Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Sokowirówka – czyli sposób na pyszny zdrowy...

Porady


Sokowirówka – czyli sposób na pyszny zdrowy sok

Nawodnienie organizmu jest niezwykle ważne, nie tylko latem. Codziennie powinniśmy spożywać około dwa litry wody, ale oprócz tego, nasz organizm potrzebuje również innych składników. Powinniśmy dbać również o odpowiednią podaż witamin. Najlepiej dostarczać je w postaci świeżych warzyw i owoców. Dobrą alternatywą są również soki owocowo-warzywne, które możemy przygotować za pomocą sokowirówki. Na co zwrócić uwagę przy zakupie tego sprzętu?

Dlaczego sokowirówka jest niezastąpiona w kuchni?
Sokowirówka to urządzenie, które pozwoli przygotować z warzyw lub owoców sok, którego nie kupimy w sklepie. Sami decydujemy o tym, z czego będzie sok i co najważniejsze – nie będzie on miał żadnych sztucznych dodatków. Produkty tego typu dostępne w marketach często są przetworzone z dużą ilością cukru – ten, zrobiony w domu będzie prawdziwą bombą witaminową. Przygotowanie zajmie Ci dosłownie kilka chwil, wystarczy mieć sokowirówkę.

Sokowirówka to sprzęt idealny? Zalety urządzenia
Dzięki sokowirówce przygotujemy sok z ulubionych warzyw i owoców w dosłownie kilka chwil. Praca urządzenia polega na wyciskaniu soków z owoców i/lub warzyw. Specjalna konstrukcja sokowirówki sprawia, że urządzenie radzi sobie nawet z twardszymi produktami. Posiada ono specjalne sito z ostrzami, które wiruje. Otrzymany sok jest klarowny – idealny dla osób, które nie lubią miąższu. Sokowirówka to dość tanie urządzenie, dlatego praktycznie każdy może sobie na nie pozwolić. Umożliwi ona nam przygotowanie domowych pysznych świeżych soków, które są bogatym źródłem witamin.

Nie takie idealne – wady sokowirówek
Nie ma urządzeń idealnych – dosłownie każdy sprzęt posiada mocne jak i słabe strony. Przede wszystkim sokowirówka dość głośno pracuje. Hałas jaki powoduje może przeszkadzać pozostałym domownikom i ich dekoncentrować. Urządzenie dość szybko się nagrzewa, przez co już po kilku minutach należy przerwać pracę. Sokowirówka nie poradzi sobie ze wszystkimi owocami i warzywami – najbardziej 'lubią' te twardsze produkty. Samo przygotowanie soku jest dość szybkie – w przeciwieństwie do czyszczenia urządzenia. Niektóre modele składają się ze skomplikowanych części, które ciężko domyć – co może nas irytować.

Akcja kupujemy sokowirówkę – na co zwrócić uwagę?
Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na sitko. Jest to najważniejszy element całego urządzenia. Warto wybrać sprzęt, którego sitko jest wykonane ze stali nierdzewnej. Takie sitka są najlepszej jakości i z pewnością sprawdzą się lepiej niż sitka plastikowe. Drugą istotną kwestią jest wielkość pojemnika, gdzie odprowadzany jest miąższ oraz skórki owoców. Im jest większy, tym rzadziej będziemy musieli go opróżniać. Ważną kwestią podczas wyboru sokowirówki jest również moc urządzenia. Większa moc urządzenia oznacza większe możliwości – taki model szybciej poradzi sobie z bardziej problematycznymi (twardymi) produktami. Należy jednak liczyć się z tym, że większa moc jest jednoznaczna z wytwarzaniem większego hałasu.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Dno zmywarki - plastik czy stal. Co wybrać?


Zmywarka jest urządzeniem, bez którego większość z nas nie jest sobie w stanie...

Beton w kuchni – wady i zalety rozwiązania


Beton stosowany w aranżacjach wnętrzarskich cieszy się niezwykłą popularnością,...

Stalowy zlew – czy warto go mieć?


Urządzanie kuchni nie jest prostym zadaniem. Trzeba wybrać kolory ścian, podłogę,...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności