Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Sposób na ochłodę, czyli jak wybrać kostkarkę...

Porady

Sposób na ochłodę, czyli jak wybrać kostkarkę do lodu?

Ulubione0

W okresie letnim często dokuczają nam wysokie temperatury. Nic więc dziwnego, że szukamy różnych sposobów na ochłodzenie organizmu. Jednym z nich jest spożywanie dużej ilości zimnych napojów, najlepiej z kostkami lodu. Z tego względu, warto rozważyć zakup przenośnej kostkarki do lodu, która przyda się nie tylko podczas upałów, ale również podczas spotkań towarzyskich. Jak wybrać odpowiednią kostkarkę? Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Kształt i rozmiar lodu
Wybierając przenośną kostkarkę do lodu, powinniśmy zwrócić uwagę, jaki kształt lodu produkuje. Większość modeli wytwarza lód w kostkach, ale dostępne są również kostkarki, które produkują lód w kształcie pocisku, kulek, płatków lub kostek sześciennych z dziurką. Jeżeli zależy Ci na różnych rozmiarach lodu, warto poszukać kostkarki oferującej trzy opcje wielkości. Dzięki temu, z łatwością dobierzemy rozmiar kostek lodu do podawanego napoju lub drinka.

Produkcja lodu
Jednym z najważniejszych parametrów jest wydajność kostkarki, a więc ilość wyprodukowanych kostek lodu podczas jednego cyklu. Ten parametr zazwyczaj podawany jest w kilogramach lodu na dobę. Niektóre modele są w stanie wyprodukować kilka kilogramów kostek lodu na dobę, a inne znacznie więcej. Jeśli więc będziesz często używać kostkarki, wybierz model charakteryzujący się większą wydajnością. Zwróć również uwagę, z jaką prędkością urządzenie wytwarza lód – w niektórych modelach lód wytwarzany jest już po 10 minutach.

Moc urządzenia
W parze z wydajnością zazwyczaj idzie moc urządzenia – im wyższa, tym więcej kostek lodu wyprodukuje kostkarka. Niewielkie modele kostkarek mają moc od 150 do 200 W, więc wystarczą do domowego użytku. Należy pamiętać, że duża moc urządzenia wpływa również na głośność emitowanych przez niego dźwięków.

Dodatkowe funkcje
Kostkarki do lodu mogą być wyposażone w dodatkowe funkcje, które ułatwiają proces wytwarzania lodu i poszerzają możliwości urządzenia. Jednym z takich udogodnień jest timer, dzięki któremu można ustawić czas rozpoczęcia i zatrzymania produkcji lodu o wyznaczonej godzinie. Warto również zwrócić uwagę, czy kostkarka posiada wskaźniki LED informujące m.in. o włączeniu urządzenia lub braku wody w zbiorniku. Przydatną opcją jest także kruszenie lodu oraz jego magazynowanie.

Zobacz również

Jak skutecznie zabezpieczyć kuchnię przed dziećmi?

Jak skutecznie zabezpieczyć kuchnię przed...

Uwaga na oparzenie Bardzo często przygotowanie posiłków wiąże się z wysokimi temperaturami...

5 lat gwarancji od Bosch

5 lat gwarancji od Bosch

W ciągu miesiąca od daty zakupu zarejestruj sprzęt na stronie www.gwarancje-bosch.pl lub...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena