Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Sposoby na okno w kuchni

Porady


Sposoby na okno w kuchni

Okno w kuchni to ogromny luksus. Dzięki niemu pomieszczenie kuchenne jest rozświetlone i pełne blasku. W takiej kuchni przyjemnie się przebywa, a tym bardziej gotuje. Okno jest nie tylko dostępem do światła dziennego, przez które codziennie przebijają się promyki słońca – okno coraz częściej jest częścią dekoracyjną naszej kuchni. Odpowiednio przystrojone okno może dopełnić kuchenną aranżację.
Aranżacja okna powinna być uzależniona od stylu, w jakim urządzona jest nasza kuchnia. Dekoracja okna powinna być dopełnieniem pomieszczenia kuchennego. Nie powinna za bardzo rzucać się w oczy – za to wskazany jest jej lekki akcent. Spójny styl w kuchni powinien przejawiać się w dodatkach, materiałach i kolorystyce. Nie ma nic gorszego, niż przepych i misz-masz w kuchni.

Na zdjęciu: Studio Meblox

Okno w kuchni klasycznej
Jeżeli chodzi o kuchnie urządzone w klasycznym stylu, gdzie dominują naturalne materiały wykończeniowe takie jak drewno, ceramika czy kamień to w takim wystroju najlepiej sprawdzą się firanki. Przy ich doborze mamy pełną dowolność – na rynku dostępne są bowiem różne modele. Mogą być gładkie, haftowane lub zdobione licznymi, kolorowymi wzorami czy akcentami. Do takich wnętrz lepiej wybrać bogato zdobione firanki, na których 'coś się dzieje'. Należy wystrzegać się modeli minimalistycznych i bardziej nowoczesnych. Klasyczne firanki będą tutaj strzałem w dziesiątkę, jeżeli chodzi o dopełnienie stylu, jaki panuje w kuchni. Możemy je zawiesić na wiele sposobów, dowolnie marszczyć i dostosowywać je do naszych upodobań. W przypadku nieco ciemniejszego pomieszczenia lepiej zrezygnować z grubych tkanin i wybrać bardziej delikatne modele, które wpuszczą do kuchni więcej światła.

Okno w kuchni nowoczesnej
Aktualnie panuje moda na wszechobecny minimalizm. Ten trend cieszy się dużą popularnością – szczególnie jeżeli chodzi o kuchenne aranżacje. W takich kuchniach, okno często występuje w wersji 'solo'. Minimalistyczne wnętrza kierują się zasadą – mniej znaczy więcej, dlatego także w przypadku dekoracji okna podchodzimy do tematu dość surowo. W tego typu wnętrzach to parapet gra pierwsze skrzypce i staje się elementem dekoracyjnym okna. To właśnie tutaj, często stoją doniczki ze świeżymi ziołami lub pięknymi kwiatami – a jak wiemy, nic tak nie ożywia kuchni, jak zapach świeżych kwiatów.

Modne i wygodne?
Od pewnego czasu rolety stały się bardzo popularne w polskich domach. Są one nie tylko dekoracją okna, ale też zaciemniają pomieszczenie. Są one świetną alternatywą dla zwykłych firanek. Chronią one przed zbyt dużymi promieniami słonecznymi a także są świetną ozdobą (nie tylko kuchennego) pomieszczenia. Są one także dobrą osłoną przed wścibskimi sąsiadami. Duży wybór wzorów i kolorów pozwala dobrać rolety pasujące do każdego wnętrza. Fajnym rozwiązaniem są także rolety noc-dzień, które zmieniają swój wygląd w zależności od potrzeb lub pory dnia.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Zlewozmywak lubi zmywać


Żadna kuchnia nie może się bez niego obejść. Jest mało widoczny, ale jednak...

Jak wybrać frytkownicę?


Współczesna frytkownica wbrew swojej nazwie może służyć nie tylko do przyrządzania...

Kuchenny alfabet


Kuchnia to obecnie jedno z najnowocześniejszych pomieszczeń w domu. To tu spotkać...