Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Sokowirówka czy wyciskarka do soku? Które...

Porady


Sokowirówka czy wyciskarka do soku? Które urządzenie wybrać?

Czytając etykiety soków owocowych dostępnych w sklepach niekiedy można złapać się za głowę. Owoce często są wyłącznie na zdjęciu opakowania, a skład obejmuje cukier i rożnego rodzaju substancje zaczynające się E. Na szczęście pyszne, pełno witaminowe soki owocowe możemy przygotować samodzielnie w domu. Jak? Wystarczy zaopatrzyć się w urządzenie, które nam to umożliwi! Do wyboru mamy sokowirówkę lub wyciskarkę do soków. Który sprzęt jest lepszy? W co lepiej zainwestować?

Domowy sok – prawdziwa bomba witaminowa

 

Nie ma nic lepszego, niż samodzielnie przygotowany sok owocowy. Sami możemy decydować o doborze owoców, ich proporcjach i ilości. Ogranicza nas jedynie własna wyobraźnia. Domowy koktajl czy sok to prawdziwa bomba witaminowa. Nie ma tutaj słodzików, konserwantów ani sztucznych barwników, dlatego warto po nie sięgać częściej, niż po gotowce z półek sklepowych. W przygotowaniu soków może nam pomóc sokowirówka lub wyciskarka.

 

Wyciskarka do soku – specyfika działania

 

Wyciskarka do soku to bardzo proste urządzenie. Głównym elementem tego sprzętu jest ślimak, który wywiera nacisk na owoce oraz przeciska je przez sitko. Jeśli chodzi o obroty, to są one niskie, dzięki czemu sok się nie napowietrza, a więc nie tracimy cennych wartości odżywczych.

 

Wyciskarka do soku – zalety urządzenia

Można śmiało stwierdzić, że sok otrzymany dzięki wyciskarce, to sok najlepszej jakości. Jest to sok bogaty w składniki odżywcze i witaminy. Sok otrzymany za pomocą wyciskarki dłużej pozostaje świeży, a więc możemy go przechowywać nawet kilka dni. Urządzenie zajmuje mało miejsca, zaś cicha praca nie będzie przeszkadzać innym domownikom. Wyciskarka radzi sobie zarówno z owocami jak i warzywami.

 

Wyciskarka do soku – wady urządzenia

Niestety – wszystkie 'mocne' strony przekładają się na dość wysoką cenę urządzenia. Ponadto, sok otrzymany w wyniku wyciskania owoców nie jest klarowny, co może przeszkadzać niektórym konsumentom.

 

Sokowirówka – specyfika działania urządzenia

 

Sokowirówka rozdrabnia wszystkie składniki na gładką masę. Cały proces odbywa się za pomocą ostrzy działających z dużą prędkością, dlatego sok jest napowietrzony i chcąc nie chcąc, ulega częściowemu utlenieniu.

 

Sokowirówka – zalety urządzenia

Sokowirówkę ceni się przede wszystkim za szybkość działania. Dzięki wysokim obrotom sok jest gotowy bardzo szybko. Ponadto, sok z sokowirówki jest klarowny, a więc łatwiej będzie do niego przekonać nawet dzieci. Sokowirówka jest tańszym urządzeniem, niż wyciskarka, dlatego więcej osób może sobie pozwolić na jej zakup.

 

Sokowirówka – wady urządzenia

Sok powstały z pomocą sokowirówki ma mniej wartości odżywczych, niż ten pochodzący z wyciskarki. Trzeba również zaznaczyć, że szybko traci świeżość i się rozwarstwia. Sokowirówka może nie radzić sobie z owocami jagodowymi czy liściastymi warzywami.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Antek

Jak dla mnie zdecydowanie wyciskarka :) Dobrze jednak, że w artykule ukazano jednak wady i zalety obu urządzeń, nie faforyzując jakiegoś produktu :)

Zobacz również


Czerwona kuchnia hit czy kit?


Urządzając kuchnię musimy zdecydować w którym kierunku pójdziemy jeżeli...

Męska rzecz – urządzamy kuchnię faceta


Przyzwyczailiśmy się już do tego, że to kobiety mają decydujące zdanie co do...

LED w kuchni?


Duża efektywność, trwałość, energooszczędność. To tylko niektóre z licznych...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności