekspedienci. Myślmy jednak racjonalnie. Jeżeli na co dzień nie pieczemy, nasz piekarnik wcale nie musi być wyposażony w funkcję samoistnego czyszczenia. Kiedy z kolei gotujemy obiady wyłącznie ze świeżych produktów, warto zastanowić się czy niezbędna do komfortowego funkcjonowania jest kuchenka mikrofalowa wyposażona w opcję rozmrażania. Za wszystkie te dodatkowe możliwości, nowoczesne mechanizmy oraz udogodnienia klient zmuszony jest zapłacić dużo więcej niż gdyby z części funkcji zrezygnował, pozostając przy standardach. Wszystko to jednak kwestia indywidualna – jeden liczy się z kosztami i to cena jest dla niego podstawą, drugi wręcz odwrotnie – woli zapłacić więcej, wychodząc z założenia że kupuje raz a dobrze.

 

Przezorny zawsze ubezpieczony


Kupując drogi sprzęt AGD, warto odpowiednio zabezpieczyć się w razie, gdyby urządzenie zaczęło szwankować. Dlatego też nim zapłacisz za konkretną maszynę, sprawdź czy producent zapewnia gwarancję. Im jest ona dłuższa, tym lepiej dla konsumenta. To potwierdzenie, że asortyment, jaki zamierzamy nabyć jest naprawdę solidny, skoro jego wytwórca nie obawiał się dać długotrwałej gwarancji.

 

Najpierw meble, później sprzęty


Urządzenia AGD dobrze jest nabyć dopiero wtedy, kiedy mamy już komplet mebli. Wyposażenie w postaci kredensów, szafek i blatów powinno być najpierw, bowiem to do niego dobierane są sprzęty AGD, nie odwrotnie. W końcu wymiary kuchenki czy mikrofalówki są mniej istotne niż powierzchnia stołu, na którym będziemy przygotowywać dania czy też pojemność komód. Niesamowicie istotne jest uwzględnienie odpowiednich odległości między asortymentem AGD a elementami meblowymi. Konieczne jest zachowanie także stosownych dystansów pomiędzy poszczególnymi maszynami a także sprzętami zasilanymi prądem oraz zlewem z dostępem do wody. Zaleca się, aby modelowanie kuchni przebiegało w następujący sposób – po pierwsze opracowujemy szczegółowy projekt wnętrza, po drugie montujemy meble, po trzecie kupujemy sprzęt AGD dostosowany wymiarami do rozmiarów mebli.

Zobacz również

Nowoczesna kuchnia – jaka powinna być?

Nowoczesna kuchnia – jaka powinna być?

Nowoczesność to prosty minimalizm Zazwyczaj nowoczesne wnętrza kuchenne bazują na prostocie....

Trend, który podbił nasze serca, czyli kuchnia w bieli

Trend, który podbił nasze serca, czyli kuchnia w...

Czym charakteryzuje się styl skandynawski? Styl skandynawski w kuchni kieruje się przede wszystkim...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena