Sprzęt AGD do zabudowy - Max Kuchnie
Sprzęt AGD do zabudowy - Max Kuchnie
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Sprzęt agd Sprzęt do zabudowy Praktyczne rozwiązanie – ekspres do kawy do...

Sprzęt do zabudowy


Praktyczne rozwiązanie – ekspres do kawy do zabudowy

Decyzje o zakupie wyposażenia kuchni, w tym sprzętów AGD, nie należą do najłatwiejszych. Szczególnie jeżeli rozważamy montaż urządzeń przeznaczonych pod zabudowę, a tych do wyboru mamy wiele. Począwszy od pralki a skończywszy na ekspresie do kawy. I tym ostatnim poświęćmy trochę więcej uwagi. Na rynku znajduje się wiele ciekawych i funkcjonalnych propozycji, pochodzących od sprawdzonych producentów. Oprócz wyposażenia – co ważne, różnią się także i ceną. Na co zwracać szczególną uwagę, aby zakup był udany a sprzęt spełnił nasze oczekiwania?

Na zdjęciu: Hotpoint

Przepis na sukces

Filiżanka aromatycznej kawy jest idealnym uzupełnieniem i towarzyszem w wielu mniej lub bardziej wyjątkowych momentach. Kilka łyków na poranny rozruch, chwila wytchnienia przy popołudniowych ploteczkach z przyjaciółmi... Jest wiele okazji, podobnie jak wiele przepisów na tę najbardziej wyjątkową kawę, której smaku i aromatu nie da się zapomnieć przez długi czas. Czy jest sposób na to, aby wyczarować ten magiczny trunek w warunkach domowych, aby walory smakowe nie odbiegały od najwyższych standardów? Oczywiście odpowiedź jest jak najbardziej na tak. Do pełni szczęścia potrzebujemy odpowiedniego sprzętu. Wybór niestety nie należy do najłatwiejszych, ponieważ na rynku możemy znaleźć szereg rozmaitych propozycji. Od aluminiowych kafeterek bo zaawansowane technologicznie ekspresy ciśnieniowe. Które rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w naszej kuchni? To już zależy od oczekiwań i możliwości finansowych. Jednakże ze względu na rosnącą popularność kuchni aranżowanych w stylu nowoczesnym, coraz więcej urządzeń pojawia się również w wersji do zabudowy. W takim przypadku musimy zwracać uwagę nie tylko na jego parametry, wyposażenie i dodatkowe funkcje, ale również – a może przede wszystkim – wymiary.

 

Zalety

Ekspresy do zabudowy przede wszystkim ułatwiają kwestię wystroju kuchni, ponieważ łatwiej osiągniemy stylistyczną spójność. Kolejną ich zaletą jest większa odporność na wszelkie uszkodzenia. Jeżeli planujemy zakup i montaż takiego urządzenia w naszej kuchni, na etapie planowania musimy uwzględnić również jego wielkość, aby uniknąć późniejszych problemów. Niech to nasze oczekiwania techniczne (ewentualnie ograniczenia finansowe) determinują zakup a nie kwestia dostępnego miejsca. Jeśli uda nam się znaleźć złoty środek, wówczas zaoszczędzimy sporo wolnej przestrzeni na kuchennym blacie, a jak wiadomo to strategiczne miejsce w każdej kuchni.

Ekspresy do kawy to nie tylko urządzenia, które parzą kawę – jak sama nazwa wskazuje. To zaawansowane technologicznie sprzęty o nowoczesnym wyglądzie, ale i wnętrzu, które daje nam szereg dodatkowych, bardzo przydatnych funkcji. Elektroniczny wyświetlacz z praktycznym dotykowym panelem sterującym to niemalże podstawa. Często w takich urządzeniach mamy do dyspozycji również wbudowany czujnik twardości wody czy młynek, który zmieli nam kawę bezpośrednio przed jej zaparzeniem. Przyjazną dla domowników funkcją będzie wewnętrzna pamięć, na bazie której ekspres zapisuje preferowane typy kawy i po wyborze odpowiedniego programu przyrządzi ją zgodnie z raz wprowadzonymi oczekiwaniami. Przeciwnicy urządzeń do zabudowy zwracają uwagę na fakt, iż są one trudne do utrzymania w czystości. Jednakże ekspresy z reguły posiadają wiele elementów, które łatwo zdemontujemy i doprowadzimy do pożądanego stanu.

 

Montaż

Najczęściej ekspres do zabudowy montujemy we wnęce piekarnika lub w wysokiej szafce kuchennej. Ważne, by był umiejscowiony na odpowiedniej wysokości, aby każdy z zainteresowanych domowników mógł swobodnie z niego korzystać. Na etapie planowania musimy również wziąć pod uwagę odpowiednie umiejscowienie pod kątem podłączenia do ujęcia wody. Jeżeli zależy nam na sprawności działania a w domu jest wiele osób, które chętnie sięgają po poranną kawę, warto rozważyć zakup urządzeń, które dają możliwość zaparzenia dwóch kaw w tym samym czasie. Takie modele są jednak szersze i potrzebujemy więcej miejsca pod zabudowę.

 

Komentarze


4.50/5 2 2
4
Eryk

Ekspres do kawy do zabudowy? Nie sądziłem, że coś takiego w ogóle istnieje! W pierwszej chwili pomyślałem: "Po co?", ale w miarę czytania artykułu zacząłem dostrzegać zalety takiego rozwiązanie. To naprawdę może się przydać


5
Majkaa

Ekspres do kawy do zabudowy – świetna sprawa! Jestem nałogową kawoszką i chętnie bym w taki ekspres zainwestowała. Muszę o tym pomyśleć. :D

Zobacz również


Dobór okapu do wnętrza kuchennego – skuteczne porady


Nie tylko walory wizualne, ale przede wszystkim jakość i solidność mechanizmu powinny...

Sposób na odpady, czyli młynek w zlewozmywaku


Aktualnie produkujemy rekordowe ilości śmieci na całym świecie, dlatego tak istotną...

Grzanie na zimno. Sekrety indukcji.


Szybko, sprawnie, energooszczędnie i bezpiecznie. Któż z nas nie chciałby w ten...