Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Siądźmy do stołu – zalety i wady...

Porady

Siądźmy do stołu – zalety i wady rozkładanych mebli

Ulubione0

Stół zazwyczaj należy do podstawowych elementów kuchennego wyposażenia. Przy stole spędza się najwięcej czasu. Rozmowy, przygotowywanie posiłków, praca – wszystko najlepiej robi się przy stole. Mebel ten jest dopełnieniem kuchennej aranżacji i zazwyczaj zajmuje jej centralne miejsce. O ile dysponujemy dużą, przestronną kuchnią to nie mamy problemu z umieszczeniem w niej stołu. Możemy wybrać większy – bardziej rodzinny model i cieszyć się czasem przy nim spędzonym. Na rynku dostępne są rozkładane stoły, które dzięki mechanizmowi i dodatkowym blatom mogą stać się większe...

Zdarza się, że nawet przy bardzo dużym stole nie mogą zmieścić się wszyscy domownicy. Da się to zauważyć zwłaszcza podczas świąt, urodzin i innych imprez okolicznościowych. Siedzenia ustawione są blisko siebie, a sąsiedzi ocierają się o siebie łokciami. Brzmi znajomo? Na szczęście z pomocą spieszą rozkładane stoły, które w kilka chwil potrafią powiększyć się o kilka dodatkowych miejsc. Owe meble posiadają 'mechanizmy' umożliwiające rozłożenie stołu i dołożenie dodatkowego blatu na środku stołu.

Zalety rozkładanego stołu
Okazuje się, że rozkładany stół jest bardzo praktycznym i niezwykle funkcjonalnym meblem. Dodatkowy blat sprawia, że stół robi się większy, dzięki czemu możemy być pewni, że dla nikogo nie zabraknie miejsca. Spokojnie zdołamy pomieścić przy stole wszystkich gości, zwłaszcza podczas rodzinnych zjazdów. Bez względu na model, rozmiar i kształt stołu 'cała transformacja' przebiega szybko i bezproblemowo. Rozłożenie stołu jest banalnie proste i każdy sobie z nim poradzi. Rozkładany stół jest bardzo praktyczny – jeśli go potrzebujemy, to rozbudowujemy go o dodatkowe miejsca, jeśli nie – to ma 'normalną postać'.

Wady rozkładanego stołu
Największą wadą stołu, który się rozkłada jest jego cena. Taki mebel jest o wiele droższy, niż standardowy, zwykły model. Przed zakupem warto zastanowić się, czy rzeczywiście go potrzebujemy. Jeśli 'brak miejsca' występuje u nas tylko od święta, to warto rozwiązać ten problem w inny sposób. Jeżeli z funkcji rozkładania stołu będziemy korzystać raz na rok, to szkoda wydawać na niego pieniędze. Warto też zaznaczyć, że po rozłożeniu stół nie prezentuje się już tak dobrze. Dodatkowy blat się odznacza i nie wygląda zbyt estetycznie.

Jak widzicie, rozkładany stół to naprawdę duża wygoda – jeśli często spotykamy się w większym gronie, a zwykły stół 'nie zdaje egzaminu'. Dodatkowe miejsca z pewnością się przydadzą, jednak nie ma co ukrywać – jest to dość kosztowny mebel. Warto zastanowić się czy naprawdę go potrzebujemy.

Zobacz również

Nowoczesne programy w zmywarkach

Nowoczesne programy w zmywarkach

Wersja minimalna Najprostsze mechanizmy umożliwiają korzystanie z zaledwie trzech podstawowych...

Zasada trójkąta roboczego przepisem na ergonomię

Zasada trójkąta roboczego przepisem na...

Ergonomia w kuchni Aby kuchnia była ergonomiczna warto pewne kwestie zaplanować już na wstępnym...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena