Sprzęt AGD i Wyposażenie Do Kuchni - Porady Ekspertów | Max Kuchnie
Sprzęt AGD i Wyposażenie Do Kuchni - Porady Ekspertów | Max Kuchnie
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Sprzęt agd Jak z innej planety! Miksery planetarne

Sprzęt agd


Jak z innej planety! Miksery planetarne

Wyobrażasz sobie zdolności i zalety nawet 30 różnych urządzeń w jednym, niewielkich rozmiarów robocie kuchennym? Myślisz, że to niemożliwe? Przeciwnie! To jak najbardziej realne, co więcej tego typu miksery święcą triumfy na świecie już od blisko wieku!

Ruch planetarny

Nazwa tych niezwykłych robotów wzięła się od nietypowego ruchu, jaki wykonuje urządzenie podczas pracy. W przeciwieństwie do tradycyjnych robotów kuchennych, w mikserze planetarnym misa, często zwana dzierżą, jest nieruchomo przytwierdzona do podstawy urządzenia. Rusza się natomiast głowica a wraz z nią narzędzia mieszające. W ten sposób mieszadła wykonują dwa rodzaje ruchów – obracają się wokół własnej osi oraz po obwodzie misy – ich ruch przypomina zatem ruch planet wokół słońca i własnej osi.
 

Miesza idealnie

To właśnie ten niezwykły ruch jest największą zaletą mikserów planetarnych, pozwala uzyskać niespotykane do tej pory efekty, między innymi dzięki bardzo dokładnemu mieszaniu oraz doskonałemu napowietrzaniu. Mieszanie jest przy tym szybsze i efektywniejsze, po prostu perfekcyjne. W tego typu robotach misa jest idealnie wyprofilowana, dzięki temu możliwe jest w niej bardzo dokładne mieszanie zarówno dużych, jak i niewielkich ilości ciast, mas itp. Mamy pewność, że wszystkie składniki zostaną ze sobą połączone, nic nie zostanie w „zakamarku" misy. 


Potrafi prawie wszystko!

Roboty planetarne nie należą do najtańszych, przede wszystkim ze względu na skomplikowaną budowę, solidne wykonanie, ale też swoje niezwykłe możliwości. Dzięki wielu przydatnym przystawkom, końcówkom, mieszadłom mogą z powodzeniem zastąpić kilka kuchennych urządzeń jak sokowirówka, wyciskarka do cytrusów, obieraczka do warzyw, młynek do kawy, maszynka do makaronów, mięsa itp. Bardziej zaawansowane modele potrafią nie tylko dobrze mieszać, ale też trzeć, mielić, przecierać, wałkować, świetnie rozrabiać ciasta, nawet drożdżowe!
W czym konkretnie może nam pomóc robot planetarny?

  • Ubije lekkie ciasta biszkoptowe
  • Rozrobi masy i ciasta gęste, np. na pierogi, makaron, ucieraną babkę czy sernik
  • Wykona puree z warzyw
  • Wymiesza mięso mielone, wyrobi pasztet
  • Wyrobi ciasta drożdżowe na bułki, chleb czy pizze
  • Zrobi przeciery z pomidorów, malin czy innych owoców
  • Poszatkuje lub zetrze warzywa itp.
  • Niektóre modele potrafią nawet otwierać puszki!

 

Miniaturowy profesjonalista

Roboty planetarne ze względu na swe wielofunkcyjne możliwości najczęściej wykorzystywane są w restauracjach, cukierniach, barach. Coraz częściej jednak z powodzeniem wkraczają też do prywatnych kuchni, do maksimum ułatwiając życie gospodyniom. Są niezwykle trwałe, mocne i solidne, najczęściej wykonane z metalu, prezentują się więc świetnie na kuchennym blacie. Na rynku można spotkać modele w przeróżnych kolorach, stylem dostosowane do nowoczesnych wnętrz, ale ciekawie też wyglądają te stylizowane na minione epoki. Różnorodna kolorystyka sprawi, że z łatwością dobierzemy odpowiedni do swej kuchni.
 

Gotowanie w mikserze?

Tak, jest możliwe. Niektóre modele robotów planetarnych wyposażone są w funkcję gotowania. Wszystko za sprawą wbudowanej płyty indukcyjnej, która ma za zadanie podgrzewać stalową misę miksera. Dzięki temu możliwe jest znacznie szybsze przygotowanie potrawy, można ją bowiem jednocześnie robić i gotować! Co więcej, temperaturę pracy urządzenia można w takim przypadku ustawiać z dokładnością do 3-4 stopni! To rozwiązanie, wzorowane na profesjonalnych urządzeniach, proponowane jest jednak osobom, które dużo czasu poświęcają swojej kuchni i rzeczywiście będą korzystać z tego typu udogodnień.

Komentarze


4.00/5 1 1
4

Planuje zakup takiego miksera. Możecie polecic jakis konkretny model? marke? itd?

Zobacz również


Jak rozjaśnić kuchnię?


Kuchnia to specyficzne pomieszczenie w domu. Jako jego serce powinno zawsze tętnić...

Kuchnia w stylu barokowym


Podczas gdy do niedawna styl barokowy wykorzystywany był głównie podczas...

Oświetlona strefa pracy


Każda kuchnia powinna być piękna, przyjemna dla przebywających w niej osób ale też...