Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Sposób na odpady, czyli młynek w zlewozmywaku

Porady


Sposób na odpady, czyli młynek w zlewozmywaku

Aktualnie produkujemy rekordowe ilości śmieci na całym świecie, dlatego tak istotną kwestią jest ich segregacja. Racjonalne zarządzaniem odpadami jest w dzisiejszych czasach bardzo ważne. Segregacja śmieci pozwala nie tylko chronić naturalne środowisko, ale również zasila nasze oszczędności. Jak jednak ograniczyć ilość odpadów? Co zrobić, żeby zminimalizować ilość pojemników na śmieci, które znajdują się pod zlewem?

Na zdjęciu: Franke

Czym jest rozdrabniacz do odpadów?

Coraz częściej w polskich kuchniach można spotkać młynek do odpadów organicznych. Jest on zamontowany w odpływie zlewozmywaka. Ile razy resztki jedzenia podczas mycia się tutaj zatrzymują? Taki młynek jest świetnym rozwiązaniem. Po pierwsze nie musimy wybierać resztek jedzenia ze zlewu – powiedzmy sobie szczerze, ta czynność nie należy do najprzyjemniejszych. Dodatkowo, młynek pozwala wyeliminować przykry zapach, który często towarzyszy tego typu śmieciom. Posiadanie młynka znacznie ułatwia sprawę – mielimy odpady i są odprowadzane do kanalizacji. Proste? Proste!

Jak działa młynek?


Działanie młynka jest bardzo proste. Jest on podłączony do prądu i zamontowany przy odpływie zlewozmywaka. Jest tak dobrze 'dopasowany', że nie ogranicza funkcjonowania zlewu a także nie blokuje odpływu. Działa tylko wtedy, kiedy tego chcemy – czyli kiedy go włączymy. Wszystkie odpady i resztki po jedzeniu, które trafią do odpływu zostają rozdrobnione i zmielone. Następnie, owe resztki są wpuszczone do rury kanalizacyjnej, do której przyłączony jest zlewozmywak. Wszystkie resztki i odpady trafiają w ten sposób do oczyszczalni ścieków. Dzięki temu urządzeniu ilość śmieci znacznie się zmniejsza. Powietrze jest świeże i nie czuć nieprzyjemnego zapachu rozkładających się resztek jedzenia. To, gdzie umiejscowimy włącznik młynka zależy głównie od naszej wygody. Możemy go zamontować w blacie roboczym obok zlewu, czy pod zlewem – tak aby było nam wygodnie z niego korzystać.

Pasuje do każdego zlewu


Taki młynek na odpady można zamontować w każdym zlewie, bez względu na materiał, z którego jest wykonany. Powinien być on umieszczony pomiędzy odpływem zlewozmywaka a rurą kanalizacyjną. Jedyne o czym musimy pamiętać, to o odpowiedniej szerokości odpływu – nie powinna być ona mniejsza niż 3,5 cala. W innym przypadku bowiem, może dość do niedrożności rur. Podczas korzystania z młynka konieczne jest włączanie zimnej wody. Ułatwia to bowiem dostanie się odpadów do odpływu i zapobiega utknięciu resztek w rurach.

Dlaczego warto?


Młynek to świetne urządzenie. Usprawnia pracę w kuchni i pozwala zaoszczędzić czas – nie musimy wyjmować resztek i ich wyrzucać – wystarczy odkręcić wodę, włączyć guzik i po problemie. Pozbywając się resztek, pozbywamy się również nieprzyjemnego zapachu, który towarzyszy rozkładającym się potrawom. Odpady nie trafiają na wysypiska śmieci, czyli dodatkowo przyczyniamy się do ochrony środowiska. Niestety, młynek nadal sporo kosztuje, jednak biorąc pod uwagę liczne zalety, jego zakup się opłaca.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Iza

Przekonaliście mnie. Wcześniej nie myślałam o tego typu sprzęcie, ale rzeczywiście wydaje się bardzo przydatny. Podzielę się wrażeniami, jak już zamontuję.

Zobacz również


Higiena w kuchni – 5 sposobów na sterylną kuchnię


Porządek w kuchni to podstawa. I choć kuchnia zawsze powinna lśnić czystszością,...

Jak czyścić zlew ceramiczny?


Ceramiczne zlewozmywaki na nowo zagościły w wielu kuchniach stając się ich prawdziwymi...

Stalowy zlew – idealna opcja do naszej kuchni


Kiedyś właściciele kuchni nie musieli się zbyt długo zastanawiać podczas jej...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności