Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Sprytne przechowywanie w Twojej kuchni

Porady

Sprytne przechowywanie w Twojej kuchni

Ulubione1

Porządek i dobra organizacja w kuchni to podstawa! Wszystko powinno mieć swoje miejsce – ułatwi nam to utrzymanie czystości i sprawi, że sprzątanie nie będzie już przykrym obowiązkiem. Konieczna jest tutaj umiejętność dobrej organizacji i systematyczności – jednak odpowiednia segregacja przedmiotów się opłaca!

Plan to podstawa

Na początku wszystko trzeba sobie dokładnie zaplanować. Z kuchnią jest jak z wyjazdem – powinniśmy pomyśleć o wszystkim, zanim wyjedziemy. Podczas planowania i projektowania mebli, ich układu i rozmieszczenia warto określić nasze wymagania i oczekiwania. Niezwykle ważne jest prawidłowe rozmieszczenie względem siebie urządzeń takich jak lodówka, zlewozmywak i piekarnik. Urządzenia te tworzą tak zwany trójkąt roboczy. Jeżeli urządzenia te, będą znajdować się odpowiednim rozmieszczeniu i odległości to korzystanie z kuchni będzie prawdziwą przyjemnością. Przygotowywanie posiłków stanie się szybkie i wygodne, dlatego dobrze jest wcześniej określić dystans i rozmieszczenie szczególnie tych sprzętów. Jeżeli już wiemy, gdzie będą znajdowały się kluczowe urządzenia (zlew, lodówka i piekarnik) to wtedy planujemy, gdzie będziemy co przechowywać. Które szafki przeznaczymy na przechowywanie mąk i makaronów, a które na talerze i garnki.


Szuflada pod ręką

Szuflady i szafki znajdujące się blisko płyty grzewczej i zlewu warto przeznaczyć na przechowywanie przyborów, które używamy najczęściej. Najlepszą opcją jest przechowywania ich w szufladzie, którą łatwo wysuwamy i możemy zobaczyć całą zawartość. Na rynku dostępny jest szeroki wybór różnego rodzaju organizerów z przegródkami, które znacznie ułatwiają nam przechowywanie. Warto posegregować przedmioty w zależności od częstotliwości użytkowania – i przedmioty, których używamy sporadycznie umieścić w kolejnych szafkach czy szufladach.


Sposób na głęboką szufladę

W głębokich szufladach świetnie sprawdzą się różne opakowania – słoiki, butelki i inne opakowania, które umożliwią nam łatwiejsze przechowywanie produktów. Możemy również zamontować separatory, które ograniczą możliwość rozsypania. Jeżeli w szufladzie chcemy przechowywać miski lub talerze a boimy się, że ulegną zniszczeniu podczas odsuwania i zamykania szuflady – zastosujmy matę antypoślizgową, która 'utrzyma miski w ryzach'.


Sposób na narożnik

Urządzając kuchnię, powinniśmy zagospodarować jej każdy centymetr – aby później mieć gdzie przechowywać wszelkie przedmioty i gadżety. Nie zabraknie problematycznych miejsc z którymi również musimy sobie poradzić. Przykładem jest na przykład narożnik. Takie szafki są niewygodne i totalnie niefunkcjonalne. Z pomocą przychodzą specjalne szuflady, które po zamontowaniu w szafce umożliwiają bezproblemowe dostanie się do wszystkich sprzętów. Szafka jest głęboka, ale z takim wkładem o ergonomicznym kształcie 'nurkowanie' nie będzie już konieczne.


Dobre cargo

Wolne przestrzenie między meblami a sprzętem AGD? Nigdy więcej! Wystarczy zamontować kosz cargo, który pomieści wiele i jest niezwykle wygodny w użytkowaniu! Mamy mnóstwo możliwości – nawet, jeżeli mamy tylko piętnaście centymetrów.


Grunt to organizacja

Nie trzeba być pedantem, aby utrzymać kuchnię w czystości. Kluczem do sukcesu jest dobra organizacja. Warto zakupić koszyki, pudełka, separatory i inne, tego typu gadżety. Ułatwią nam segregację i wszystko będzie miało swoje miejsce.

Zobacz również

Wiejska kuchnia niekoniecznie staromodna

Wiejska kuchnia niekoniecznie staromodna

Przyjazna atmosfera Przekraczając próg kuchni innowacyjnie wyposażanej, przykładowo...

Kuchnia wiktoriańska

Kuchnia wiktoriańska

Po królewsku Styl wiktoriański wziął swe nazewnictwo od panującej niegdyś królowej...
Komentarze (1)
1
Gość
Bartek
2018-01-08 08:16:57

Moim zdaniem w kuchni najlepszym rozwiązaniem są szafki narożne, dzięki którym możemy zagospodarować każdy centymetr kuchni. Najważniejsze, żeby dobrze zaprojektować całą kuchnię, jeśli już chcemy ją dopasować na wymiar.

Twój komentarz
Ocena