Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Ściana nad blatem kuchennym – nasz pomysł na...

Porady

Ściana nad blatem kuchennym – nasz pomysł na jej aranżację

Ulubione0

Od kuchni wymaga się naprawdę wiele. Musi być bezpieczna, wygodna, funkcjonalna ale też efektowna! Zaplanowanie kuchennego wnętrza jest nie lada wyzwaniem. Trzeba połączyć wiele różnych elementów w jedną, dobrze wyglądającą całość. Nie da się ukryć, że pomieszczenie kuchenne cały czas narażone jest na różne czynniki zewnętrze. To rozlana zupa, to para wodna, wysokie temperatury, wilgoć – nie ma lekko. Aby posłużyła nam jak najdłużej, musi być solidnie i dobrze wykończona. Urządzając kuchnię nie warto kierować się tylko modą oraz aktualnie panującymi trendami – w ten sposób możemy narobić sobie więcej szkód, niż pożytku. Do całego projektu należy podejść z zimną głową, odstawiając na bok ekscytację.

Postaw na solidne materiały wykończeniowe
Podczas urządzania kuchni warto trzymać się i przestrzegać kilku żelaznych zasad. Oprócz tego, należy zwracać uwagę na materiały wykończeniowe z których mamy zamiar skorzystać. Często zdarza się, że chcąc zaoszczędzić wybieramy pospolite, tańsze materiały wykończeniowe. Tylko pozornie oszczędzamy – bo za kilka lat konieczny będzie remont i wtedy tracimy dwa razy. Najtańsze materiały często wiążą się z gorszą jakością, o czym możemy przekonać się tuż po wejściu do nowej kuchni. Urządzanie kuchni nie jest proste – powinniśmy dokładnie zaplanować i przeanalizować każdy element, który chcemy w niej umieścić. Oprócz estetyki i wyglądu zewnętrznego powinniśmy brać pod uwagę parametry techniczne oraz jakościowe.

 

Najtrudniejsze miejsce w kuchni
Jednym z trudniejszych miejsc w każdej kuchni jest ściana, która znajduje się nad blatem roboczym. Jest to miejsce, które cały czas narażone jest na różnego rodzaju zanieczyszczenia, zabrudzenia, działanie wilgoci, oparów oraz osadzenie się tłuszczu. Ze względu na trudne warunki ta ściana powinna być wykończona za pomocą odpowiednich materiałów. Powinny być one najwyższej jakości i odporne na wyżej wymienione czynniki.

 

Odporne na brud
Jak już wspomnieliśmy, ściana znajdująca się przy blacie roboczym cały czas narażona jest na brudzenie. Z tego względu konsumenci na jej aranżację najczęściej wybierają materiał, który jest łatwy w czyszczeniu. Przykład? Płytki ceramiczne. Są one łatwo dostępne, występują w szerokiej gamie wzorów i kolorów – więc z łatwością dopasujemy je do każdego wnętrza. Żeby pozbyć się zabrudzeń wystarczy tylko wilgotna szmatka. Innym bardzo praktycznym rozwiązaniem będzie emulsja dyspersyjna. Co to jest? Nic innego jak lateksowa farba, którą można czyścić na mokro. Charakteryzuje się ona dużą odpornością na wilgoć, a dodatkowo nadają one ścianie lekki połysk.

 

W kuchni nie ma czasu na oszczędzanie
Na większości elementach kuchennego wyposażenia nie powinno się oszczędzać. Nie zawsze mniejsza inwestycja bardziej się opłaci. W przypadku urządzeń AGD, oraz materiałów wykończeniowych wysoka jakość to podstawa, aby przez długie lata móc cieszyć się piękną, sprawną kuchnią.

Zobacz również

4 sposoby na nowoczesną kuchnię

4 sposoby na nowoczesną kuchnię

Nowoczesna, nieskazitelna biel, czyli kuchnia all in white Od pewnego czasu w większości...

Kuchnia w starym wydaniu

Kuchnia w starym wydaniu

Wyjątkowa atmosfera Kuchnia oldschoolowa na miarę dwudziestego pierwszego stulecia to wcale nie...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena